Skocz do zawartości
adamko251

Antena LEMM AT 2001 TURBO na relingu

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o montażu takiej ciężkiej i długiej anteny (2m i prawie 1 kg)

http://www.allegro.pl/item452306830_hurt_100_lemm_at_2001_turbo_6_5db_2000w_2m_wtyk.html na relingu B5 3BG, za pomocą jakiegoś uchwytu? Nie uszkodzi się reling lub jego mocowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda takiej anteny na reling, nie wykorzystasz połowy jej możliwości... Do takiego potwora to dziura w dachu albo SPS na klapę ale napewno nie reling (jest to najgorsze z możliwych miejsce montażu anteny). Poza tym za te pieniądze wolałbym SIRIO Turbo/Performer 5000 lub ciut droższą kultową Sirtel Santiago 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na klapie :)

 

thum_37148f65ddb352d8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam na klapie

A jak zamocowaną? Nie chcę robić dziur, ani wyciągać oryginalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymocowana jest na :Uchwyt SF-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamko251 do tej anteny to tylko uchwyt SPS:

http://www.alan.pl/produkt_szczegoly.php?prod=1443

(możesz oczywiście kupić gdzie indziej), jest on mocowany na 4 śrubki do klapy a nie jak większość na 2 i nie zniszczy Ci tak bardzo autka przy tym jest dość sztywny ;-)

 

EDIT:

Majcin nie narobił Ci szkód ten uchwyt z tak długą anteną :?: Bo w moim Passku antena 1,4m porobiła wgniotki w klapie przy takim uchwycie.

Edytowane przez Marcin Stos
EDIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EDIT:

Majcin nie narobił Ci szkód ten uchwyt z tak długą anteną Bo w moim Passku antena 1,4m porobiła wgniotki w klapie przy takim uchwycie.

nie - to co widać to dwie małe dziurki od wewnątrz

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając w dachu oryginalną dziurkę po antenie FM nie zastanawiałbym się ani chwili :ok:

do niedawna miałem moją antenkę na SF40 ale niestety już 2gi raz w ciągu 2ch miesięcy musiałem rozbierać uchwyt i czyścić go z nalotów, bo antenka traciła kontakt z karoserią i SWR robiło się koło 3 :/

teraz mam dziurkę, wygląda ładnie a różnica w zasięgu spora (oczywiście na +), mimo że SF40 sprawował się dużo lepiej od magnesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ormowiec możesz wstawić zdjęcia jak to wygląda. sam borykam się z problemem umiejscowienia anteny i byś mi bardzo pomógł. A tak ogóle to pochwalcie się gdzie macie antenki w B3 sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dziurke w dachu, jakies 20-30 cm od konca.tylko musze zalozyc podkladke bo blacha jest strasznie slaba.antena Sirtel Santiago 1200,w moim odczuciu jest lepsza od lemma at 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago ma podstawową, w naszych warunkach , wadę.

Cewka jest na stałe przy samochodzie a można odkręcić/schować tylko bat.

Dzięki temu zostaje wygodny "uchwyt" dla kretynka chcącego pokazać kolegom jaki to z niego siłacz i twardziel.

W naszych warunkach lepiej mieć antenę zdejmowana wraz z cewką. Za wystający mały konusik trudno chwycić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a dlaczego tak nie symetrycznie kabla brakło ? widać miałeś dużo odwagi dziurawiąc paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a dlaczego tak nie symetrycznie kabla brakło ?

kabelek jest pokrzywiony bo był przez 1,5roku przypięty w innym miejscu (dzwonek) i się odszktałcił

aa że nie symetrycznie czyli nie na środku, kabel i tak musiałem przedłużyć ale przede wszystkim antenka jest po lewej stronie bo po prawej często wadziłaby o różne krzaczory i gałęzie rosnące przy drodze

widać miałeś dużo odwagi dziurawiąc paska.

człowieku nawet nie wiesz jak mi się przy tym trzęsła ręka i jaki to koszmarny widok jak wiertło przechodzi na wylot :P jakbym sobie wiercił w ...

ale warto :)

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Santiago ma podstawową, w naszych warunkach , wadę.

Cewka jest na stałe przy samochodzie a można odkręcić/schować tylko bat.

Czy chodzi Ci o taką Santiago 1200 ?

http://www.cb-radio.info.pl/index.php?p=productsMore&iProduct=46

Jeśli tak to jaka cewka zostaje na stałe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeżeli chodzi o anteny Sirtel Santiago to wszystko zależy od sposobu montażu, a dokładniej od rodzaju zastosowanej "główki". Jeżeli zastosujemy oryginalną główkę od Sirtela to faktycznie odkręcanie i przykręcanie cewki może być kłopotliwe, jeżeli jednak zastosujemy innego typu główkę nie ma żadnego problemu z odkręcaniem całej anteny a nie tylko promiennika, te anteny mają typowe mocowanie PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem się do waszych rad, kupiłem performera 5000 i zamontowałem na klapie za pomocą uchwytu sps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności