Skocz do zawartości
Gość mario_ber

Zapach benzyny w samochodzie po odpaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam też ten sam problem ze czuć mi benzynę, a mam Passata z lpg i po przełączeniu go na gaz cieknie mi paliwo z listwy wtryskowej z tego miejsca co jest zaznaczone na focie . Co mam z tym zrobić ?? nie było nam żadnego przewodu DSC00159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie było nam żadnego przewodu

A powinien, podłączony on jest do podciśnień czyli na trójniku 1-góra przepustnicy2-Filtr powietrza i 3-króciec regulatora ciśnienia paliwa który jest na zdjęciu.

Kup nowy, podłącz ciśnienia i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSC00156.jpg to jest ciśnienie ?, jeśli tak to tak zrobiłem już połączyłem przewodem to z tego pierwszej foty z tym z drugiej , ale teraz ciężko mu jest zapalić i dłużej muszę go kręcić;/czemu tak jest ?, a jak tego nie było to super palił, a mam takie jeszcze pytanie czy tą benzynę po podłączeniu będzie spalać czy co się będzie z nią działo ? bo passat jest z gazem i nawet jak chodził silnik na gazie to ciekła benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest ciśnienie

Podciśnienie...a króciec z którego cieknie to regulator ciśnienia paliwa na listwę wtryskową.

Jeśli podłączyłeś wężyk a cieknie benzyna to będzie gorzej.

Podłącz pod króciec osobny wezyk i puść go na glebę....i wymień regulator

http://allegro.pl/nowy-regulator-cisnienia-paliwa-vw-037133035c-audi-i2883810852.html

Nie wiem jak z jakością tego z linku ale wiesz już czego szukać.

Uszkodzony reg. to właśnie benzyna z króćca i utrudniony rozruch silnika po dłuższym postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wymienię na nowy reduktor to już nie powinno ciec ?

 

a co mam zrobić z tym podciśnieniem do czego go połączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wymienię na nowy reduktor to już nie powinno ciec ?

Regulator..tak przestanie.

a co mam zrobić z tym podciśnieniem do czego go połączyć ?

Jak wymienisz podłącz go tak jak opisałem....jeśli wycieki są niewielkie silnik sobie je zassie.

Ten króciec to taki "czujnik" sprawności regulatora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo ze mi wytłumaczyłeś z tym jak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już nowy reduktor stary wymontowałem lecz teraz nie mogę zamontować nowego wchodzi, ale nie do końca ;/ nie chce pchać z całej siły bo listwa jest plastikowa i nie chce jej połamać, ma ktoś sposób jak zamontować reduktor bez uszkodzenia go i listwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś sposób jak zamontowa

Nie ma na to pewnej metody, najważniejsze abyś nie użył żadnych przyrządów, rękoma musisz sobie poradzić, od biedy można by posmarować oring, ale nie ma takiej potrzeby o można niepotrzebnie zanieczyścić wtryski.

Jedną ręką wciskasz w miarę możliwości a drugą wsuwasz zabezpieczenie....i to ono całkowicie osadzi regulator.

Nie sugeruj się tym że dobrze osadzony regulator sprawi że zabezpieczenie lekko wejdzie....ma właśnie wejść z oporem aby oring się dobrze ścisnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności