Skocz do zawartości
Gość maciej.m

ON z Rosji

Rekomendowane odpowiedzi

a wiza kosztuje 1000 czy 1500 ale nie dam sobie uciąć nic :D

 

złotych czy rubli :?::D

 

Ja kilka latek temu płaciłem 50 zł :) W biurze turystycznym się wyrabiało :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o 3 miechy czy pól roku. Oczywiście złotych. Ale nie wiem teraz ... ale to tylko słyszałem jak byłem w wulkanizacji i żule się kłóciły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wizami na białoruś to jest tak. Obecnie konsulaty białoruskie nie chcą czy nie mogą wydawać wiz prywatnych na dłuższy okres- 3 miesiące, pół roku. Można złożyć wniosek o wizę 2-u krotną. Dwa wjazdy na białoruś. Koszt to 35 euro + ubezpieczenie Termin realizacji. 5 dni roboczych. Expres 60 euro + ubezp.Rano składasz a popołudniu odbiór. Jak masz "TAM" najbliższą rodzinę , w lini prostej, to wiza długo terminowa z nieograniczoną liczbą wjazdów.Kosztuje grosze.

 

Od nowego roku zmieniły się bardzo przepisy na naszą niekorzyść. Tak odpowiedział Wschódu na "Schengen"

 

Koledzy piszecie tu o kosztach rzedu 1000 - 1500 zł. to wizy służbowe/tranzytowe. Ludzie załatwiali właśnie sobie w firmach na lewo takie wizy. Ponosili koszty nawet ponad 3000 zł(prowizja dla przedsiębiorcy który to załatwia itd). Znam osobiście takie przypadki. Niby na cały rok a tu buuuuu.. Białoruśni kazali pokazać papiery że jedziesz służbowo. Nie masz? To "nazad". Obecnie anulowują wizę po przekroczeniu 90 wjazdów. Różne sposoby na polaków mają. Ponadto przecież to widać kto jedzie służbowo a kto na "zakupy" Także obecnie jest nie fajnie.

 

Na dzień dzisiejszy Ropa na wschodzie kosztuje:BY - Około 2,75zł - 2,80zł ; UA - 3,37zł - 3,43zł

 

A te badania na HIV... :rotfl:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie On na ruskim rynku wypowiem się tak, że ja jestem z Białegostoku i tankuje często paliwo z za wschodniej granicy osobiście jeździłem i tankowałem tam na stacji paliw do swojego passata 1,9 tdi , i nigdy nie narzekałem :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytane. Ludzie co mieszkają blisko granicy (chodzi o Kaliningrad), zrobili sobie z przemytu wachy niezły biznes. I mam pytanie jak oni tam jeżdżą prawie codziennie jeżeli wiza kosztuje tam chyba 300 zł przez biuro wizowe, i można tylko raz, czy tam dwa razy w miesiącu. A oni jeżdżą codziennie. Mają jakieś inne wizy? Bo też bym sobie raz w miesiącu jeździł do Mamonova po ropę, zatankował na fulla i na jakiś czas mi styka. Ale płacić co miesiąc za wizę to oszczędności na tym żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ukrainę np. teraz nie da się jeździć codziennie...

patrzą na licznik przy wyjeździe...i potem przy wjeździe...i ile zrobiłeś kilometrów na tym paliwie...

Bo to ma być na własny użytek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Ukrainę np. teraz nie da się jeździć codziennie...

patrzą na licznik przy wyjeździe...i potem przy wjeździe...i ile zrobiłeś kilometrów na tym paliwie...

Bo to ma być na własny użytek...

Nie ma problemu :D Dla mnie jeszcze lepiej. Co 10h będę śmigał średnio o 800km więcej na liczniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma elektroniczny to nie ma problemu:)

 

dla mających stare wersje Passatów (100 litrów zbiornik) to już nie chce się wyjmować licznika i linki...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Ukrainę np. teraz nie da się jeździć codziennie...

patrzą na licznik przy wyjeździe...i potem przy wjeździe...i ile zrobiłeś kilometrów na tym paliwie...

Bo to ma być na własny użytek...

głoopoty opowiadasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem...

Na prawdę można codziennie jeździć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak słyszałem...

Na prawdę można codziennie jeździć ?

 

no to niestety masz złe wiadomości.

dużo by pisać ale można jeździć, dopóki się nie przyczepią, wezmą na kanał, spiszą vin i licznik i powiedzą np: w marcu może pan jeszcze 2 razy. wyliczają to na podstawie zgłoszeń w okienku przy odprawie w poprzednich miesiącach.

jeżdżę 2 -3 razy w tygodniu i nikt mi na wjeździe czy wyjeździe nie sprawdza licznika.

Wujek się kłócił z kierownikiem zmiany bo mu walnęli ograniczenie i kierownik powiedział: "złapaliśmy 20, 40, 60... z czasem dorwiemy wszystkich, którzy handlują paliwem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem, ale z codziennym jeżdżeniem to pewnie już kłopot...

ja byłem ostatni raz w grudniu...

trzeba było tak od razu, ze najpierw na kanał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no rozumiem, ale z codziennym jeżdżeniem to pewnie już kłopot...

dwa auta i zmiana, raz jednym raz drugim i spokój. przy 15 przekroczeniach samochodem na miesiąc nie powinno być problemu.

ja byłem ostatni raz w grudniu...

ropcia około 9 UAH, kurs około 2.75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem często jak nie było kolejek w 1,5h robiłem tam zakupy tankowałem i wracałem teraz sprowadzałem auta dla Białorusinów bo u nich jest t.z Bum samochodowy jak mówią znajomi auta kupują i ślepi i bez prawka i kolejki się porobiły niesamowite po 4-5 h na Bobrownikach nieraz trzeba stać. a na temat wiz nic nie powiem Osobiście mam 2 paszporty ;D i nie mam żadnych problemów z wizami .

 

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

 

I miał bym pytanie odnośnie sprowadzania polskich aut na teren wschodni orientuje się ktoś co trzeba zrobić z autem na polskich tablicach żeby sprzedać je na wschód wyrejestrować czy jak je postawić na tablice tranzytowe byłbym wdzięczny za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super pięknie ale czy ktoś mógłby się ustosunkować do mojego pytania? Co to za wizy do Kaliningradu że można wielokrotnie granicę przekraczać? Cytat z jednego z artykułów na wp.pl

"Z kolei mieszkańcy Warmii tankują swoje auta w... Obwodzie Kaliningradzkim. Tam litr benzyny kosztuje o połowę mniej niż u nas. - Obserwujemy wzmożony ruch kierowców, którzy regularnie jeżdżą zatankować samochód za granicą - przyznaje Ryszard Chudy z Izby Celnej w Olsztynie.

 

- Nie ma pracy, to wyrobiłem wizę za 137 złotych do Ruskich i codziennie przywożę 100 litrów paliwa. Po cichu paliwo sprzedam i na czysto mam 140 złotych - mówi nam mieszkaniec Bartoszyc na Warmii. Ma dużą konkurencję, bo na ten sam pomysł wpadli też Rosjanie. Sprzedają szmuglowaną benzynę po 3,5 złotego za litr."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, nie ma takiej wizy, która kosztuje 137 zł i można na niej codziennie przekraczać granicę. Ci co jeżdżą codziennie to kupują wizę za 1050 zł(pierwsza), druga kosztuje ~900 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość azerty

Ja mam takie pytanie, bo niby mówi się że 1.9 TDI leci nawet na oleju sklepowym.

Czy taki 1.9TDI 130km AWX da radę po chipie latać na mieszance oleju rolniczego i ON ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latać to raczej da radę, ale nie za długo , nie jestem pewien ale można takim czymś wtryski posadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności