Skocz do zawartości
jozko

Bora vs. Passat

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co niektórzy wiedza sprzedałem auto i aktualnie jestem w trakcie poszukiwań następcy.

Mam na oku 2 auta:

 

1. To Vw Bora Sedan, srebrna 1.9Tdi 116KM 2000r

przebieg 160.000 z serwisem

Wyposażenie praktycznie wszystko

4xpp jak nie więcej

Kierownica multi

Nawi

Climatronic

4xel

el. lusterka

Spryskiwacze reflektorów

Tempomat

Komputer

Nowa deska i zegary po lifcie

Cena za autko to 5000E plus cala reszta związana z przywiezieniem go do PL czyli lekko licząc 22000zl

 

2. to Vw Passat B5 1998 r

1.9 Tdi 110Km po chipie . Autko w pelni dofinansowane od mojego mechanika. Nowe sprzęgło zawieszenie

Z wyposażenia nie jest bogato ale ma climatronic, tempomat,komputer, 4xel szyby, lusterka el, 4xpp

 

cena za to autko to 17000zl

 

Mam duży dylemat czy dołożyć na Bore nowsze autko bardzo zadbane czy passat.

 

Na niekorzyść Bory przemawia cena i jej rozmiar - auto jak dla mnie małe - jeździłem MK4 to to samo i fotele są chyba dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ja tez z początku szukałem bory,ale jednak jakos wykonania wnętrza i użyte materiały sa słabej jakości i sobie odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Ja bym z tych dwoch wybral Bore-mlodsze autko, lzejsze i bardziej ekonomiczne-poz tym jakosc wykonania moim zdaniem jest na tym samym poziomie co Passata, jak nie lepiej.

No i tez mam porowanaie-bo tez smigalem Golfem IV-jest moze troche mniej mieksca (ja odczulem to przy nogach), ale autko jest wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
autko jest wygodne.

 

dla kierowcy i pasazera moze wygodne, ale tylna kanapa to chyba dla chinczykow. bierz passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A długo ten Twój mechanik jeździł tym paskiem? I dlaczego sprzedaje?

Jeśli paskowi nic nie dolega to chyba lepiej jednak brać paska - jakby nie patrzeć "wyższa" klasa, przynajmniej porównując z borą... I jakby nie patrzeć trzeba będzie coś dołożyć którykolwiek kupisz, a różnica jest~5 tys... To nawet jak będziesz miał jakaś małą "niespodziankę" w pasku to w kasie się chyba zmieścisz...

I jeszcze ile masz wzrostu? I czy jeździsz sam czy z rodziną?<to ewentualnie na korzyść bory bo jakby nie patrzeć nowsza>.

Tym niemniej... jak znasz mechanika i mu wierzysz :) to bierz paska.. Jak tak kupowałem i po ~2 latach nie żałuje...

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle czy masz potrzebe wozenia wielu osób ? Tzn wiecej jak 2 ? Bo jesli nie to bierz Borę jesli wiecej to polecam Paska. Cos za cos. Młodsze auto ale mniej miejsca, albo starszy wóz ale wiecej miejsca no i Pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawle czy masz potrzebe wozenia wielu osób ? Tzn wiecej jak 2 ?

jemu chodzi o rozkładane siedzenia :D

 

nad Leonem nie myślałeś nie ma znaczka VW ale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny dylemat, padło na Passata - nie żałuję ...

Na pewno Bora jest mniej praktyczna i w moim przypadku to ją zdyskwalifikowało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Golfa 04 nówke z ASO potem przesiadłem się na Paska 99 i bez porównania jeżeli chodzi o materiały we wnętrzu, jakość wykonania i komfort na korzyść Paska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Ja tez z początku szukałem bory,ale jednak jakos wykonania wnętrza i użyte materiały sa słabej jakości i sobie odpuściłem.
miałem Golfa 04 nówke z ASO potem przesiadłem się na Paska 99 i bez porównania jeżeli chodzi o materiały we wnętrzu, jakość wykonania i komfort na korzyść Paska
Co Wy sie tak tej Bory czepiacie :?: Owszem, w Octavii sa kiczowate materialy uzyte, twarde plastiki, ale to Skoda, nie VW... A Bora to chyba VW, prawda :?: Ja mialem do czynienia z piecioma Golfami IV (produkcja od roku 1998 do 2002) i naprawde nie ma tam sie czego przyczepic... Moim zdaniem wykonanie jest w zasadzie identyczne jak w Passacie, te same materialy.

Ja wiem, ze to jest forum Passata, ale nie chwalmy tak tego modelu, bo w tym przypadku nie ma najmniejszego sensu-jedyna roznica we wnetrzu na korzysc Passata, to wiecej miejsca-to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez z początku szukałem bory,ale jednak jakos wykonania wnętrza i użyte materiały sa słabej jakości i sobie odpuściłem.

__________________

 

Marcin jeździ A3 i Tobie proponuję też to kupić ewentualnie B5.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukałem bory, już miałem kupić, ale znalazłem co prawda droższego passata i jestem z tego zadowolony! Myśle ze materiały są podobne, ale w borze mogą np trzeszczeć bardziej plastiki. Wybór Twój - ja chyba wziąłbym bore, ale zależy w jakim stanie jest passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w borze mogą np trzeszczeć bardziej plastiki.

 

offtop -&gt; nigdzie nie mogą bardziej jak w pasku :P

 

Kolego a pasek Kombi czy sedanik ?? Bo jak kombiacz to brałbym paska a jak sedan to chyba bym się skusił na Borę jednak. Patrzę w sumie głównie na wyposażenie bo faktycznie ładnie ją naszpikowali. Ja ze swojej strony powiem jeszcze że wcześniej latałem Volvo V40 i dalej uważam że to bardzo zacne auto ale wielkoscią właśnie klasa bory i było to baaardzo małe auto w porównaniu do Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak wzrostu mam 184cm i waze 105kg ;] zazwyczaj jezdze tylko z dziewczyna ale... no wlasnie ale:

 

- zdarza sie ze zabieram znajomych i lecimy na urlopik - w takich wyprawach b4 rzadzi ;)

- woze duzo klamotow - taka praca - pare komputerow do serwisu i w borze bagaznik zapchany -a nie wspomne o skrzynce z narzedziami (ot takie zboczenie od czasu kiedy jezdzilem b3 :P) no i skrzynka z glosnikiem

 

Jezdzilem troche golfami od 1998 -2001 i powiem ze fotele z przodu sa za male jak dla mnie a jesli juz sie dobrze usadowie to z tylu mozna zmiescic tylko reklamowke zrywke z chlebem i mlekiem.

 

Mechanik jezdzil nim ponad rok a sprzedaje bo ma klopoty rodzinne tj podzial majatku ;/

Autko dofinansowane napewno bo sam u niego wszystkie samochody robilem i zreszta nie tylko ja. Nowy zawias,sprzeglo, dwumas itd.

 

Inne marki odpadaja jesli audi to tylko a6 wszelkie kopie VW typu Seat czy Skoda odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
a wiec tak wzrostu mam 184cm i waze 105kg ;]

No to jednak Passat ;)

Aczkolwiek ja mam 187cm i 100kg wagi i nie mialem problemow z Golfami ani Octavia :D Ale z tylu rzeczywiscie juz na nogi mieli baaardzo ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj Paweł, co ci tu powiedziec, jesteś lama bo sprzedałeś VR6... myślałem że historia z DOHC coś cię nauczyła a tu dupa, diesle 110 & 115 :/ tutaj w d*pie miodu nie znajdziesz, miał byc 1.8T + bonus a tu takie coś...

 

Na twoim miejscu brał bym tego passata, auto sprawdzone, mechanik też (nie ma to jak klepac graty z paska w niedzielę jak ludzie idą do kościłoa - tx ;) )

 

szukasz rodzyna? zgloś się do mnie, mam na upchnięcieu B5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- zdarza sie ze zabieram znajomych i lecimy na urlopik - w takich wyprawach b4 rzadzi

- woze duzo klamotow - taka praca - pare komputerow do serwisu i w borze bagaznik zapchany -a nie wspomne o skrzynce z narzedziami (ot takie zboczenie od czasu kiedy jezdzilem b3 :P) no i skrzynka z glosnikiem

Mechanik jezdzil nim ponad rok a sprzedaje bo ma klopoty rodzinne tj podzial majatku ;/

Autko dofinansowane napewno bo sam u niego wszystkie samochody robilem i zreszta nie tylko ja. Nowy zawias,sprzeglo, dwumas itd.

 

Inne marki odpadaja jesli audi to tylko a6 wszelkie kopie VW typu Seat czy Skoda odpada.

Tak że Pawełku nie ma to tamto. Wszystko przemawia za Passatem. Poza tym jak by opiekun grupy passata wyglądał w przerośniętym Golfie na spotach? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym jak by opiekun grupy passata wyglądał w przerośniętym Golfie na spotach? ;)

 

Tak samo jak administrator w Vectrze B :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności