Skocz do zawartości
baster

Wymiana regulacji reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w tytule, czy da się wymienić elementy regulacyjne ? chodzi o tą zębatkę, która się obraca w momencie kiedy od góry wkładamy klucz ampulowy i obracamy.

 

Jedno z tych kółek zaczęło spadać do tyłu lampy i mimo że się kręci od góry kluczem to te kółko niżej stoi w miejscu i kiepsko z regulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo te białe kółeczko mi sie obracało i nie mogłem podnieść lampy w góre z jakiegos kiepskiego materiału jest to zrobione i ten biały plastik sie kruszy ale uporałem sie z tym wykreciłem lampe i jak jest te białe kółko to nawaliłem kleju (LOCTITE ) i pomogło to kółeczko obraca sie teraz razem z tym metalowym prętem i co za tym idzie działa mi reczna regulacja lampy lewej i prawej bo ten przypadek tyczył sie jednej i drugiej lampy (a juz chodziła mi opcja wymiany lamp na nowe a jednak za pare złociszy i odrobiny checi mozna sie z tym uporać ) tylko jak zdecydujesz sie na ten zabieg to jak bedziesz juz nakładał klej to jak lampa bedzie leżała szkłem do podłoża to chwyć lekko odbłysnik celem wysuniecia tego pretu i potem w srodek kółeczka nawal dobrego kleju przykładasz czekasz chwile i juz jest gotowe (a przy tylniej czesci lampy przesmaruj lekko czymś tłustym po to by nie złapało tego metalowego prętu to obódowy lampy) do demontazu lamp nie trzeba ściągać zderzaka a ten zabieg lepiej wykonać na zdemontowanych lampach bo wiadomo jak to jest w passku z dostepem do nich jeżeli chodzi o tylna cześć lampy prosty zabieg i po tym zabiegu lampy swieca mi bardzo dobrze i normalnie daja sie ustawiać w pełnym zakresie pozdrawiam i życze powodzenia :)

Edytowane przez Cezary81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć dokładnie jakiego kleju użyłeś ?

 

Ewentualnie może ktoś polecić jakiś dobry klej do połączenia tego typu materiałów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja użyłem klej którego nazwa tobie nic nie powie nazywa sie BOND jest to klej + utwardzacz w spreju nakładasz klej psikasz sprejem i gotowe ale mozna smiało użyć jakiegos kleju typu LOCTITE który nadaje sie do plastiku w połaczeniu z metalami zreszta nie kreci sie tymi gałkami na codzień (jak sie uporasz z tymi lampami to napisz jakie sa rezultaty tej naprawy i mysle ze tobie pomogłem bynajmniej ja tak zrobiłem i teraz sie ciesze wrescie dobrze ustawionymi swiatłami) i stwierdzam fakt ze orginalne lampy wcale zle nie swieca pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem wlasnie taki temat zakladac ;)

 

po prostu element z 2 fotki wypadl z tego metalowego trzpienia a wg meni powienien na nim ciasno siedziec

chodzi o regulacje tylko dodatkowego dlugiego bo to bixenon

 

czyli klejem probowac mowisz?

 

57ac96a216872a15m.jpg

 

a80a556c01744560m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kleiłem te białe plastiki na ciepło, lutownicą. Dodatkowo znalazłem kawałek podobnego plastiku i ładnie się skleiło. tylko ze ja kliłem te plastiki białe co silniczek reguluje położenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale tu nie przykleje lutownica bo tu jest plastyk do metalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem, ale już nie mam naszczęście.

Trzeba dobrze oczyścić materiały klejące i skleić klejem żywicznym z utwardzaczem.

Ja zastosowałem klej EPOXY METAL. Rewelacja po godzinie można było nawet gwintować ten klej. Wszystkim polecam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowales klej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności