Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

WItam i prosze o pomoc.Passat umarł mi w czasie jazdy na lpg.Nie dalo sie juz go uruchomic na benzynie.Sprawdzilem iskra jest ,pompka paliwa pompuje paliwo poprawnie ale swiece sa calkiem suche.Stawiam na wtrysk ale nie mam pojecia jak go sprawdzić ew.naprawic.Proszę o pomoc lub wskazówki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź czy paliwo dochodzi do listwy i do wtryskiwacza rozruchowego tego z niebieską kostką 2-pinową co dochodzi do kolektora ssącego, popuść wężyk, zobacz czy leci paliwo, możesz mieć walnięty czujnik temp. cieczy, może być też hall, przyczyn może być sporo, tu masz http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27650&highlight=procedury+silnika , Toldek podał rozpiske wszystkich procedur, miernik do ręki i sprawdzanie rezystancji i napięcia czujników, jest też tam o listwie wtryskowej, życze powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat umarł mi w czasie jazdy na lpg.Nie dalo sie juz go uruchomic na benzynie.Sprawdzilem iskra jest ,pompka paliwa pompuje paliwo poprawnie ale swiece sa calkiem suche.Stawiam na wtrysk ale nie mam pojecia jak go sprawdzić ew.naprawic.
Możesz odłączyć sterownik gazu i przywrócić połączenia na sondzie lambda i wtryskiwaczach? Może padł sterownik gazu i odcina wtryskiwacze, a gazu też nie podaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martin724 paliwo jest przy samej listwie-kapie z weza jak go popuszcze. Sławekm65 jak odlaczyc sterownik gazu ?Albo inaczej -jak wumusic na sterowniku start na samym gazie?

Edytowane przez rokefeler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłączyć można tak:

przy wtryskach powinieneś mieć odłączone kable (oryginalne vw) i podłączone nowe kable (LPG) jeśli robili to fachowcy to wyciągasz wtyczki od wtryskiwaczy i podłączasz te oryginalne kable. jeśli "fachowiec" był do dupy to pocioł ci kable i masz problem bo musisz je łączyć.

ps. przed odpięciem wtrysków oznacz sobie końcówki kabli żebyś potem podpioł w to same miejsce.

i jeszcze jedno a benzynka jest??? kiedyś u brata sterownik a w zasadzie stacyjka od lpg padła tak że jeździł na benzynie i na gazie. przekonany o tym że ma na rezerwie pare litrów po tym jak mu się skończył gaz przełączy na benzynkę i prrrrrrrrrrrrr....... samochód zdechł..... i ani na gazie ani na benzynie już nie chciał chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było impulsów na listwie wtryskow .Rozebralem i spryskalem kontaktem wszystkie zlaczki w tym tez ta od komputera i o dziwo odpalil od kopa.Dwa dni go meczyle a przyczyna okazala sie taka błacha.Teraz znow smigam .Dzieki za podpowiedzi.Link od MArtina pozwolil mi znalezc posrednio przyczyne .Dzieki !

 

 

Niestety pasek co jakis czas nadal traci impulsy na listwie na gazie pali .Ale co bedzie jak odetnie na zimnym silniku :(

Edytowane przez rokefeler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znow powrocil ten sam problem .Passek zagrzal sie postal i na benzynie juz nie odpalil robi tylko brum i nie zagada dalej :(.kable wszystkie polaczenia sprawdzone wyczyszczone.Wtyczka od komputera sprawdzona .Brakuje juz mi pomyslow.Co jakis czas problem powraca co nie jest zabawne bo mam male dzieci i jak zona stanie gdzie s dalej od domu nie bedzie smiesznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie możesz jechać na gazie i przełączając na benzyne też nie chodzi dłużej niż 2 sek. odepnij kleme na 30 sek, podłącz i dojedziesz na warsztat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeviC3 wyciagalem wtyczke z komputera i nic to nie dawalo :(.Myslisz ze uszkodzony jest komputer ?z ktorego czujnika komputer pobiera informacje kiedy odpalic wtrysk?

Edytowane przez rokefeler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz znow chodzi normalnie.Nie rozumiem dlaczego dlaczego czasem traci impuls na listwie:(.Gdyby choc mogl odpalac go na samym gazie wtedy olac benzyne ale niestety nie chce zapalic jesli nie uruchomie go najpierw na benzynie

Edytowane przez rokefeler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po dluzszym czasie.Zmeczony usterka ktora opisalem wyzej wymienilem komputer sterujacy.Niestety nie za wiele to dalo.Czasem nie odpala na bezynie.Awaria wystepuje jedynie przy starcie silnika najczesciej po kilkugodzinnym postoju.Zalozylem odciecie zasilania na komputerze od LPG by sprawdzic czy przy kolejnym problemie z uruchomieniem gdy odetne komputer LPG wtrysk bedzie dzialal prawidlowo.NAdal czekam na jakies pomocnicze wskazowki bo moje pomysly juz sie koncza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego , możesz dać fotkę intalacji gazowej a konkretnie połączen do listwy wtryskiwaczy , moze coś wymyślimy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm instalacja jest standardowa i mysle ze raczej nie przeznaczona do wtrysku.Jest parownik i zostal nawiercony filr powietrza gdzie zostala umieszczona dysza gazu.Przewody od listwy wtrysku zostaly przeciete i wstawiony zostal przekaznik ktorym steruje sterownik gazu odcina impuls kiedy samochod pracuje na gazie.Wlozylem odciecie zasilania sterownika gazu i czekam na kiedy usterka znow da o sobie znac by odlaczyc sterownik gazu i sprawdzic czy impuls na listwe powroci czy jest to wina instalacji.Zastanawiam sie ktory czujnik odpowiada za podawanie sygnalu do komputera o koniecznosci odpalenia wtrysku (ten sam ktory wyznacza podanie iskry??).Byc moze winny jest inny element.Dodam tylko ze iskra nie zanika kiedy listwa nie "gada" ale na samym gazie odpalic zimny silnik nie chce(byc moze za uboga mieszanka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , ja bym właśnie stawiał na ten przekażnik, który odcina zasilanie listwy wtryskiwaczy . Jak ci nie będzie znowu chciał odpalić to spróbuj go zmostkować wydaje mi sie że powinno pomóc :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mysle ze winien jest przekaznik a wlasciwie podejrzewam ze sterownik gazu zalacza go jakims falszywym impulsem dlatego zalozylem odciecie zasilania sterownika gazu.:).Czekam az znow nie odpali i napisze o efektach odlaczenia przekaznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku miesiacach :).Wymienilem przekaznik odcinajacy listwe,polutowalem przewody nawet do niego zeby miec pewnosc ze nie bedzie z nim wiecej problemow.Niestety problem "niepalenia"na benzynie nadal daje o sobie znac.Teraz kiedy jest juz zimno jest to na tyle uciazliwe ze unieruchamia samochod bo na samym gazie nie odpali i zazwyczaj konczy sie wyladowanym akumulatorem .I co gorsze przy wyszukiwaniu usterki zazwyczaj jakims cudem sam zaczyna palic prawidlowo.:(.uniemozliwia mi to przeprowadzenie diagnozy.Dwa ostanie przypadki nie odpalenia prawie identyczne .Zimny silnik odpalam na benzynie przelaczam na gaz jade kilkaset metrow staje pod sklepem i ... zima.impuls na listwie jest iskra jest paliwo jest a auto nie pali-kompletna cisza.Zmierzylem ile cisnienia daje pompa kiedy silnik pracuje i jest to 3bary.Nie wiem czy jest to wartos prawidlowa(przeczytalem ze powinno byc 2.5bary z regulatorem 3bary bez regulatora podcisnieniowego) tym bardziej ze z regulatora nic nie wraca do baku jak gdyby byl zamkniety na amen.Czy moge na krotko podpiac pomocniczy wtrysk zimnego rozruchu aby ,kiedy wystapi awaria zasilic go pradem i w ten sposob uruchomnic silnik by moc go przerzucic na gaz? jest on sterowany sygnalem czy otwierany na stale napieciem 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest on sterowany sygnalem czy otwierany na stale napieciem 12V?

Czas jego otwarcia zależy od temp. silnika, i o ile pamiętam najdłuższy czas jego otwarcia to 2-3 sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moge go zasterowac napieciem 12 V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale moge go zasterowac napieciem 12 V?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności