Skocz do zawartości
riccardoa

Błąd 18058

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po skanowaniu Vagiem wywaliło mi taki błąd 18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster

P1650 - 35-10 - - - Intermittent czy ktoś już się z tym spotkał i wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster

P1650 - 35-00 - -

 

nie wyciągałeś zegarów? słowo klucz w tym przypadku to

Intermittent

skasuj i zapomnij... jesli się znów pojawi, to znaczy, że gdzieś jest fizyczna przerwa w obwodzie Instrument Cluster czyli zegarów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarów nie wyciągałem, mam zamiar wymienić na Fis,ale jeszcze nie mam wiązki więc nic nie grzebałem.Nie zauważyłem też jakichś nieprawidłowości we wskazaniach.Mam jeszcze taki błąd 1 Fault Found:

00534 - Engine Oil Temperature Sensor (G8)

30-00 - Open or Short to B+

wiem że to czujnik poziomu i temperatury oleju,(mam już nowy ale czekam z wymianą do wymiany oleju)ale chyba on nie ma z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem te wątki już wcześniej.Instalacja sprawdzona przed zakupem czujnika.Co ciekawe to po zdjęciu wtyczki z czujnika i ponownym założeniu błąd się daje wykasować i wydaje się wszystko być ok.do temperatury oleju ok.50 st. Po przekroczeniu tej temperatury w Vagu pokazuje 155 i po ponownym uruchomieniu silnika błąd znów jest.Tak że napewno walnięty cujnik temperatury.Pisząc że to niema nic wspólnego miałem na myśli że ten błąd 00534 - Engine Oil Temperature Sensor (G8)

30-00 - Open or Short to B+ (przerwa lub zwarcie)

nie ma nic wspólnego z tym 18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster

P1650 - 35-10 - - - Intermittent

Zobaczę czy po wykasowaniu pojawi się z powrotem,jeśli tak to zobaczymy po wymianie czujnika czy znikną obydwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie temperatury oleju te same błędy co kolega pomóżcie co może być jeszcze nie tak (miał ktoś podobny problem )pozdrawiam

Edytowane przez jacaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem czujnik temperatury i poziomu, oleju błędy zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności