Skocz do zawartości
damianko

wymiana uszczelki podstawy filtra oleju - how to?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

W poniedziałek pokazał mi się taki dosyć tuży wyciek w okolicy filtra oleju i podejrzana o to jest uszczelka pod podstawą filtra oleju. I teraz pytanie do was. Jak się zabrać za wymiane tego dziadostwa? Jakby ktoś dał screen z etki to tez było by wybornie.

 

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damianko

 

19-> nr kat 038 117 070 A -pierścień uszczelniający 59x5.Cena ok. 6,0zł.

11-> nr kat 028 115 441 C - uszczelka.Cena ok.15zł.\

 

;)

 

b41zfiltrolejuqt1.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękować bardzo :)

 

Już wiem mniej więcej jak się do tego zabrać bo 0,5 litra oleju co tydzień dolewać nie będe... nie wspominając o zostawianiu wszędzie plamu oleju :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to co jest oznaczone nr 18 to jest jakiś wymienik ciepła olej-płyn chodzący czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodniczka oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

damianko ja miałem podobnie. Ciekł olej po filtrze z tym, że nie tak intensywnie. Na początek spróbowałem dokręcić nakrętkę nr 17 (wg powyższego rysunku) i pomogło. Susza już od ok. 5k km.

Przy wymianie jest ten problem, że płyn z układu chłodzenia trzeba spuścić i później cała ta procedura z odpowietrzaniem.

Z tym, że zaznaczam - u mnie wyciek był mały.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damianko narobisz sie, a pozytku nie bedzie. umyj wszystko dokladnie i popatrz skad sie bierze olej, bo podejrzewam, ze grubo sie mylisz. swego czasu tez myslalem, ze to tam. kupilem uszczelke za pare zl, a potem umylem wszysko i co? czujnik :) generalnie to jest tam tak poskladane, ze cieknac nie powinno.

 

Zebek77 a po co ty ten plyn spuszczales? zeby dokrecic chlodniczke? hehe widze, ze miales za duzo czasu i chcialo ci sie takie pierdoly robic. dokreca sie bez spuszczania plynu. to tylko uklad olejowy, a nie chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zebek77 a po co ty ten plyn spuszczales? zeby dokrecic chlodniczke? hehe widze, ze miales za duzo czasu i chcialo ci sie takie pierdoly robic. dokreca sie bez spuszczania plynu. to tylko uklad olejowy, a nie chlodzenia.

souler nie spuszczałem płynu!! :)

Napisałem że przy wymianie trzeba spuszczać, a ja tak jak piszesz tylko dokręciłem nakrętkę. Fakt można w moim poście odnieść wrażenie, ze płyn spuszczałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wstrzymam się jeszcze troszkę z wymianą i za chwile podłącze "karszer", doczyszczę to troszkę ale to raczej stamtąd ten olej się wydobywa...

 

 

Drugim podejrzanym jest zimmering przy kole zamachowym ale raczej nie... mam nadzieje...

 

 

A kilka godzin później:

 

damianko narobisz sie, a pozytku nie bedzie. umyj wszystko dokladnie i popatrz skad sie bierze olej, bo podejrzewam, ze grubo sie mylisz. swego czasu tez myslalem, ze to tam. kupilem uszczelke za pare zl, a potem umylem wszysko i co? czujnik

 

 

 

Prorok :)

Edytowane przez damianko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zadam głupie pytanie (nie zwracałem nigdy uwagi jak on jest zamontowany ten czujnik oleju) jak go uszczelnić ? Jest on wkręcany z jakąś uszczelką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi cieknie że tak powiem spod tej wsuwki na przewód więc raczej nic nie uszczelnie i będzie trzeba kupić nowy :/ wie ktoś na jaki wydatek się szykować?

 

a czujnik sam w sobie pewnie jest wkręcony razem z jakimś oringiem/uszczelką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damianko

 

068 919 081 C - czujnik ciśnienia oleju 0,9 BAR M10x1( szary ).Cena ok. 39zł.

N 013 811 5 - pierścień uszczelniający czujnika ciśn. oleju 10x13,5.Cena ok.0,40zł.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że tak zadam głupie pytanie (nie zwracałem nigdy uwagi jak on jest zamontowany ten czujnik oleju) jak go uszczelnić ? Jest on wkręcany z jakąś uszczelką ?

Uszczelniany jest miękką podkładką(aluminiowa / miedź /l ub cosik takiego) .

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damianko

 

068 919 081 C - czujnik ciśnienia oleju 0,9 BAR M10x1( szary ).Cena ok. 39zł.

N 013 811 5 - pierścień uszczelniający czujnika ciśn. oleju 10x13,5.Cena ok.0,40zł.

;)

 

 

do dostanie w zwykłym sklepie czy tylko aso mnie ratuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

placilem cos ok. 10zl, generalnie koszt czujnika niewielki. JurekW ta cena to z etki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena zamniennika to ok.10 zł.

 

Na tej stronie może są ceny takie z ASO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena zamniennika to ok.10 zł.

 

Na tej stronie może są ceny takie z ASO...

 

 

Dokładnie tak.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może wiecie jak do tej podstawy dobrać się w 2E bo dzisiaj niestety stała mi się tragedia, wywala olej i mało co dzisiaj silnika nie zatarłem:eek: Więc widziałem,że do silnika jest przykręcona na ampule, więc tu problemu nie będzie ale jak dobrać się dalej bo ja tam widziałem tylko jakby "nity" czyli okrągłe nie pasujące na żaden klucz a właśnie tam się leje (pomiędzy takim "okrągłym" a "prostokątem"). Mi to wygląda na nie rozbieralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności