Skocz do zawartości
b5FLkombi

Małe i mało widoczne radio CB

Rekomendowane odpowiedzi

15km przy akceptowanym szumie można zapomnieć nawet przy 2m
no ja tyle mam ok 12-15 km przy megawacie 4000 zamontowana na stale w trasie sq na zero a rfgain na maks i zero szumów radio to herbert 1 i filrty anl i nb właczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie, długie świetnie zbierają szumy. Sam mam ML 145 Presidenta ale zastanawiam się nad krótszą - praktyczniejsza, łatwiej schować a o zasięgu 15km przy akceptowanym szumie można zapomnieć nawet przy 2m antenach :). Spokojnie wystarcza 1m.

Ja tam się tak dobrze nie znam , napisałem to co mi doradzili koledzy z forum , sam mam SUNKER115 - 145 cm dluga :) fakt ,czasami obijam nią gałęzie ale sciaga super !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WAFEL

uszek spróbuj to osiągnąć na Johnnym II ASC albo Harrym II ASC i zrozumiesz o czym pisze Matsil. Ale czytając jego wypowiedz nie zgodzę się, że 15 - 20 km to zasięg legendarny, to jest zasięg normalny, a to że ktoś ma lipne filtry, które trzeba „zastąpić” krótką anteną czy jego korespondent zbyt cichą modulację to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszek spróbuj to osiągnąć na Johnnym II ASC albo Harrym II ASC i zrozumiesz o czym pisze Matsil. Ale czytając jego wypowiedz nie zgodzę się, że 15 - 20 km to zasięg legendarny, to jest zasięg normalny, a to że ktoś ma lipne filtry, które trzeba „zastąpić” krótką anteną czy jego korespondent zbyt cichą modulację to inna bajka.

 

 

nie mowimy tu o ASC bo to jak dla mnie jedno wielkie badziewie wycina mnostwo rzeczy ktore nie powinno dopiero ustawienie samemu ASC cos daje bo fabrycznie kiepsko to robia ale i tak mnie to nie zadowala jesli sobie sam to zrobie dlatego jezdze z historycznym radiem wielkosci encyklopedii 2 m antena i sobie chwale

 

co do unidenów 520 to ze jako troche siedze w elektronice i sie bawie ostatnio 2 znajomych sie nacielo u roznych sprzedawców, w aukcji pisze ze radio przestrojone, a przychodzi w 5 czyli nie przestrojone

jedno z nich mialo przesterowanie kocówki mocy co wygladało w ten sposob ze dopiero z okolo metra jak sie cos powiedzialo do mikrofonu mozna bylo zrozumiec co ktos mowi jesli ktos mowil z blizsza trzaski i przesterowanie koncówki pomogło ustawienie radia na oscyloskipie modulacja w granicach 95% :eek:

 

a tak na marginesie to z bazówka lapie ponad 25km w lini prostej baza to blackpirate oraz president george na bloku 4 pietrowym

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszek spróbuj to osiągnąć na Johnnym II ASC albo Harrym II ASC i zrozumiesz o czym pisze Matsil. Ale czytając jego wypowiedz nie zgodzę się, że 15 - 20 km to zasięg legendarny, to jest zasięg normalny, a to że ktoś ma lipne filtry, które trzeba „zastąpić” krótką anteną czy jego korespondent zbyt cichą modulację to inna bajka.

 

Mam Harrego II ASC i ML 145 Presidenta i oczywiście zasięg jest czasem w trasie nawet dłuższy niż 20km, ale ja nie lubię jak mi szumi więc skręcam :). Zresztą jak miałem antenę na dachu i kiedyś z Wołomina zapytałem jak mnie słychać, to gość odpowiedział z Okęcia - 30km przez Warszawę - albo sobie jaja robił albo tak było naprawdę. Teraz z uwagi na praktyczność wożę antenę na tylnej klapie więc zasięg spadł, ale nie muszę jej ściagać codziennie jak wieżdżam do garażu - wystarczy otworzyć bagażnik :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WAFEL

Uszek bez obrazy, ale CZYTAJ UWAŻNIE I ZE ZROZUMIENIEM!!!! Jak nie zrozumiałeś to zamiast cytować całą wypowiedz, która jest tuż nad twoją przeczytaj jeszcze raz!

 

Co do ASC to popróbuj Walkera w ruchu miejskim i docenisz zalety ASC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ASC prawidłowo działa w radiach od Walkera wzwyż :).

W radiach typu Harry czy Johnny jest to tzw. "hłyt materkindowy".

Osobiśnie nie korzystam, bo nie ma to sensu, ucina to czego nie trzeba a puszcza jakieś szumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszek bez obrazy, ale CZYTAJ UWAŻNIE I ZE ZROZUMIENIEM!!!

Ty tez czytaj z zrozumieniem napisałem co do ASC ktore przytoczyles i odnosnie unidena 520 ktorego wiekszosc kolegów tu podaje za dobre radio ktore owszem jest dobre ale kupione 3 lata temu

POnadto Matsil przytoczyl o 2 m antenach ze zbieraja szumy a co ma do tego ASC w radiach z Twojego postu zalezy wszytsko od radia jak i propagacji oraz zestrojenia a tazke jak malo ludzi wie od dlugosci kabla w antenie

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ma do tego ASC w radiach z Twojego postu zalezy wszytsko od radia jak i propagacji oraz zestrojenia a tazke jak malo ludzi wie od dlugosci kabla w antenie

ma tyle, że w przytoczonych radiach ASC nie działa jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z Wołomina zapytałem jak mnie słychać, to gość odpowiedział z Okęcia - 30km przez Warszawę - albo sobie jaja robił albo tak było naprawdę

Troszke mniej niż 30 ale to już szczegół, na kanale Okupantów Warszawy łączności rzędu 30 km mobil - mobil na terenie Warszawy to normalka ;-)

 

oraz zestrojenia

Jeżeli chodzi Ci o strojenie VSWR to nie ma to najmniejszego wpływu na pracę odbiorczą zestawu, co innego odpowiednie dostrojenie toru odbiornika w radiotelefonie.

 

jak malo ludzi wie od dlugosci kabla w antenie

A co ma długość kabla do szumów :?: Jeżeli masz dobry kabel z odpowiednim ekranowaniem i impedancji falowej 50Ω to długość kabla antenowego nie wnosi nic poza tłumieniem sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WAFEL

Uszek napisze przejrzyściej, bo nadal nie rozumiesz, co napisałem. W swoim poście nie poruszałem problemu działania ASC, a to określenie wystąpiło tylko jako część nazwy radi.

A dwa mimo że zacytowałeś całą moją wypowiedz to w ogóle się do niej nie odniosłeś.

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Jak sie schowa tak fajnie cb do podłokietnika to czy wtedy wogole cos slychac przez glosnik? bo jak tak mysle to wlasnie mnie to zaciekawiło, bo przeciez glosnik jest zakryty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie. Jak sie schowa tak fajnie cb do podłokietnika to czy wtedy wogole cos slychac przez glosnik? bo jak tak mysle to wlasnie mnie to zaciekawiło, bo przeciez glosnik jest zakryty.

Było to gdzieś na forum ,jak to kolega ma zamontowane , w podłokietniku jest sam panel a radio chyba pod siedzeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie. Jak sie schowa tak fajnie cb do podłokietnika to czy wtedy wogole cos slychac przez glosnik? bo jak tak mysle to wlasnie mnie to zaciekawiło, bo przeciez glosnik jest zakryty.

Ja mam radio w podłokietniku z tym, że w B6. Podczas jazdy podłokietnik jest uchylony na 1-szym ząbku bo tak się chyba najwygodniej jeździ :). Nie mam absolutnie żadnych problemów ze słyszalnością czy zniekształcalnością dźwięku. Po zaparkowaniu gruszka ląduje w podłokietniku, antena w bagażniku i nic nie wskazuje, że w aucie jest CB :).

P.S. Jak włożyć radio do podłokietnika B5 - przecież jest on bardzo mały - w miejsce zmieniarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Jak włożyć radio do podłokietnika B5 - przecież jest on bardzo mały - w miejsce zmieniarki?

Dokładnie , to w tunelu sam panel a nie podłokietniku , ale bardzo dużo z tym roboty no i trzeba się na elektronice znać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki montaż ma jedną zasadnicza wadę - nie zamkniesz podłokietnika bez odpięcia mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale taki montaż ma jedną zasadnicza wadę - nie zamkniesz podłokietnika bez odpięcia mikrofonu.

Zamyka się bez problemu do swojej blokany przy 90 stopniach i nawet nie przełamuje kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do pozycji minimalnej nie zamkniesz bez odkrecenia wtyczki. O to chodziło Simonowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności