Skocz do zawartości
Gość magcn

Nierówna praca silnika - sonda lambda - trochę dziwne

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jest w katalizator, wie ktoś o co w tym wszystkim może chodzic bo ja już się pogubiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie przed katalizatorem? Ja w sam katalizator sondy wkręconej nie mam.

Nie dręcz człowieka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PorteX

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu to się podepnę po ten.

Wymieniłem w Passacie B3 (r.92 1.8) sondę lambda (jednożyłowa). Niestety stara sonda była odłączona a wtyczki od kabli były pourywane a następnie lutowane w paru miejscach. Jak podłączałem tak jak zostało polutowane do starej sondy to samochód się dławił (szczególnie jak był nie rozgrzany) a później nawet zaczął na czarno kopcić. Sondę wymieniłem ale za nim podepnę nową to wolę się upewnić jak powinna ona być podłączona poprawnie.

Z tego co zaobserwowałem to od komputera idzie kabel dwu żyłowy. czarny i fioletowy. Jak podepnę plus miernika do fioletowego kabla a minus gdzieś na masę samochodu to mam napięcie ok 0.45V jak zrobię tak samo z czarnym to nie mam żadnego napięcia . Od drugiej strony patrząc, kabel od sondy lambda idzie do wtyczki która jest przymocowana do takiej blaszanej płytki a ta jest przykręcona do silnika. wtyczka też jest na dwa kable. Jeden żółto czarny jest poprowadzony z powrotem do tej metalowej płytki. (czyli wygląda jakby był uziemiony) a drugi kabel idzie do sondy lambda.

Przy wtyczkach te kable są przynajmniej ze dwa razy cięte i lutowane. Nie wiem kto tak się przy tym tak poznęcał (myślę że to było podczas wymiany silnika). Prosiłbym o pomoc jak to oryginalnie powinno być podłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdeczne .Miałbym takie pytanie może ktoś wie jakie oznaczenie ma sonda lambda która była orginalnie montowana w pasatach z silnikiem 1.8 AAM. Auto jest z roku 1995.Niestety swojej się jakiś czas temu pozbyłem i mam jakąś uniwersalną która nie szczególnie się sprawowała.(nie mam nawet pewności czy była odpowiednio dobrana) Chciałbym teraz kupić orginał o ile cena będzie rozsądna lub na podstawie oznaczenia jakiś dobry zamiennik.Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moge tobie doradzic mam podobny problem sonda nie jest droga kup ja sonda odpowiada za dawkowanie mieszanki powietrzno paliwowej sprawdzales jak wygladaja swiece po jezdzie na benzynie ? Bo jak czarne nie szare i sa lekko tluste to na bank sonda u mnie autko sporo spala paliwa zamiast ciagnac 7/8l 100km to bralo nawet 15 tracilo na mocy potrzebowal kawalka drogi to rozpedzenia jak by mulil . Mozesz sprawdzic tez silniczek krokowy on za to odpowiada za obroty silnika jezeli jest walniety obroty moga skakac lub falowac . Ale najpierw obczaj ile autko twoje spala paliwa na benzynie ibserwuj spaliny czy nie jeat ich troche za duzo nqwet podczas jazdy czy na jalowym ogarni nalot swiec zaplonowych i bd wiedzial. Sprobuj tez pod komputer jak nie bd mial pewnosci niech podebna i podadza kod bledu .ale to w tedy jak nie bd mial pewnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odgrzałeś kotleta.. A o stylu pisowni nie wspomnę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności