Skocz do zawartości
Gość jorge

usterkowość silnika 1,8 TSI - Wasze opinie proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma 3.0 Tsi i nie narzeka choć przebieg tylko 30tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to jest tak jak kiedys bylo z 2.5 TDI ? Moze 1.4 TSI 160 jest juz dopracowany po tylu latach, tylko po prostu ciazy na nim opinia z przeszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i jest dopracowany ale nie ma się co oszukiwać generowanie mocy z małych pojemności w czasach kiedy to księgowi projektują samochody to nie jest dobry pomysł. Wybierając samochód rozważałem alebo Insignię 1.6 Turbo 180 KM / Focusa EcoBust 1.6 182 KM albo Passata. Passata bo wyciśniecie 160 KM uważam za lepsze rozwiązanie niż to u Opla i Forda, choć czasem żałuje że nie postawiłem na nowego Focusa. Ta moc w tej masie i za cenę 100 k zł dało by mi max skomputeryzowany samochód z wszystkimi elektronicznymi wodotryskami jaki sa teraz na rynku, no ale jest Pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję silnika - BZB czy CDAA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Miesiąc temu kupiłem VW Passat 1.8 tsi 2008 z przebiegiem 152 000 km. Sprawdziłem historię auta w vw i jego przebieg. Auto pochodzi z polskiego salonu i na bieżąco było serwisowane.

Niestety mam problem; ASO w Warszawie 2 tydzień nie wie jak rozwiązać problem - zapaliła się kontrolka silnika a komputer informuje o ubogiej mieszance paliwa. ASO wymieniło cewkę a tydzień później przepływomierz - kontrolka się świeci jak świeciła. Poinformowałem ASO, że nie będę płacił za ich "chybił trafił" niemniej jednak zostałem z problemem.

Szukałem na forum podobnych sytuacji ale niestety nic nie znalazłem. Mam nadzieję, że też piszę w odpowiednim wątku - jeżeli nie z góry przepraszam.

Czy spotkał się ktoś z Was z podobnym przypadkiem - ew. czy możecie polecić jakiś warsztat z Warszawy ?

 

Pozdrawiam

Ł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam DIAGTRONIK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapaliła się kontrolka silnika a komputer informuje o ubogiej mieszance paliwa.

a co było w błędach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup paliwo na innej stacji w moim przypadku pomoglo chociaz swiecila inna kontrolka ta od spalin a po zmianie paliwka zero problemow z kontrolkami napewno warto sprobowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup paliwo na innej stacji w moim przypadku pomoglo chociaz swiecila inna kontrolka ta od spalin a po zmianie paliwka zero problemow z kontrolkami napewno warto sprobowac

 

Ja miałem tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wczoraj odebrałem samochód z VW - dalej nic nie wiedzą ; komputer podobno prócz komunikatu nie pokazuje jednoznacznie co to może być wskazując na wiele elementów. Sprawdzili cewki, pompy , sonde lambda (brali z innego auta, które było akurat w serwisie) i wszystkie te rzeczy są ok. Błąd jest cały czas. Jeszcze jak oddali mi samochód to nie dokrecili czegoś i wyciekał olej a raczej wylewal się i musialem do nich wrócić; to tak na marginesie.

Mówią , że to może być ukryta wada i prawdopodobnie gdzieś jest nieszczelność. Za dalsze poszukiwanie chcą kasy - trochę im nie daje wiary. Mieli auto 2 tyg. w sumie i nic nie wiedzą. Tankowałem różne paliwa (BP, Shell) - zawsze 98. Efekt jest ten sam - Panowie polećcie proszę jakiś serwis.

 

a i jeszcze zaczęło bardzo trząść silnikiem jak jest zimny... przed wizytą w vw tak nie było

Edytowane przez lllukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

kolejne (wczorajsze) podejrzenie dotyczy kolektora ssącego - jutro wymieniam....

dam znać może moje doświadczenia komuś się przydadzą

 

Serdeczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lllukasz, daj znać jak tylko będziesz coś więcej wiedział. Rozmyślam zakup w tym silniku passata z 2010r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać - jeszcze auta nie odebrałem; czekam na zatwierdzenie wymiany przez gwaranta (mam takie ubezpiecznie , które pokrywa niektóre koszty napraw)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebrałem samochód z nowym kolektorem i wszystko jest ok - uff :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach gwarancji czy za kasiore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji...ale padła mi pompa i wentylator...

ale trafiłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem passata b7 z 2010r 1,8TSI powiem że bardzo dobrze mi się nim jeździ, opony 235/45 R17 spalanie mniej więcej wyszło 7,3-7,5 na benzynie 98oktanów. szkoda że ksenonów nie ma ale trudno :D. Turbine słysze jak zasysa ( taki delikatny szmer ) przy niższych i wyższych obrotach przy mocnym depnięciu. Tylko zastanawiam się jak odkręcam korek paliwa to tak jakby ciśnienie zchodziło z baku, nie wiem czy tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak od nowego w 2.0 TSI, więc chyba nie powinieneś się przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee no to dobrze. dzisiaj jechałem do Częstochowy to spalanie 5,2 litra było mam nawet zdjęcie :D ( spalanie sprawdzone pod koniec trasy) naprawdę byłem mile zaskoczony że tak mało, jeździłem dieslem i jak będzie bez awaryjny to nigdy diesla nie kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj jechałem do Częstochowy to spalanie 5,2 litra było mam nawet zdjęcie
z jaką prędkością i ładunkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności