Skocz do zawartości
shade_

120km/h + bliskie spotkanie z TIRem...

Rekomendowane odpowiedzi

rafik78-kolego jedyne co mi się nie pododba w twoim temacie to to że sam napisałeś ,iż wyprzedzałeś trzy tiry na raz, To jest do mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krist7

nie ma reglamentacji ilości wyprzedzanych tirów, za to wszystkich kierowców jadących autami ciężarowymi obowiązje odstęp bodajże 25m żeby kierowcy którzy ich wyprzedzają mieli sie gdzie schować. A że na drodze bywa z tym różnie zdarza sie i tak jak z Otylią, nie miała sie gdzie schować i poszła poboczem w drzewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harry, przeczytaj kilka razy a zrozumiesz. rafik78, pisał o założycielu tego tematu, cofnij się kilka stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafik78

harry nie było to do ciebie tylko do tego co wyprzedzał ( założyciela tematu ). apropo powiedz przy okazji ile widzisz w lewym lusterku ? czy faktycznie nie widać osobówek obok ? pewnie to zależy od rodzaju lusterka .

krist7- chyba masz rację choć nie byłbym pewien na 100% , z odstępem na pewno , i tak 60% kierowców tirów tego nie stosuje ( ale się poprawia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lewym jak i prawym jest martwy punkt ale są lusterka takie wypukłe i w nich wszystko widać. .Ale pomimo tego stosuję pierw kierunkowskaz i chwilę odczekuję a potem delikatnie zjeżdżam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafik78

aa ja jeździłem wojskowym starem , tym z silnikiem mana ( chodził jak burza , nie jedna osobówka miała problem ) no lusterko było git , właśnie to wypukłe , do tego miałem pod tym drugie , i jeszcze jedno nad , i do tego czwarte nad drzwiami :ok: tak to można jeździć , widok od nieba do nieba :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisałeś ,iż wyprzedzałeś trzy tiry na raz , hmm nie chce być nie uprzejmy ale z tego co wiem to można wyprzedzać tylko po jednym ( przynajmniej według przepisów ), mylę się ?????

Tak, mylisz się. W Kodeksie Drogowym nie ma jakiś ograniczeń co do ilości wyprzedzanych aut.

wszystkich kierowców jadących autami ciężarowymi obowiązje odstęp bodajże 25m żeby kierowcy którzy ich wyprzedzają mieli sie gdzie schować.

Cytuję Kodeks Drogowy, żeby była jasność:

"Poza obszarem zabudowanym, na jezdniach dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu, kierujący pojazdem objętym indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 7 m jest obowiązany utrzymywać taki odstęp od pojazdu silnikowego znajdującego się przed nim, aby inne wyprzedzające pojazdy mogły bezpiecznie wjechać w lukę utrzymywaną między tymi pojazdami. Przepisu tego nie stosuje się, jeżeli kierujący pojazdem przystępuje do wyprzedzania lub gdy wyprzedzanie jest zabronione."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić , kierowcy zarówno osobówek jak i ciężarówek łamią przepisy . Ciekawy jestem jak by kolega shade_ wsiadł do ciężarówki i pojeździł troche to by zmienił zdanie . Ja osobiście śmigam ciężarówką na codzień i wiele razy jest że chcę wyprzedzić (samochód , rowerzyste , autobus ) nieważne mam powód i wyprzedzam , wrzucam kierunek spoglądam w lustro nic nie widzę to wyprzedzam a nagle słyszę jak mi osobówka po klaksonie że jej droge zajechałem . Po prostu kierujący samochodem osobowym ten manewr wykonuje w ułamku sekundy i nie zastanowi się że ciężarówce ten manewr zajmuje troche więcej czasu . Często jest tak że on jedzie osobówką i jest szybszy i jemu wszystko wolno . Nie chcę spekulować jak było w tym przypadku ale powiem jedno , WIĘCEJ KULTURY NA DRODZE I ZROZUMIENIA i będzie mniej stłuczek i wypadków . Pozdrawiam wszystkich kierowców osobówek i ciężarówek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj shade shade, 4 dzieciaki na pokładzie i paka dwadzieścia na budziku i 3 tiry na raz tarasz:) a pozatym to fart miałeś nie ma co.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności