Skocz do zawartości
grzyb

Krancówki drzwiowe

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem oryginalny alarm sterowany z kluczyka, ale niestety został odłączony gdyz gasł mi przez niego samochód podczas jazdy.Zamontowałem alaram ze sterownikiem centralnego zamka i funkcją komfort który po rozbrojeniu , a nie otwarciu drzwi po 25 sekundach powoduje ponowne go załączenie. Połaczyłem go do przewodu krancówki drzwiowej kierowcy, ale niestety działa on tylko na te drzwi, po otwarciu innych drzwi alarm sie uaktrywnia. Czy jest jakiś kabel odpowiadający za połączenie wszystkich krańcówek drzwiowych, maski przedniej i tylnej klapy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie podłaczyłeś do kabla który odpowiada za brzeczek od zapalonych swiateł ( w krancowce od drzwi kierowcy sa dwa kable). Wystarczy że przełaczysz na kabel króry zapala lampke wewnątrz auta i juz bedzie ci dzialać na wszystkie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brązowo biały o ile sie niemyle i biało żółty, tu akurat sie myisz, bo drzwi tylne nie zapalają lampki nad lusterkiem(bynajmniej u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powinny

Owszem.

U mnie również otwarcie którychkolwiek drzwi powoduje włączenie się wszystkich lampek oświetlenia wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem "powinny", bo nie zawsze tak jest, ja np. mam nieciekawą krańcówkę w drzwiach tylnych lewych, która to działa kiedy chce :( a spowodowane to jest jej zużyciem i korozją (czyszczenie, konserwacja na niewiele sie zdały), na to natomiast wpłynął z pewnością brak osłonki gumowej na tej krańcówce

pozostałe trzy włączają podświetlenie wnętrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edde nowa krańcówka kosztuje 11 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edde nowa krańcówka kosztuje 11 zł ;)

 

no... :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edde nowa krańcówka kosztuje 11 zł ;)

Hm, a gdzież to można kupić nową krańcówkę za 11 zł:zdziwko:?

W Warszawie dowiadywałem się (np. u Zasady) i podano mi cenę 27 zł:mad:!

 

A wogóle to może ktoś mi wytłumaczy dlaczego, w niektórych Passatach w prawych przednich drzwiach montowane były włączniki oświetlenia z jednym pinem (do podłączenia jednego przewodu, jak np. w tylnych drzwiach), a w innych (tak jak np. w moim aucie) zamontowany jest włącznik z dwoma pinami (do wł. dochodzą dwa przewody)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edde nowa krańcówka kosztuje 11 zł ;)

Gdzie? To ja kupię dwie! Ja płaciłem 35zł za szt, tyle że za tą od str kierowcy. U mnie w sklepach oferują tylko ori, za który wołają ok 25zł :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jak już szarpne sie na wymianę to wykosztuję te 25-30zł zamiast 14 (8+6 wysyka), a to dlatego że mam wstręt do hans pries i topran, szczególnie od załozenia niecały rok temu siłownika klapy bagażnika, bo mi w końcu oryginał padł, po kilku miesiącach zaczął piszczeć przy podnoszeniu i opuszczaniu (na tyle głośno że czasem na mieście aż mi głupio), teraz wogóle klapa inaczej pracuje niz na oryginałach, podejrzewam, że już się zdążył zużyć... :(

zresztą podobnie jak miałem przeboje z elektrycznym podnośnikiem szyby kierowcy: założyłem jakiś duski, nówka sztuka z allegro, niby porządna: oś zębatki silniczka nie wchodziła w tą część, trzeba było owalnie rozwiercać, źle wytłoczone, po założeniu w aucie silnik ledwo ciągnął w górę, po kilku podnoszeniach/opuszczeniach zęby nadszarpnięte ostro - mięciutka blacha, no to ząłożyłem używany oryginał w dobrym stanie: totalna różnica, wiec powtarzam, lepszy oryginał, czsem nawet używany niż ansy jakieś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności