Skocz do zawartości
evil

wymiana głośnika

Rekomendowane odpowiedzi

witam, padł mi głośnik basowyw prawych przednich drzwiach. Bede chcial sobie to sam wymienic, bo to tylko głośnik, pytanie tylko czy po jego odpieciu i podpieciu niowego komputer nie bedzie mi sie cos pluł ?? nie wiem moze jestem przewrazliwiony ale np w jednej mojej alfie po wymianie zarowek od zegarow na desce zapalila mi sie kontrolka poduszki. Moze ktos sie cos wypowiedziec na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc to fakt ze po wymianie żarówki w zegarach mogla zapalic sie kontrolka od poduszki mialem to samo w moim pasku, jesli wypioles wtyczkę z zegarów do wymiany to automatycznie komputer odczytal blond ale tym niema co sie przejmowac wystarczy wykasowac blond iwszystko jest ok,a glosnik morzesz wymienic bez obaw tylko pamietaj że zaplon musi być wylonczony.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie postaram sie sobie samemu poradzic, kolega mi mowil ze trzeba zdjąc caly boczek zeby sie do tego glosnika dostac, do tego trzeba kupic nowe zaczepy aby pozniej zamocowac go jeszcze raz, robil to ktos ? sam nie wiem a moze pojade z tym na serwic, ale z drugiej strony to tylko glupi glosnik :P....... co radzicie ? jakies doswiadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację jak powyżej opisał evil....też chcę wymienić głosnik w bocznych drzwiach z przodu passata....ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać ponieważ zlokalizowałem tylko 2 śruby trzymające tapicerkę boczną...a o reszcie nic mi nie wiadomo. No i c z tymi zaczepami....dlaczego trzeba kupić nowe.....czyżby te na >>dzień dobry<< standardowo pękały przy zdejmowaniu boku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo o tym było na forum... Niedawno zdejmowałem boczek więc tak: 2 śruby od spodu, następnie pod nakładką "rączki" są jeszcze 2 śruby na imbus. Nakładkę najlepiej podwadzić od strony tapicerki. Po odkręceniu trzeba delikatnie zdjąć boczek z zatrzasków dobrze jest sobie opuścić szybę i wyciągnąć do góry. Delikatnie i wyjdzie. Mnie się udało nie urwać żadnego zatrzasku. Po zdjęciu z zatrzasków trzeba odpiąć kable lub znaleźć kogoś kto będzie trzymał boczek :) Głośnik jest przylutowany, także trzeba rozwiercić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdejmowałem boczek w Touranie.

Bałem się że mi popękają spinki przy zdejmowaniu bo one są samoklinujące przy wciśnięciu w otwory.

Okazało się, że wystarczy mocniej boczek odciągnąć od drzwi i tak w naprężeniu przez chwilę trzymać a spinki same wychodzą i są już w pozycji do montażu ze schowanym bolcem.

Jak takie same są w B6 to strat nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. Chciałbym dostać sie do tylnego głośnika w pasku B3 kombi. Czy muszę koniecznie wykręcić boczki plastiowe żeby się do niego dostać? Myślałem że wystarczy tylko tą kratkę wyciągnąć która znajduje się nad głośnikiem ale widzę że będzie cieżko.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc odkręć boczek, to tylko kilka wkrętów :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności