Skocz do zawartości
gelo600

Demontaż wskazówek??

Rekomendowane odpowiedzi

witam,moze ktos z was wie jak zdjąć wskazówki w zegarach bez uszkodzenia ich??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mi się nie udało... za to podważając wskazówkę w jakiś sposób uszkodziłem mechanizm za nią stojący, przez to do dziś mam nierówno temperaturę silnika :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,moze ktos z was wie jak zdjąć wskazówki w zegarach bez uszkodzenia ich??

 

zalezy chyba jaki masz rocznik np u mnie w 97 wystarczylo lekko pociagnąc do siebie a moj kolega co ma 99 musial lekko krecic wyciagajac i to wszystko oba liczniki chodza do dzisiaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierałem licznik ze 30 razy do lutowania, to wskazówki najbezpieczniej jest podwazac małym śrubokrętem lub nożykiem. Potem jak juz skladać licznik będziesz, to najpierw go podłacz bez szybki czołowej. Wtedy bedziesz mógł sobie ustawic wszystkie wskazówki w odpowiednie położenie. Bo jeśli poustawiasz je, złoysz cały licznik i go podłączysz, to się zdziwisz :D Bo bez napięcia to nawet jak ze dwa razy obrócisz wskazówke przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i ustawisz ją na ZERO, to po podaniu napięcia, ta franca i tak jeszcze się przemiesci - kumasz o co mi chodzi? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej ustawiac przez Vag-a na tescie zegarów bo jest ciezko trafic idealnie ,ale i tak jest to do zrobienia bez .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widelec też jest dobrym narzędziem do tego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A najlepiej ustawiac przez Vag-a na tescie zegarów bo jest ciezko trafic idealnie

Najpierw trzeba tego VAG-a mieć. Chyba i ja w koncu w to zainwestuję :D A żadnego problemu z ustawieniem wskazówek w/g mojego sposobu - nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem bez problemu ciągnąc do góry lekko okręcając (w dowolną stronę). Z założeniem też nie powinno być problemu (to jeszcze przede mną), gdyż wskazówki poruszane są silniczkami tzw. krokowymi, czyli startują od pozycji "zero"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności