Skocz do zawartości
jedrus

dołożenie ABS-u

Rekomendowane odpowiedzi

czy do mojego passata B3 kombi (automat jeśli coś to zmienia) w którym nie mam ABS-u, da się go bezproblemowo dołożyć?

 

znalazłem na allegro pompę:

http://allegro.pl/item111583708_vw_passat_pompa_hamulcowa_z_abs_sprawna_kpl.html

 

co jeszcze jest potrzebne?

czujniki przy kołach? tanim kosztem pójdzie to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Pewnie jakiś sterownik elektroniczny i wiele innych dupereli ale moim zdaniem najgorszą rzeczą jest wymiana zwrotnic przednich i piast tylnych na takie które są przystosowane do mocowania czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera to aż tak?

myślałem że miejsce na czujniki jest fabryczne... jesteś pewien czy dumasz? jestem tym tematem bardzo zainteresowany i chciałbym pewnych wypowiedzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Ja nie mam ABSu ale wydaje mi się że otwór pod czujnik musi być w zwrotnicy bo ząbki są na przegubie.A w mojej zwrotnicy nie ma żadnego otworu, nawet zaślepionego.Tak więc bez wymiany zwrotnic się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

absolutnie nieoplacalne.

 

 

poza tym po co Ci ABS? ja nie pamietam kiedy mi sie wlaczyl odkad jezdze na porzadnych oponach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
absolutnie nieoplacalne.

 

 

poza tym po co Ci ABS? ja nie pamietam kiedy mi sie wlaczyl odkad jezdze na porzadnych oponach

 

No czy ja wiem dzis mi sie wlaczyl - o dziwo - ale to scigalem sie rano z motorem taka mala jamaha pojemnosc 250 bo odejsia to nei miala od mego powozu :D - a zaznaczam ze mam porzadne opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

ja tez myslem do tej pory ze mam pozade opony (mialem chyba juz wszystkie marki i to topowe modele) ostanio smigam na takich Toyo Proxes T1-R

: Toyo_Proxes_T1-R.jpg

 

jedynie Yokohama S.drive yokohama_S.drive.jpg jest lepsza ale to juz inny przedzial cenowy

 

a wiesz dlaczego sa to niedoceniane opony bo sa mniej trawle od konkurencji ale gwarantuja bez porownania lepsza przyczepność ...niestety cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez myslem do tej pory ze mam pozade opony (mialem chyba juz wszystkie marki i to topowe modele) ostanio smigam na takich Toyo Proxes T1-R

: Obrazek

 

jedynie Yokohama S.drive Obrazek jest lepsza ale to juz inny przedzial cenowy

 

a wiesz dlaczego sa to niedoceniane opony bo sa mniej trawle od konkurencji ale gwarantuja bez porownania lepsza przyczepność ...niestety cos za cos.

 

smigam na identycznych - kosztowaly krocie ale frajda na zakretach jest swietna :D

 

Mam nawet na sprzedaz 2szt. http://www.forum.vw-passat.pl/tematy22/sprzedam-opony-toyo-proxes-vt4556.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wlacza abs przy gwaltowniejszym hamowaniu, nawet na suchym asfalcie. Toz to primitywne urzadzenie, mozna je oszukac lekko naciskajac hamulec a potem go dociskajac zamiast mocnego kopa w pedal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności