Skocz do zawartości
cwik7

Dziwne "ĆWIERKANIE" po zgaszeniu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem dość dziwne odgłosy wydobywające się z pod maski po zatrzymaniu auta i zgaszeniu silnika. Odgłos podobny do ćwierkania powtarza się kilkakrotnie a następnie ustaje, niestety mechanika samochodowa nie jest moją mocną stroną i mam nadzieję, że ktoś z forum ma jakis pomysł co może być przyczyną, w sumie nie chciałbym jechac do serwisu gdy nic poważniejszego sie nie dzieje chyba że zwiastuje to jakąś grubszą awarie. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś wpadła do silnika, tzn. liść albo jakaś gałązka. Ja bym się tym nie przejmował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim furaku miałem taki problem jak padał mi aku a nie orginalny alarm wydawał takie ciche dziwne ćwirkania , że rozglądałem się co to za fajny ptaszek siedzi na jakimś drzewie :D . Może przukukaj syrenę !!

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to bardziej buczenie( rezonans) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zgaszeniu silnika z pod maski słychać pisk i dodatkowo dźwięk tak jak by jakiś mechanizm się jeszcze zamykał (dość trudno to słowami opisać). Dodam że po dłuższym postoju otwierając drzwi kierowcy samochód wydaje jakiś dźwięk - dochodzi spod deski?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak powtarza sie za każdym razem i jest zawsze taki sam - jakby obrót jakiegos mechanizmu i trzykrotne ":Dćwierkanie"- moze troche smieszne ale nie potrafie inaczej tego opisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w B6 jest już sprzęgiełko jednokierunkowe w alternatorze, on nie zatrzymuje się od razu i może go być słychać przez moment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak powtarza sie za każdym razem i jest zawsze taki sam - jakby obrót jakiegos mechanizmu i trzykrotne ":Dćwierkanie"- moze troche smieszne ale nie potrafie inaczej tego opisać

 

Jeżeli ten dźwięk pojawia się w momencie gdy jeszcze siłą rozpędu kręci się silnik, to ja bym stawiał na te że może zaczyna szwankować jakaś rolka. Jeżeli mam rację to nic strasznego, a z czasem ten dźwięk będzie się nasilał i będzie słychać np. przy rozruchu, albo na zimnym silnku.

 

Tylko że to samochód nowy, więc nie powinno.

Edytowane przez Skrzynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok.zawor od klapy gaszacej wraca do swojej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak powtarza sie za każdym razem i jest zawsze taki sam - jakby obrót jakiegos mechanizmu i trzykrotne ":Dćwierkanie"- moze troche smieszne ale nie potrafie inaczej tego opisać

Spróbuj wyłaczyc klimę OFF i posłuchaj wtedy. takie ćwierkanie może pochodzić od wentylatorów na chłodnicy.

Drugi źródło to alternator, który wyposazony jest sprzęgło zapobiegające gwałtownemu zatrzymaniu i niszczeniu paska wielorowkowego. Wtedy wirnik może się jeszcze krótko po zgaszeniu silnika kręcić.

 

Do sprawdzenia pierwszego, jeśli wyłaczenie klimy nie pomoże, to trzeba odłaczyć bepieczniki wentylatorów.

Drugie - tylko po ściągnięciu paska (wtedy elimnujesz tez sprężarkę klimy)

 

Do dzieła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie panowie uspokoiliście i myślę że to jednak zdrowy objaw. poczekamy- zobaczymy jeżeli się odgłos znacznie nasili to jednak jakaś wada i bede walczył z defektem.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności