Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

Dziwne terkotanie po rozgrzaniu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawulon1973

Panowie postaram się przybliżyć temat,może komuś się to z czymś skojarzy.

 

Po rozgrzaniu się silnika(dość mocnym rozgrzaniu) najlepiej jak się stoi w korkach,jest coś takiego.

 

Naciskam gaz i puszczam aż zejdzie silnik z obrotów.

Tak ze dwa trzy razy i po kolejnym razie jak silnik schodzi z obrotów to jest takie terkotanie.Ale tak jak mówię: jak schodzi z obrotów i jest tak w granicach ok 900-1000obr/min

Jak całkiem zejdzie na wolne obroty to już tego nie słychać.

A jest to słyszalne z lewej strony deski rozdzielczej tak za nią.Można powiedzieć,że na wysokości słupka,ale gdzieś pod nim.

Acha i słychać to jeszcze tylko wtedy jak się siedzi w środku w aucie z pozamykanymi szybami i drzwiami.Jak sie otworzy drzwi lub szybę to prawie jest to niesłyszalne wtedy.

 

Co to może być?/?

 

Może komuś coś przychodzi do głowy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.korycki

Takie terkotanie jakby ktos w malutki benbenek walil??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
Takie terkotanie jakby ktos w malutki benbenek walil??

 

Ja bym to bardziej przyrównał do np luźnej podkładki przy niedokręconej śrubie.

Tak sobie pod wpływem drgań poterkocze i jak drgania ustępują to przestaje terkotać

Tylko napewno jest to związane z temperaturą.

Jak silnik(komora silnika) jest nierozgrzany to tego nie ma,a jak się nagrzeje i pochodzi na wolnych obrotach to już to słychać przy delikatnym dodaniu gazu i przy samym zejściu na wolne obroty

 

Wiem że takie terkotki i skrzypienia są najgorsze i najtrudniejsze do zdiagnozowania:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam czasami też tak samo ale też nie cały czas:)Np. jak lekko dodam gazu ,tak minimalnie to słysze taki jakiś pogłos ale tylko czasami...Więc podłączam się do tematu:)Słychać to też czasami jak jade na 1 bez gazu(auto sie toczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
Kolego mam czasami też tak samo ale też nie cały czas:)Np. jak lekko dodam gazu ,tak minimalnie to słysze taki jakiś pogłos ale tylko czasami...Więc podłączam się do tematu:)Słychać to też czasami jak jade na 1 bez gazu(auto sie toczy).

 

 

To widzę że nie jestem sam.

Ale wiem jedno-że słychać to po lewej stronie samochodu i że napewno ciężko będzie to coś zdiagnozować.

 

Ja u siebie się poddałem.

 

Chyba że ktoś cos zasugeruje to wtedy może wrócę do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to śłychać od strony kierowcy, tak jakby z tej półki na dokumenty w kokpicie:)Nie jest to ciągłe zjawisko ale jest to wkurzające...Może kotś na coś wpadnie:) Wszystkie sugestie mile widziane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam cs takiego jak dodam lekko gazu to kołusze na prawo i lewo a jak puszcze gaz to słychać takie telepanie jak by cos w kole koła mam łącznik sprawdzony elastyczny pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką terkotkę. Na początku, od miesiąca słyszalne było przy zimnym aucie, a od dzisiaj mam ją cały czas. To w końcu zdiagnozowano ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, u mnie jest to słyszalne ale tylko na wolnych obrotach po rozgrzaniu silnika. Może ktoś z kolegów potrafi zlokalizować to buczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie czyta tego forum? Mechanik, dziś chciał mi rozbebeszać całą deskę rozdzielczą, bo wg niego to pochodzi spod deski. Pomocy :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem więcej. Ten dźwięk pochodzi z nadkola. Dziś się mój Passat rozklekotał na max'a. Słychać ten terkot wyraźniej z zewnątrz niż wewnątrz samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja rzeczywiście sprawdził bym deskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coś w podobie ale obadałem i wynikiem była luźna osłona górna silnika.może poduszki te gumowe już szajs macie i obudowa terkocze na tych metalowych zaczepach do których jest przykręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jestem sam,zakladalem temat ale malo kto odpisal u mnie terkolenie jest ale takie dziwne i z okolic srodka silnika lub prawej, przedniej strony, dzisiaj zauwazylem ze jest to bardzo slyszalne jak jade i jest 1100-1200 obrotów. Jedni mechanicy miwa pompa wody, inni ze nic nie slysza niepokojacego, jednak mnie to irytuje bo tego nie bylo :/

Nagram ten dzwiek i moze ktos cos wyslucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kumpel zasugerował mi, że to może być koło dwumasowe. Co prawda nie jeździł passatem, a autem innej marki, ale dźwięk był identyczny.

Edytowane przez marcin_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie jestem sam,zakladalem temat ale malo kto odpisal u mnie terkolenie jest ale takie dziwne i z okolic srodka silnika lub prawej, przedniej strony, dzisiaj zauwazylem ze jest to bardzo slyszalne jak jade i jest 1100-1200 obrotów. Jedni mechanicy miwa pompa wody, inni ze nic nie slysza niepokojacego, jednak mnie to irytuje bo tego nie bylo :/

Nagram ten dzwiek i moze ktos cos wyslucha.

A może przekaźnik któryś się odzywa

możliwe, że wew przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wolnych obrotach też jest ten dźwiek ale stłumiony, nie jest na bank metaliczny, na bank nie jest to obudowa żadna, Sedris wczoraj słyszał i tez zonka złapał co to może byc. Czy sie jedzie czy stoi ten dzwiek ma cały czas taka sama prace, nie zalezy od predkosci i obrotow, jedynie w zakresie obrotów jak pisałem wyzej jest bardziej słyszalny.

Jutro postanowiłem podjechac do 2-3 wartsztatów tak z bomby i może któryś "mechanik" cos podpowie. BO narazie to chca rozbierac przód i sprawdzać po kolei wszystko.

 

 

jeszcze podjade sprawdzic wydech, może jest to usterka tłumika drgań ale raczej wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wolnych obrotach też jest ten dźwiek ale stłumiony, nie jest na bank metaliczny, na bank nie jest to obudowa żadna, Sedris wczoraj słyszał i tez zonka złapał co to może byc. Czy sie jedzie czy stoi ten dzwiek ma cały czas taka sama prace, nie zalezy od predkosci i obrotow, jedynie w zakresie obrotów jak pisałem wyzej jest bardziej słyszalny.

Jutro postanowiłem podjechac do 2-3 wartsztatów tak z bomby i może któryś "mechanik" cos podpowie. BO narazie to chca rozbierac przód i sprawdzać po kolei wszystko.

 

 

jeszcze podjade sprawdzic wydech, może jest to usterka tłumika drgań ale raczej wątpie.

Może to cos pomoże ale mam podobnie - a zaczeło się jak parę razu podjechałem za blisko góry sniegu i najechałem na nią - wczoraj zaczął mi terkotac na wolnych i co ciekawe- najechałem lekko na górkę śniegu - samochód leciutko sie podniósł i klekot ustał !! zjechałem z górki - powrócił - wstępnie zdiagnozowałem ze cos sie poluzowało z dołu moze dolna osłona silnika pod wpływem szorowań o snieg. Zatrzymałem sie na parkingu i przy włączonym silniku z przodu od strony lewego światła włożyłem głeboko rękę pod spód opukując ,naciskając i na chwilę terkot przestal i powrocił - dzis lub na dniach jade na wymianę łącznika elastycznego i sprawdze przy okazji osłonę silnika dolną i spód z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też słysze takie terkotanie w środku auta a to przez to że klamka wewnętrzna ma małe już luzy i lata na pewnych obrotach silnika i jeszcze jak nacisne boczek w okolicy przełączników od otwierania wlewu paliwa(tam też coś terkocze) to przestaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wolnych obrotow dzwiek ustal po zmianie rozrzadu ( rolka prowadzaca miala dosc spory luz), pozostal przy predkosci 25-40 na 3 biegu tuz przy zejsciu na 2, slychac go z komory silniak z przedniej lewej strony ( od kierowcy). Powiedzialem sobie dosc i zostawiam to jak jest bo nie ma we wrocku mechanikow co to zdiagnozuja tylko chca zmienaic po kolei wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności