Skocz do zawartości
master

Parktronic jak podłączyc...???

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to wygląda na wiązkę dwuczęściową i ten kawałek gdzie wchodzi do środka samochodu jest obcięty, przynajmniej tak to widać na fotce z posty #131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te przecięcie to zobaczę i dam znać ok 19-20, hak mam ale nie oryginalny natomiast wiem, że mam oryginalną instalacje do haka bo w bagażniku w schowku po lewej stronie tam gdzie jest zmieniarka w kombi to mam oryginalny moduł(centralkę) od haka natomiast zobacz na tym zdjęciu gdzie jest buzzer to tam jest już wtyczka wpięta w niego taka wąska a ja się pytam o tą inną wtyczkę troszkę większą niż ta od buzzera i powiedz mi jeszcze jak myślisz te cienki kabel co jest przecięty będzie od buzzera ? Zgodnie z prośbą wrzuciłem fotę instalacji w lepeszej jakości to powiedz mi jak to teraz podłączyć bo tam tyle kabelków ze ho ho:D Jeśli chodzi o to przecięcie w instalacji to wydaje mi się, że wiązka idzie od czujników potem się łączy przez tą wtyczkę owalną 6 pinową i ona idzie gdzie po chwili jest przecięcie i obok tego przecięcia jest sklejone taśmą drugie przecięcie(6 pinowe) które idzie do modułu gdzie jest wtyczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tych kabli tak dużo, wszystko jest do ogarnięcia ;)

Tam gdzie zaznaczyłem na foto musisz wydobyć 6 kabli tylko z wiązki czujników i połączyć je z z ta czarną wtyczką w module (tam tez ich powinno być 6). Do tego jest schemat na forum bo sam z niego robiłem. Wtedy czujniki masz załatwione.

Pozostaje druga wtyczka z modułu ale to już jest proste, pod odpowiednie piny podłączasz plus, masę, plus po wstecznym i te dwa kabelki z buzera (ewentualnie hak i diagnostykę).

Osobiście bym to rozplątał i wykorzystał tylko te kable które są Ci potrzebne, bo tak to rzeczywiście będzie Ci się ciężko połapać.

 

parktronic.jpg

 

Znalazłem nawet jakieś archiwalne posty mojego autorstwa z 2010 roku gdzie jest rozpiska pinów tej beżowej wtyczki.

http://forum.vw-passat.pl/threads/39221-Parktronic-jak-podlaczyc?p=1054403&viewfull=1#post1054403

 

a tu jakbyś chciał to podłaczyc poza samochodem "na krótko".

http://forum.vw-passat.pl/threads/39221-Parktronic-jak-podlaczyc?p=1053846&viewfull=1#post1053846

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przyda się :) wiesz może gdzie oryginalnie w kombi był zamontowany ten moduł i buzzer bo wiem że to powinno być razem ale ja mam instalacje z sedana a tam to jest osobno mam nadzieję że to nie stanowi żadnego problemu z podłączenie i spasowaniem czujników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł i buzzer na jednym uchwycie zamontowane są w prawym schowku bagażnika, nad apteczką (strona pasażera). Żadnego problemu nie ma poza znalezieniem odpowiedniego miejsca i zamocowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki tu nie pomogą wiele bo na odległość Ci tego nie pomierzymy :)

Zrobisz jak chcesz, ale ja naprawdę bym to rozplątał i wydobył tylko te kable które Cie interesują, czyli te z 6-pinowej wtyczki na wiązce czujników i odpowiednio połączył z modułem (nie wiem czy kolory będą się zgadzać, ale ja i tak bym to pomierzył żeby było wiadomo który kabel na którym pinie przy wtyczce od modułu). Druga kostkę (zasilanie) z kolei masz rozpisana jak na dłoni w linkach które Ci podałem :)

 

tu masz schemat połączenia czujników z modułem, gdybyś tego nie ogarniał to:

T12h/nr pinu - wtyczka 12-pinowa przy module (czarna)

T6h/nr pinu - wtyczka 6-pinowa na wiązce czujników

 

wiązka.jpg

 

Jak mało czytelne to podaj maila i Ci podeślę w lepszej jakości

 

Tak w skrócie:

wtyczka modułu (12-pinowa) -> wtyczka wiązki (6-pinowa)

pin 1 -> pin 5

pin 2 -> pin 2

pin 3 -> pin 3

pin 4 -> pin 1

pin 5 -> pin 4

pin 6 -> pin 6

 

ale sprawdź sobie jeszcze na spokojnie i porównaj z kolorami, chociaż u mnie jak pamietam nie wszystkie kolory zgrywały.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszło na maila, gdybyś znalazł błąd to skoryguj bo spisywałem Ci to na szybko, daj znać jak Ci poszło ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

Odgrzeję trochę temat. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie w 3BG należy wpiąć ori wtyczkę wiązki parktronika? moduł podłączony, brzęczyk też i czujniki również... dalej leci do przodu długa wiązka (po drodze masa) i jest wtyczka... i tu jest pies pogrzebany co z tym dalej począć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam przerabiałem ten temat i powiem Ci, że fabrycznie nie ma miejsca-kostki na wpięcie, różnie piszą, ale ja to dokładnie obadałem i nie ma na 100%. Ta długa wiązka to nic innego jak masa, zasilanie po stacyjce, sygnał wstecznego i linia diagnostyczna. Musisz powpinać się w odpowiednie miejsca w instalację i tak: sygnał wstecznego znajdziesz w bagażniku we wiązce która biegnie do lampy lub w samej kostce lampy, masę to wiadomo, zasilanie po stacyjce najlepiej to zacisk X75-tam gdzie przekaźniki pod osłoną kierownicy nad pedałami. Z linią diagnostyczną możesz wpiąć się w złącze diagnostyczne które również masz jak na dłoni po zdemontowaniu osłony kolumny kierowniczej. Jeśli będziesz miał problem to pisz na PW to pomogę.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem , mam rozciętą instalacje parktronika kostka czarna ,12 pinowa. nie mam kostki tej co sie łacza sie w jedno.

W czarnej kostce 12 pinowej mam zajete piny nr 1 , 2 , 7 ,9 , 10 , 12 . kolory sie nie zgadzaja z 6 pinowa . Bardzo bym prosił o nr pinow jak połaczyc .

 

t1774444_20131106032.jpg

t1774445_20131106033.jpg

t1774447_20131106035.jpg

t1774448_20131106036.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postów w górę nie chce się zerknąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to ale tam masz opisane piny od jeden do szesciu a ja mam zajete piny piny nr 1 , 2 , 7 ,9 , 10 , 12 . i nic mi to nie daje ;/

a na dodatek kolory sie nie zgrywaja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro czujniki pracują na pinach opisanych powyżej, to niby jak chcesz żeby pracowało to na innych pinach? Musisz dopasować wiązkę do centralki a nie odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i własnie z tym mam problem bo nie wiem jaki do czego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz najważniejszą 12-pinową wtyczkę pasującą do centralki - to podstawa. Zostaje Ci poprzepinać piny w odpowiednie miejsca i połączyć wg schematu - nie wiem za bardzo w czym masz problem...

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/39221-Parktronic-jak-podlaczyc?p=1877211&viewfull=1#post1877211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będę miał tę wiązkę http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/3B9971085.jpg to jeszcze jakąś potrzebuje?

czy ona starczy na długość przez cały samochód jeżeli ma być podłączona w przednim prawym słupku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności