kdjk Zgłoś #1 Napisano 6 Października 2008 Witam, temat może prozaiczny ale niektórym może przysporzyć trochę problemu. Nawigacje (przynajmniej moja) przyjmuje współrzędne w formacie XY. Na mapach i w przewodnikach turystycznych są podawane współrzędne geograficzne. Zamiana odbywa się wg. wzoru: (gwiazdka to stopnie) AA* BB' CC'' AA,(BB/60)+(CC/3600) czyli 16*27'48'' to 16,4633 Jeśli ktoś z adminów dojdzie do wniosku że niepotrzebne albo oczywiste to niech wyrzuci. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jacczyk Zgłoś #2 Napisano 4 Października 2009 Gwoli ścisłości - jedne i drugie współrzędne, które podajesz są geograficzne ( w układzie WSG84) tylko raz podawane są w stopniach (z częścią ułamkową), a raz w stopniach, minutach i sekundach...stąd też bierze się podany przez Ciebie wzór. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
navik Zgłoś #3 Napisano 5 Października 2009 Gwoli ścisłości......w układzie WSG84 Gwoli ścisłości: wgs84 (World Geodetic System ) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jacczyk Zgłoś #4 Napisano 8 Października 2009 Oczywiście...literówka Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość been Zgłoś #5 Napisano 19 Maja 2010 ...to znalazłem takie cuś: http://www.csgnetwork.com/gpscoordconv.html Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
duglas_5 Zgłoś #6 Napisano 29 Lutego 2016 tylko raz podawane są w stopniach Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kierowca33 Zgłoś #7 Napisano 1 Kwietnia 2016 Bardzo przydatny post. Mnie naprawdę bardzo pomógł. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach