Skocz do zawartości
VampBeer

Gałka zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcę wymienić gałkę zmiany biegów w moim Passacie B4 bo jest juz zużyta.

Nie chcę żadnych "tuningowych" gałek, tylko jakąś elegancką najchętniej skórzaną.Co moglibyście polecić? Zależy mi na trwałości i jakości wykonania.

 

Nigdzie nie moge znaleźć oryginalnej gałki do B4. Przy okazji chciałbym wymienić również mieszek od gałki. Dziwi mnie ten fakt, że jest bardzo mało "tuningowanychy" do tego modelu.

Wiem, że pasują od Skody Octavi. Ale teraz mam pytanie czy tylko od Skody Octavi I czy od Octavi II też pasuje. Od jakich innych samochodów pasują gałki do passka B4?

Na allegro jest sporo bardzo ładnych gałek od passata b5, czy takie pasują?

http://moto.allegro.pl/item462638309_galka_zmiany_biegow_vw_passat_b5_b6_z_mieszkiem.html

Czytałem kilka tematów na temat wymiany gałek na te z octavii, i niektórzy forumowicze mieli troche kłopotów z montażem, sczególnie z wymianą mieszków, znając moje szczęście, też je będę miał. Czy jest to naprawde taki kłopot?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszek sam sobie uszyłem, z wymianą nie było problemów. Odkręcasz gałkę zdejmujesz plastiki ( takie dwa pierścienie) trzymające mieszek od góry i ramkę z gumką od dołu. Wszystko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takich zdolności manualnych, aby uszyć sobie sam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego masz problem ze znalezieniem mieszka do lewarka do swojego Passka? Dla przykładu może zajrzyj tutaj:

http://moto.allegro.pl/search.php?string=vw+passat+B4&from_showcat=1&category=18890&country=1&order=p

Jak widać mieszki nie są drogie, więc nie musisz szyć go sam, a są one naprawdę dobrze wykonane.

O gałkę możesz zapytać się też u tego producenta:

http://www.allegro.pl/item466065783_volkswagen_vw_podswietlana_passat_b5_golf_4_bor.html

Powodzenia!

Edytowane przez Grze?ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna jest galka drewniana ori od B4 ale to musisz szukac dosc dlugo zeby taka dostac. galka pasuje od Fabii i bardzo prosto sie ja montuje jedynie mieszek sobie musisz dopasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego masz problem ze znalezieniem mieszka do lewarka do swojego Passka?

 

Nie mam problemu ze znalezieniem mieszka, mam problem ze znalezieniem gałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajna jest galka drewniana ori od B4 ale to musisz szukac dosc dlugo zeby taka dostac. galka pasuje od Fabii i bardzo prosto sie ja montuje jedynie mieszek sobie musisz dopasowac.

 

 

A od której Fabii pasuje gałka, I czy II? I czy podejdzie ewentualnie cały komplet (gałka z mieszkiem oryginalne) od Fabii II? Taka jak na allegro:

 

http://www.allegro.pl/item459897159_galka_zmiany_biegow_skoda_fabia_gratis_rygle.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to ta galka ale to od Fabi I nie II. mieszek nie pasuje bo ma na dole ramke. trzeba go sciagnac i zalozyc oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też mieszek dopasować ten skodowy, zdejmujesz ramkę skody, wszywasz gumkę i naciągasz na ramkę passata, zaleta to szwy pasujące do szwów gałki, skoda ma bodajże trzy szwy a passat cztery, więc gałka skody i mieszek passata nie zejdą sie szwami,

efekt gałki od skody za...walisty, zresztą opisywalem to już kiedyś na forum, włacznie z fotkami z mego auta, poszukaj w szukajce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze edde ma 3 szwy ale u mnie z oryginalnym mieszkiem sie fajnie zeszla na tych bocznych, takze dobrze to wyglada.

ab7ae052dafd4e60m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od skody gałka wygląda zajefanie, całkiem zmienia wygląd wnętrza Paska :) już kiedyś widziałem edde Twoje fotki, też będę musiał sobie takową sprawić bo efekt oszałamiający :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, mi się też wciąż podoba, choć jak prawa łapkę w gipsie miałem a jeździć trza było to troszkę skórkę na górze pozadzierałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troszkę skórkę na górze pozadzierałem :(

A jakbyś miał skrzynię automatyczną to nie byłoby problemu!!!

Sorki za małe :offtopic:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się skuszę na wymianę właśnie na takową od skody :) ale jeszcze chciałbym pojechać do tapicera czy by może tę oryginalną obszył skórą, u jednej osoby widziałem ładnie obszytą skórą i efekt też był super, nawet zdjęcie sobie zachowałem a w kosztach pewnie dużo mniej wyjdzie za obszycie, tylko czy takimi drobnymi rzeczami mają ochotę się zajmować :)

 

Tu fotka o której wspomniałem

passat36vy8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adiadrian a Ty masz gałkę skórząną? Czy z jakiegos tworzywa? Bo jeszcze wczoraj była oryginalna fabii, wyglądała jak Twoja, ale napisane było, że nie jest skórzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skórzana, w lutym dałem za nią 99zł, pisze ze pasuje tylko do fabii ale to g... prawda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skórzana, w lutym dałem za nią 99zł, pisze ze pasuje tylko do fabii ale to g... prawda :D

 

Ostatnio była na allegro kompletna gałka z mieszkiem od fabii II, tylko w opisie było zaznaczone że pasuje tylko i wyłącznie do Fabii. Czyli adiadrian mówisz że pasuje też do naszych Passatów? Można śmiało ją kupić? Bo cenowo jest tańsza niż do Octavii II :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności