Skocz do zawartości
PacoRamires

Jak w końcu jest z tym tempomatem ? ? ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów ! ! !.

Mam pytanie odnośnie tempomatu, a mianowicie, jak to jest w końcu z ta kontrolką tempomatu - powinna się swiecic gdy jest właczony czy nie ? ? ?, mam passata z ' 99 TDI silnik AJM tempomat w pełni sprawny a kontkolka nie swieci się gdy jest włączony. Chcę dodac że szukałem na forum i przeczytałem kilkadziesiąt postów odnośnie tempomatu, lecz nic konkretnego nie wyniosłem. Piszą że przed liftem ta kontrolka nie działa, a znalazłem posta w którym Mariusz Z. który pisze ;

"Witam. Mam taki problemik z tempomatem: manetka jest fabryczna, kontolka się zapala a tempomat nie działa. Oczywiście próbuje go uruchomić zgodnie z instrukcją. Co jest grane?" ma passka z ' 00 też AJM - wiec:

- czy spaliła się zarówka lub dioda w tej kontrolce ? ? ?, czy też istnieje inna przyczyna ? ? ?

Wiem, pewnie trochę upierdliy post, ale lubie jak w samochodzie wszysto działa tak jak powinno :)

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez PacoRamires

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ręki sobie nie dam uciąć ale w 3b nie było tej kontrolki, z tego co ja czytałem ostatnio sporo osób z 3b miało ten problem i wychodziło że poprostu jej nie ma

 

znalazłem coś takiego

 

jeśli był tempomat to była i kontrolka ;) jesli temnpomat został dołożony to trzeba aktywować ta kontrolkę/funkcję vagiem
Edytowane przez wilczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, różne są wypowiedzi na ten temat, chyba trzeba będzie pojechac na kompa, moze wtedy sie coś wyjaśni na ten temat, no nic wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim AFN-ie z 99r zakladalem tempomant i kontrolka byla w zegarach. Zrob diagnostyke lampek VAG-iem i zobaczysz czy masz czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fabryczny tempomat i zapala sie kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tez mam fabryczny tempomat i tez zapala sie kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam fabryczny tempomat i niestety kontrolka sie nie zapala

na tescie kontrolek na vagu tez sie nie zapala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam fabryczny tempomat i niestety kontrolka sie nie zapala

na tescie kontrolek na vagu tez sie nie zapala

I co próbowałeś coś z tym zrobic ? ? ?, powiedzieli Ci jaka może by tego przyczyna ? ? ?

Edytowane przez PacoRamires

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam fabryczny i niestety nie ma kontrolki.A szkoda -czasami zapominam wyłączyć tempomatu!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam fabryczny i niestety nie ma kontrolki.A szkoda -czasami zapominam wyłączyć tempomatu!!!!!

 

A po co wyłączać? Przełącznik może być cały czas w pozycji ON. Tempomat i tak nie zaskoczy póki nie wciśnie się SET. Ja nie mam kontrolki i to nawet lepiej, bo ona zapala się zawsze po przełączeniu na ON, a nie w momencie wciśnięcia SET, więc jak ktoś jeździ cały czas z manetką na ON to świeci mu się kontrolka niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sam dokładałem tempomat i po aktywacji VAG-iem tempomat działa ,ale kontrolka nie świeci :( ,a w teście kontrolek zapala się , więc mam kontrolkę :) i może tylko trzeba ją dodatkowo aktywować VAG-iem, może ktoś kumaty po VAG-u coś wymyśli :) ,

nadmieniam że mam r99 ,ale po numerze VIN jest to model 2000 ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie zagłębiałem sie w temat, ale u mnie tez nic sie nie zapala i tez mam praktycznie caly czas przelacznik w pozycji ON. Tempomat fabryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!!

a u mnie po właczeniu tempomatu zapala się kontrolka i ciągle sie świeci,a gdy wyłącze gaśnie, wiec raczej napewno jest jakieś rozwiązanie czemu u was nie świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie świeci bo u mnie albo jej nie ma lub jest uszkodzona. Raczej nie jest przepalona bo tempomat dokładałem samemu. Test licznika w VAGu nie zapala kontrolki. Jednak nic z tym nie robię bo mnie to odpowiada, że nic się nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba rozgryzłem zagadkę kontrolki tempomatu :-) z Waszych wypowiedzi wynika że kontrolka od tempomatu pojawiła się w samochodach wyposażonych w szynę CAN czyli od połowy '99 w górę w starszych rocznikach nie występowała takowa kontrolka aczkolwiek nie jestem w 100 % pewny, mój passat jest z marca i niema CAN :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego samego passacika jak ty i umnie nie ma żadnej kontrolki tempomatu sprawdzałem na VAG-u i nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka mogę dodać że żeby sprawdzić czy jest ta nieszczęsna kontrolka nie trzeba vag-u :-) wystarczy że jest dobre słoneczko a mianowicie wystarczy popatrzeć pod słońce na licznik i widać tą kontrolkę jak i wszystkie inne :-)

Edytowane przez PacoRamires

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w vagu widzicie tempomat??,która to pozycja? ja mam VAG-COM Release 311-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie w vagu widzicie tempomat??,która to pozycja? ja mam VAG-COM Release 311-2

Engine,Meas Block,Group 6.Poniżej sreeny z wartościami przy sprawnym tempomacie:1-tempomat wyłączony,2-włączony,3-włączony wciśnięty hamulec,4-włączony wciśnięte sprzęgło,5-włączony wciśnięte sprzęgło i hamulec.:)Nie wiem czy w benzynie jest w tym samym miejscu,wydaje mi się że tak,jednak ja u ciebie nie mogłem tego znaleźć.

2009-09-13_134048.jpg

2009-09-13_133938.jpg

2009-09-13_134134.jpg

2009-09-13_134226.jpg

2009-09-13_134304.jpg

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jest opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności