Skocz do zawartości
Darekvw508

Czujnik temperatury silnika 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z szanownych forumowiczów mógł by mi powiedzieć i umiejscowić gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika w silniku BGW 2.0 TDI

Edytowane przez Darekvw508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej BGW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw, być może mi padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczm sie pod temat. Podobno gdzies z tylu silnika patrzac od przodu. Tez mam 2.0 TDI BGW i nie moge go namierzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z szanownych forumowiczów mógł by mi powiedzieć i umiejscowić gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika w silniku BGW 2.0 TDI

 

mozna prosisc :)

to chyba o ten czujnik chodzi

http://s1.zapodaj.net/71105297.jpg.html

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co sobie przypominam, to w tylnej części silnika jest tylko czujnik temperatury dla wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej... Ma on kolor zielony w tym silniku. Wiem bo wymieniałem ale innego czujnika (temp.silnika) tam nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma foto lub jest pewny gdzie jest umiejscowiony ten czujnik,ja przeszukałem silnik do okoła i nic,jedyna możliwość to chyba gdzieś pod egr,czujnik mam zielony z aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już wymieniłem ten czujnik w swoim BGW żeby go wymienić trzeba zdemontować cały filtr powietrza następnie odkręcić rure wydechową od turbiny potem wejść pod auto i odkręcić śrube ze sprężyna na której wisi tłumik,potem ciągniemy cały tłumik tak aby zszedł ze szpilek od turbiny i opuszczamy go maksymalnie w dół,czujnik wymieniamy od góry i jak sie przyjżymy to jest on przy ścianie grodziowej nad tym złączem elastycznym,trzeba głowe wsadzić w dziure po filtrze to go widać,mój był oryginalnie przykryty takim sreberkiem więc trzeba je zsunąć,potem wyciągamy zawleczke w dół i wyciągamy czujnik i wypinamy kostke,oring stary też demontujemy,składamy w odwrotnej kolejności,czujnik jest zielony i taki też kupiłem w ASO numer to 059919501A koszt z oringiem to 104 zł ogólnie jest mało miejsca i trzeba sie troche napocić ale mi to zajeło niecałe dwie godziny,musiałem dolać litr płynu,ten czujnik miał wpływ na ogrzewanie w aucie ponieważ słabo dmuchał,mam klimatronic,teraz już ładnie grzeje i silnik jest żywszy,dobrze jest po jezdzie próbnej podpiąć pod kompa i pokasować błędy pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności