Skocz do zawartości
Danek75

Sterowniki do laptopa HP DV2913CL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znajdziesz dedykowanych sterowników przez HP do twojego modelu pod XP ,bo jak wiadomo nie długo kończy się wsparcie dla tego systemu i jest on łatwo instalowany w wersji z opaską na jedno oko.Szukaj sterowników do podzespołów z ktorych sklada się twoje urządzenie ,a znajdziesz je każdym prostym programem typu aida,sandra (podzespoły)itp.Bardzo rzadko się zdaża by sterowników nie bylo,gdyż przeważnie podzespoły stosowane są w róznych modelach , a logo firmy ma mało wspolnego ze sterownikami.Wszystko można znależć tylko trzeba zachować odpowiednią kolejnosć przy instalowaniu.Sam miałem podobny problem z Asusem ,ale udało sie przy odrobinie cierpliwości przejść na XP .Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

logo i owszem ale PCI ID STRING w inf'ach sterownikow tak .... nie mniej teza, ze moze sie udac calkiem sluszna, z tym, ze jak powyzej tesc napisal ma slaba linke, wiec szperanie moze sie skonczyc siwizna lub lysina ;)

kolejny blad logiczny - wsparcie dla XP sie nie konczy - dla SP3 do konca 2011, wiec to raczej nie! niedlugo, konczy sie sprzedaz XP w dystrybucji OEM, MOLPY i wszelkie umowy VLK jeszcze bedzie mozna zawierac ....

 

klaniam sie nisko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się początkowo deklarowano wsparcie dla xp do 2009.Poszukalem i znalazłem info że do 2014 r.Ale początkowo pisano inaczej stąd moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - na razie temat o sterownikach pod XP idzie na bok. Zrobi sie to w PL po powrocie :D Jakoś się pomęcze z tą "ŚWISTĄ" pół roku.

Teraz mam inny problem - wcieło mi chyba sterownik od pilota z laptopa. Przywracanie systemu nic nie da, bo nie było włączone. Ze strony HP

 

Strona HP

 

ściągnałem wszystkie mozliwe chyba sterowniki i nie ma tam STERA do pilota :kwasny: Po prostu pilot is dead. Wie ktoś jak sie taki sterownik nazywa, skąd go ściągnąć, no i oczywiscie żeby pasował pod 64kb VISTE :?:

No i kolejne pytanie - czy jak już znajdę sterowniki pod XP, to czy wszystkie funkcje laptopa będą dzialać? Czyli panel dotykowy, pilot..... itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko

generalnie z tymi nowymi pavilionami jest trochę zabawy żeby zainstalować XP ale jest to do zrobienia

po 1 i najważniejsze to w sieci szukać sterowników sugerując się modelem który jest napisany na najlejce pod lapkiem.

Chyba każdy pavilion ma dysk twardy na Serial ATA. Żeby zainstalować na takim lapku windowsa XP trzeba podczas instalacji podać sterowniki do Serial ATA na dyskietce lub włączyć emulację w biosie, bo inaczej instalator nie widzi dysku. Tylko że w żadnym pavilionie nie ma stacji dyskietek :D a funkcję emulowania ATA też nie każdy ma. pozostaje ręczne stworzenie specjalnej płyty ze zintegroeanymi sterownikami do dysku.

na tych modelach które trafiły do mnie (bodaj 9 sztuk) udało się uruchomić wszystko łącznie z kamerą i czytnikiem linii papilarnych, na jednym tylko nie udało mi się uruchomić bluetooth, ale robiłem to w lekkim pośpiechu, może gdybym posiedział to coś by z tego było. Generalnie downgrade do XP jest do zrobienia, trzeba tylko wiedzieć co i jak no i pobawić się trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item492272035_hp_pavilion_xp_drivers_sterowniki_xp.htmlhttp://www.allegro.pl/item492272035_hp_pavilion_xp_drivers_sterowniki_xp.htmlhttp://www.allegro.pl/item494620170_sterowniki_xp_hp_pavilion_dv6000_cala_seria.html

Damian, ja mam też HP pavilona tylko że serii 9000 i dupa blada, na stronie producenta pod vistę masz wszystko a do XP lipa, nie ma nic... :(

Moze widziałeś, ale jesli nie a są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item492272035_hp_pavilion_xp_drivers_sterowniki_xp .htmlhttp://www.allegro.pl/item492272035_hp_pavilion_xp_drivers_sterowniki_xp .htmlhttp://www.allegro.pl/item494620170_sterowniki_xp_hp_pavilion_dv6000_cal a_seria.html

ale złodziejstwo, wszystko to bez problemu można znaleźć w google, LEGALNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Win XP widzial dysk, to przed instalacją trzeba w biosie zmienic jedno ustawienie. Nie napisze teraz co konkretnie, bo nie pamiętam nazwy tej opcji, ale juz cos takiego robiłem na TOSHIBIE. A jesli o Allegro chodzi, to tam też nie ma. A jeśli o wlepkę z kodem modelu chodzi, to już chyba wcześniej pisałem, że pod spodem, obok nalepki od Windowsa, jest wklejka, ze to model dv2500. Ale...... Na tej samen wklejce, jest ciut nizej równiez inne oznaczenie: dv2913cl - co by się w sumie zgadzało. No ale znowu ALE..... bo nad ekranem - obok kamery - jest wlepka z kodem modelu dv2000. No i kolejne ALE.... jak włączysz w panelu sterowania opcję SYSTEM, to wyświetla model dv2700 . To co to w końcu jest? Kombajn do kukurydzy? :szok:

A odnośnie jeszcze sterowników, któe tu podaliście, to nie jestem pewny, czy stery pod dv6000 będą pasować do mojego złomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dv2913cl

tym numerem posługujesz się na stronie HP do wyszukiwania ich oryginalnych driverów od visty, manuali itd

googlując w poszukiwaniu sterowników posluguj się tym numerem:

dv2500

dużo sterowników pasuje z 9xxx do 6xxx np. od sieci, touchpad, czytnik kart. Jeśli będziesz próbował zainstalować sterownik niezgodny z Twoim sprzętem to po prostu nie zainstaluje się, nic się złego nie stanie także możesz eksperymentować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko - co do "ŚVISTY" to kumam wszystko. Sterowniki mam chyba wszystkie ściągnięte ze strony producenta. :D

Jeśli będziesz próbował zainstalować sterownik niezgodny z Twoim sprzętem to po prostu nie zainstaluje się, nic się złego nie stanie także możesz eksperymentować

A co do eksperymentów to kwestia jest taka, że jak nie dopasuja sie stery, to tym laptopem bedę mógł tylko gwoździe wbijac, bo po co mi wtedy sprzęt, gdy nie będę mógł sie połączyć z netem. Testerowniki pod HP 6000 mam, ale..... no właśnie - jak spróbuje czy pasują (a duze prawdopodobieństwo że nie) to komp mi zdechnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją spolszczyłem, uaktualnia się nawet :) Trochę mnie wkurza ale jakoś idzie się przyzwyczaić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swoją spolszczyłem

No ja swoją też, ale nie o język windowsa tu chodzi. Po prostu nie podoba mi się, nie zamierzam sie do niego przyzwyczajać i chcę XP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukaj sterów jak pisał ormo albo płać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności