Skocz do zawartości
arekm

Padający moduł zapłonowy - jaka przyczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam duży problem. Silnik 2E. Ok 1,5 mies. temu zaczęły się problemy. Najpierw, podczas jazdy silnik się wyłączał aby po chwili znów "zaskoczyć". Działo się tak do momentu aż pewnego dnia samochód stanął i nie chciał zapalić. Po holowaniu auto odstało kilka godzin pod domem i normalnie zapaliło. Kilka dni był spokój po czym sytuacja się powtórzyła, auto po kilku godzinach postoju zapaliło i normalnie jeździło przez kilka dni. Trzeci raz okazał się już ostatnim ponieważ tym razem samochód już nie zapalił. Mój typ padł od razu na moduł zapłonowy, dlatego wymontowałem w/w z auta kolegi i sprawdziłem czy pasek zapali. Oczywiście miałem rację. Kupiłem więc używany moduł na pobliskim szrocie i ok 3 tygodnie był spokój. Kilka dni temu jadę sobie spokojnie a samochód wyłączył się i już nie zapalił, nawet po kilku godzinach postoju. Pomyślałem więc, że oto spotyka mnie zasłużona kara za kupowanie używanych części i zamówiłem od razu nowy zamiennik na allederogo. Następnego dnia miałem już nowy zamiennik u siebie i nie czekając ani chwili przystąpiłem do wymiany. Samochód oczywiście zapalił i pracował ok 2 min. na wolnych obrotach ale ...... :634:!!!! No właśnie, wsiadłem do paska, przejechałem kilka metrów do przodu, przegazowałem do ok. 2,5 tys. obrotów, a on zdechł i qwa znów to samo!!!!

 

Moje pytanie brzmi: CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ NISZCZENIA MODUŁÓW ZAPŁONOWYCH?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie moduł tylko czujnik halla ? Objawy na to wskazują.

Jesteś pewny że stare moduły nie działają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić w innym aucie. Nie wydaje mi się żeby były sprawne. Dziwne jest tez to, że po podłaczeniu nowego modułu samochód przez chwile działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne jest tez to, że po podłaczeniu nowego modułu samochód przez chwile działa normalnie.

 

Tak właśnie zachowuje się padający czujnik halla. Silnik gaśnie znienacka, po postoju (ostygnięciu) normalnie się uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły sprawdzone. Żaden nie działa!!! Co powoduje niszczenie modułów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu miałem, no w sumie to wtedy nie Ja a mój Ojciec ten sam problem. Jak wracał na chate z jakiejś trasy. Kilkanaście km od domu silnik po prostu zgasł, nie chciał odpalić. Po ok. 30 minutach odpalił. Na drugi dzien samochód odpalił, ale został już na mieście. po kilku godzinach odpalił. Dojechałem do domu i koniec. Nie chiał już wogóle odpalać. Wymieniłem wtedy moduł zapłonowy i do tej pory spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduły sprawdzone. Żaden nie działa!!! Co powoduje niszczenie modułów??
Moja pomylka!!!! Moduly jednak dzialają. (jedynie ten pierwszy jest naprawdę padnięty. Co więc jest grane jeżeli auto nie chce zapalić? Czy to naprawdę czujnik halla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak było, auto mi gasło na ciepłym by po jakimś czasie odpalało, winny był czujnik halla, na allegro chyba coś około 70 zeta kosztuje, wymiana samemu nie stanowi większego problemu, musisz tylko aparat zaznaczyć jak był ustawiony przed wyciągnięciem, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień czujnik halla lub cały aparat/rozdzielacz zapłonowy i po kłopocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem. jakies 3 dni temu jechalem paskiem przez jakies 30 km nic sie nie dzialo po chwil zaczoelo sie szarapnie, a po chwili zgasl i nie chcial odpalic . na 2 dzien wsiadlem do niego i odpalil ale znowu po przejechaniu 2 km to samo zaczelo sie dziac. kumple powiedzil ze to niby wtyczka modulu. bo poruszal ja i dzialal przez 3 dni .a a teraz znow to samo. i juz sam nie wiem co robic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i juz sam nie wiem co robic..

Przeczytac poprzednich 9 postow, sory za OT ale nie moglem sie powstrzymac:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduły sprawdzone. Żaden nie działa!!! Co powoduje niszczenie modułów??

 

Brak porządnej masy na obudowie modułu, ew. brak PEWNEGO połączenia masy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności