Skocz do zawartości
pobs

Mocowanie - stożek w miejsce airbox -a

Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie o tym patencie?

 

70q18tas6.th.jpg

 

jak większośc wiemy że specjaliści koncernu vw bardzo się starali, by airbox-y spełniały swoją funkcję bez zażutów, i że wytrzymują setup-y do 300bhp, ale mam pytanie do tego rozwiązania. Przepływka jest dość daleko od stożka więc nie powinna się palić, jak w syt. gdy stożek był zaraz przy przepływce. Orurowanie zrobione z aluminium pokryte ceramiką. Czy w pasku potrzebny jest dodatkowy filtr do "pompy powietrza"? i czy takowa znajduje się w AWT?

 

t zamieszczony opis z ogłoszenia:

ABD Racing is proud to introduce our complete intake system for the 1.8t Passat. Our package uses stainless mandrel bends that are ceramic coated, which ensures cooling to the filter element. This complete air box replacement includes hardware for all models with the 1.8t engine. Cars with an air pump require an additional air pump filter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na stożek rozwiązanie dobre choć dosyć oczywiste... Mogli pokusić się o tą rurę w jednym kawałku a tak to można sobie takie coś samemu zrobić i kupić chociaż filtr K&N, Pipercross itd...Nie przyniesie to żadnego efektu. Jedynie zmieni wygląd pod maską. W AWT jest pompa powietrza.

 

PS. Jeszcze nie spotkałem na rynku oferty stożka do Passka z porządna osłoną termiczna. Sam będę musiał taką zaprojektować ;>

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, tylko, że wszysty pakują stożek do góry, a takie rozwiązanie widzę pierwszy raz, i jest dość ciekawe, bo odsunięty jest jak najbardziej od suszarki i źródeł ciepła, a wizualnie to tak sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie coś kiepsko odsunięty albo ja źle widzę na tym pikuś obrazku...

 

i za chiny nie widać gdzie ten filtr wchodzi - tam nie ma przecież miejsca żeby go w dół wepchnąć... no - chyba że cały stożek to nie stożek, tylko walec o szerokości 15 i wysokości 3 cm :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem zdjęcie - tutaj zrobione jest to podobnie:

mg0502yv8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobs, a po co chcesz zmieniac airbox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, zaczęły się problemy z przepływką i cewkami- myślę że o program i tak pomyślałem, że przy nowym setupie może coś jeszcze zmajstruję pod maską. Sam już nie wiem, a najgorsze to, że nigdy z nią nie miałem problemów, a tu nagle wymieniłem ich już kilka - więc chyba będę obwiniał program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że jest na ebayu - us. wczoraj też to widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz seryjny dolot i padaja Ci przeplwyki to cos innego jest zle zrobione...

Seryjny airbox spokojnie obsluguje 300KM+ wiec jesli jest taka mozliwosc to bym go nie ruszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności