Skocz do zawartości
damianko

Wydajność kompresora a piaskowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Chciałbym zapytać forumowiczów którzy mają jakieś doświadczenie z piaskowaniem czy kompresor który pompuje do 8 barów i ma zbiornik 50l nada się do wypiaskowania 2 czy 3 kompreletów felg i jaki ewentualnie pisotet kupić do piaskowania żeby odbyło się to w miarę bezproblemowo....

 

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawim

Damian

Edytowane przez damianko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie te pistolety. Ja kupiłem taki w OBI za 60 zł ze zbiorniczkiem na piasek. Powietrze miałem z MAN`a (10 bar litrów sporo bo 8 butli ma) i próby piaskowania szły bardzo marnie. Moze i da rade wypiaskowac ale dłuuuugo ci to zajmie. Polecam zagadac do jakiegos goscia piaskującego. Drozej wyjdzie ale zawsze lepiej i szybciej. Pistolet miałem taki http://moto.allegro.pl/item479393964_pistolety_do_piaskowania_ze_zbiornikiem.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki pistolet, sprężarkę ok 350l/m i butla 160 litrów, 8bar. Szczerze odradzam pomysł z piaskowaniem felg ;) takim pistoletem można sobie wypiaskować np świecę zapłonową ale nie felgi

 

Takie coś dało by radę: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1121300

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dysza do piaskowania do myjki ciśnieniowej? Kombinował może ktoś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też odradza zabawy z piaskowaniem samemu. namęczysz się tylko i nic więcej. zresztą koszt wypiaskowania jednej felgi stalowej oscyluje w granicy 25 zł i zrobią ci w godzinkę cały komplet ;-) Sprężarka o której napisałeś nadaje się w sumie tylko do podpompowania kół i ewentualnie pryśniecia felg.... nic więcej. w pracy do dośc wydajnej piaskarki mamy podłączone dwie sprężarki o łącznej wydajności 180 m3/h i to wystarcza na utrzymanie ciśnienia minimalnego 6 bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dysza do piaskowania do myjki ciśnieniowej? Kombinował może ktoś z tym?

slyszalem ze to zdaje egzamin i to calkiem niezle jednak po piaskowaniu nalezy natychmiast wysuszyc przedmiot bo pojawi sie rdzawy nalot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slyszalem ze to zdaje egzamin i to calkiem niezle jednak po piaskowaniu nalezy natychmiast wysuszyc przedmiot bo pojawi sie rdzawy nalot.

 

 

Czyli wpadne do serwisu karchera w Kielcach i zapytam chłopaków czy trzeba jakiejś mocnej myjki do tego czy taka mniejsza, skromniejsza tez sobie poradzi.

 

Dzięki z pomoc panowie

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wpadne do serwisu karchera w Kielcach i zapytam chłopaków czy trzeba jakiejś mocnej myjki do tego czy taka mniejsza, skromniejsza tez sobie poradzi.

 

Dzięki z pomoc panowie

 

Pozdrawiam

Damian

 

dawaj do mnie moj szwagierek ci o wypiaskuje :) na samym poczatku uzywal do tego karchera teraz ma profi sprzet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawaj do mnie moj szwagierek ci o wypiaskuje :) na samym poczatku uzywal do tego karchera teraz ma profi sprzet :)

 

 

No ja jednak wolałbym sobie kupić tą końcówke do karchera bo oprócz stalówek do paska mam jeszcze 3 podniszczone komplety kół do sprintera a że te ceły czas jeżdżą to wolałbym to zrobić na miejscu niż stawiać sprintera na kołach i wozić się z tymi felgami :)

 

ALe jak opcja z karcherem nie przejdzie to wpadne wypiaskować te felgi do paska bo zimówki już zamówione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanie czy taki(1) lub taki(2) kompresor da sobie radę z kluczem udarowym? chodzi o zastosowanie amatorskie w garażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym drugi mam okazje bawic sie dosyc czesto - daje rade - tylko warunek musisz miec tez dobry klucz bo taki z Reala odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. a ten mniejszy? Trochę tańszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem ten drugi, ale na butli 24l (poznaję po agregacie). Służył mi ponad rok, przeszedł tjuning:634: podkręciłem max ciśnienie do 8bar:634: postawiłem go na dwóch butlach 80litrów od lpg:634: Byłem pewny że w końcu się zatrze ale nie udało mi się go zajechać :634: a pracował naprawdę dużo. Także polecam

 

Ps. Do pneumata zaopatrz się w przewód minimum 10mm i dwie szybkozłaczki z większym przelotem. Ten w komplecie nadaje się do pompowania kół..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szkoda że nie ma tutaj "pomógł"

mam butlę po propan-butan, myślę że w razie potrzeby mogę podpiąć ją jako bufor ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich :)

Koledzy będę składał kompresor do piaskowania i malowania felg,butla będzie napewno min.400L tylko jaką sprężarkę polecacie? :)

kolega JACU6X6 powiedział mi że najlepsza będzie sprężarka do amoniaku,ponieważ może pracować cały czas.

p.s kwota jaką chce przeznaczyć to ok.1000zł na samą sprężarkę,silnik mam 5,5kW :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym też odradza zabawy z piaskowaniem samemu. namęczysz się tylko i nic więcej. zresztą koszt wypiaskowania jednej felgi stalowej oscyluje w granicy 25 zł i zrobią ci w godzinkę cały komplet ;-) Sprężarka o której napisałeś nadaje się w sumie tylko do podpompowania kół i ewentualnie pryśniecia felg.... nic więcej. w pracy do dośc wydajnej piaskarki mamy podłączone dwie sprężarki o łącznej wydajności 180 m3/h i to wystarcza na utrzymanie ciśnienia minimalnego 6 bar.

 

Też bym osobiście nie pokusił się o samodzielne piaskowanie. Wolę zapłacić, ale mieć robotę wykonaną porządnie. Można znaleźć wiele firm zajmujących się piaskowaniem przykładowo ta oferta wygląda ciekawie - http://www.piaskowanieslezak.com.pl/pl/lakierowanie-malowanie-proszkowe.html. Piszesz, że ewentualnie felgi - felgi są ozdobą auta, więc szkoda byłoby je zepsuć nieumiejętnym "psikaniem" :) Każdy jednak decyduje sam o swoim aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakiernia proszkowa to w mojej pracy klucz do trwałego piękna. Ten innowacyjny proces gwarantuje intensywne kolory, doskonałą ochronę przed korozją i równomierną powłokę. Każdy detal, precyzyjnie pomalowany, staje się nie tylko estetycznym, ale i wyjątkowo wytrzymałym elementem. https://stal-mal.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności