Skocz do zawartości
Gość ciekawski80

Prośba do posiadaczy ETKA - układ wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciekawski80

Zwracam sie z prośbą o wstawienie szkicu układu wspomagania w pasku B5 2000r 1.8T bo zaczynam odchodzić od zmysłów - muszę zobaczyć czy nie ma w układzie jakiś zaworów zwrotnych

 

ps rysunek pompy też by się przydał

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taką samą prośbę do mojego samochodu. 110 koni automat silnik AFN. U mnie nie ma rurek chłodzących, Czy poprzedni właściciel coś źle zrobił czy fabrycznie brak. Takie rurki są ale od chłodzenia oleju ze skrzyni automatycznej.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawski80

a opis śrubek poproszę jeszcze

czy któraś z nich jest odpowiedzialna za ciśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a opis śrubek poproszę jeszcze

czy któraś z nich jest odpowiedzialna za ciśnienie

Zapewne ta oznaczona numerem 8. A oto opis.

3603dbc93b6af96b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawski80

pytam bo zastanawia mnie taki problem

w lewo wspomaganie działa bez problemów natomiast w prawo musie sie autko przetoczyć ok 50m i obroty ok 2000. Jakieś koncepcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poodpinam się -Czy na wężu 10 jest jakiś zawór zwrotny? wymienił mi facet całą gumę i założył oryginalne końcówki, przekrój wężą ten sam, pytam bo złożyłem odpowietrzyłem wg porad z forum, płyn zielony mineralny, płukanke zrobiłem i pompa troszke wyje przy skręcaniu. Wyczytałem że to może tak być 2,3 dni po wymianie płynu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poodpinam się -Czy na wężu 10 jest jakiś zawór zwrotny?

Jaja sobie robisz? :rotfl:

Post nr 2 - piękna rycina wspomagania, post nr 5 jeszcze ładniejszy opis z zaznaczonym zaworem zwrotnym.

b5ukadwspomaganiauc7.png
3603dbc93b6af96b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robie gdzie indziej gural Ktoś właśnie na tym forum pisał, że na wężu jest zawór zwrotny- mogłeś go wtedy poprawić że nie ma. Najłatwiej kogoś wyśmiać, albo odesłać do szukajki bo milion razy było. Wyjaśniłeś, ja ze swojej strony dziękuje punkt Ci się należy. Nie pytałem gdzie jest zawór zwrotny tylko czy na wężu jest nie wiem co w tym śmiesznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) nie widziałem takiego posta, wiec go nie poprawiłem. A tutaj wystarczyło tylko dobrze poczytać, bo wszystko jest pokazane i opisane :ok: i nie ma się co denerwować ;)

Przepraszam jeśli Cie uraziłem, może dla mnie niektóre sprawy są bardziej oczywiste niż dla innych, no cóż, bywa i tak. Myślę ze mi wybaczysz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie książkę i już wszystko wiem co chciałem wiedzieć, a następnym razem zacznę właśnie od tego. Masz racje oczywiscie z tą oczywistością, bije sie w piersi, juz bede czytal dokładnie, a z wybaczaniem hmm troche czasu minie hehehe pocieszne z tym wybaczaniem hehehe :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jurku,

ja właśnie jestem po instalacji etka 7 i aktualizacjach, ale ceny chyba są nie bardzo, czy mógłbyś sprawdzić ile u ciebie - jeśli masz ceny - 3B0 955 978 B i 3B0 955 103 ? bo w salonie mówią co innego niż jest napisane w ET-ce...

pozdrawiam,

maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0 955 978 B cena ok.168zł.

3B0 955 103 cena ok.63zł.

Nie patrz na ceny w zł w Etce , bo się ogromnie rozczarujesz w ASO przy kupnie części, niektóre wzrosły nawet o 200% inne mniej ale i tak nijak się to ma do kursu €.:)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3B0 955 978 B

167,54 PLN

3B0 955 103

62,15 PLN

W ETKA ceny są w Euro. :)

 

PS

Co do tego wyszukiwania po VIN, to chwilowo nie mam dostępu do Etki, ale jak zwolni się komp z Etką to zrobię screena gdzie go wpisać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ETKA ceny są w Euro. :)

 

 

Niekoniecznie - można zmienić na pln, tyle,że te ceny mają się nijak do rzeczywistości.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie - można zmienić na pln, tyle,że te ceny mają się nijak do rzeczywistości

Trzeba by je pewnie update-ować, ale to chyba nie takie proste. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos rozwiazal problem ze wspomaganiem w prawo? w lewo dziala normalnie a na zimnym w prawo nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności