Skocz do zawartości
Grimson

Policja NIE będzie sprawdzać legalność map w nawigacjach

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie mylę się. Zapoznaj się z obowiazujacymi regulacjami prawnymi.

 

No widzę, że ty je masz w małym paluszku to może nam, niewiedzącym je przytoczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze przez 24h mozna posiadac i uzywac pirackiego oprogramowania, po tym czasie teoretycznie nalezy usunac je z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cos jest chore, niech lepiej biora sie za tych ktorzy to sprzedaja, a nie tych co tego uzywaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

Vivi - Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83

Michal.Enter - nie jest to prawdą.

Hudzior - jesli nie będzie używających, to nie będzie sprzedawców :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loco ma rację...

żadne "24h", "na własny użytek" itp. nie są prawdą... ale w Polsce jeszcze wiele lat minie nim nauczymy się korzystać z legalnego oprogramowania / map itp.

ja np. "dorosłem" 2 lata temu i od tego czasu wszystko mam legalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak w takim razie certyfiakt ma mieć ktoś kto kupi telefon z navi w salonie....?czy wtedy dostaje certyfikat?

 

a tak BTW to powiedzcie to tym wszystkim userom Unidenów :) (mi też)

ich też należy ścigać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vivi - Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83

 

Tyle że naruszenie praw autorskich ( czy to majątkowych czy osobistych ) nie jest ścigane z urzędu a na wniosek podmiotu takie prawa posiadającego. Jak się to ma do domniemanej akcji sprawdzania przez policję legalności oprogramowania GPS ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Jak się to ma do domniemanej akcji sprawdzania przez policję legalności oprogramowania GPS ;-) ?

O to zapytaj prokuratora nadzorującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tym , po warunkiem że powinni zacząć od siebie i swoich rodzin

dzieci policjantów mają same ori softy/muze/filmy?jeżeli tak wychodzi na to że w policji tak źle nie płacą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to zapytaj prokuratora nadzorującego.

 

Nadzorującego kogo/co ? Bo chyba nie postępowania w którym producent oprogramowanie wskazał całą populację jako winnych naruszenia jego praw :)

 

Wniosek o dochodzenie swoich praw nie może mieć formy "wszystkich używających jakichkolwiek środków technicznych mogących wykorzystywać nasz "utwór""

 

Jeśli jednak takie postępowanie się toczy to chętnie dowiem się od Ciebie jaką ma sygnaturę ...

 

dzieci policjantów mają same ori softy/muze/filmy?

 

Policja sama w sobie ma od cholery nielegalnego oprogramowania na komputerach ... Nie wnikam w to z jakich przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loco ma rację...

żadne "24h", "na własny użytek" itp. nie są prawdą... ale w Polsce jeszcze wiele lat minie nim nauczymy się korzystać z legalnego oprogramowania / map itp.

ja np. "dorosłem" 2 lata temu i od tego czasu wszystko mam legalne...

 

Wow, ja mam tylko oryginalnme Windy bo byly z kompem, mam oryginalne gry na PS3 (no donra, tylko 2, bo tylko w te gram) bo PS3 nie zostal zlamany, w aucie mam oryginalna mape ale tylko dlatego ze TravelPilot DX to takie dziadoswto, ze nie ma i nie czyta piratow. Ale w komorce mam i Garmina i Tomtoma i 4 mapy calej europy. Czy policjant moze mi spawdzic? Moze mnie pocalowac w cyca i tyle. Owszem, lamie prawo, ale szlag mnie trafia jak beda tracic swoj czas i moj zeby sprawdzac czy mam legalna nawigacje a prawdziwe szkodniki grasuja po ulicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule piszą że będą zabierali sprzęt ,ciekawe jak wymontują fabryczną navi:)?

Cytuję artykuł:

"Kierowcy muszą brać pod uwagę, że podczas rutynowej kontroli może być także zakwestionowana legalność oprogramowania GPS. Sprzęt zostaje wówczas odebrany kierowcy za pokwitowaniem, zabezpieczony i poddany ocenie biegłych".

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

motomouse - pytania adresujesz do niewłaściwej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak wymontują fabryczną navi

 

Kupią sobie wyjmaki na allegro. Albo jeszcze lepiej - rozpiszą przetarg na ich dostawę i zapłacą po 50 PLN za sztukę ;-)

 

motomouse - pytania adresujesz do niewłaściwej osoby.

 

Dlaczego - starasz się sprawić wrażenie, że wiesz więcej niż jest to w rzeczywistości - moje pytanie było raczej konkretne i wskazywało na lekką niezgodność stanu prawnego z domniemanym faktycznym.

Edytowane przez motomouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe:) dobre.

Ale za zniszczenia ewentualne chyba też odpowiadają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym artykule piszą że będą zabierali sprzęt ,ciekawe jak wymontują fabryczną navi:)?

Cytuję artykuł:

"Kierowcy muszą brać pod uwagę, że podczas rutynowej kontroli może być także zakwestionowana legalność oprogramowania GPS. Sprzęt zostaje wówczas odebrany kierowcy za pokwitowaniem, zabezpieczony i poddany ocenie biegłych".

 

pozdrawiam

 

 

Ostatnio w faktach pokazywali jak pieciu policjantow meczylo sie z jednym obszczymurem. Wiec mysle, ze jesli mieliby wyjac Ci navi, to z 2 dni na ich parkingu i powyjmowany silnik, siedzenie i seska rozdzielcza...:D Tragikomedia panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Ehh,

Dlaczego tak ujadacie na kolegę LOCO? Czy tylko dlatego że napisał kilka słów prawdy? podejzewam że ta prawda Was strasznie w oczy kole....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tak ujadacie na kolegę LOCO? Czy tylko dlatego że napisał kilka słów prawdy?

 

Dlatego, że ustawa o prawie autorskim nijak się ma do "domniemanej" ( piszę tak cały czas, bo jak na razie jedyne potwierdzenia o tej akcji pochodzą z prasy, a ta jak zwykle może się mijać z prawdą ) zorganizowanej akcji mającej na celu ... no właśnie, co ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh bzdura do potęgi. Nie długo przy kontroli będą kazać pokazywać paragon za paliwo,opony itd . Będą chcieli się dowiedzieć, czy nie ukradłem tego.

P.S. Jak będę w Elblągu i ta meganka mnie skontroluje lub inny i każe mi pokazać płytę, to wtedy wezmę pójdę i im wyciągnę i zobaczymy czy oni mają takie wszystko "legalne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, spokojnie....

 

loco ma bardzo dużo racji a przepychanki: mogą / nie mogą sprawdzać, ścigać sprowadzają się do jednego:

- mając oryginalne mapy macie spokój...

 

nie awanturujcie się proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności