Skocz do zawartości
HoSe

Sprzęgło wiskotyczne na wentyl. chłodnicy 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem na forum, że w pasku zastosowano w napędzie wentylarora chłodnicy sprzęgła wiskotyczne. Z tego co wiem działa ona na zasadzie rozszerzalności cieplnej tj. im cieplej tym mocniej jest wałek zesprzęglony z śmigłem wentylatora. U siebie na zimnym silniku temp. na zew. 18st. zauważyłem, że wentylator się kręci i nie potrafiłem go ręką zatrzymać. Czy tak powinno być, czy jednak powinienem go zatrzymać. Na wyłączonym silniku wiatrak wentyl. mogę ręką zakręcić. Szukam przyczyny dziwnych dźwięków dochodzących z komory silnika w czasie jazdy. Przy ok. 2000obr. po dodaniu gazu słyszę coś podobnego co cykającego świerszcza. po zdjęciu nogi z gazu te dźwięki zanikają. Cichną również po wyrównaniu prędkości po wciśnięciu gazu.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez HoSe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLASTIKI wszechobecne ...irytujace, wnerwiajace, upiekszajace ... BEZNADZIEJA !!!

 

JAA wiekszosc z nich wywalilem z komory silnika i mam :) spooookoooj !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie jakiegos kumpla do pomocy i niech jeden zlapie smiglo wentylatora (mocno) a drugi odpala (silnik zimny). Jesli utrzymasz to jest ok. Wiem bo u siebie tez kiedys chcialem zatrzymac juz chodzacy wentylator i bylo ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprecyzowanie tytułu wątku. Inaczej, niestety, kosz. LINK

Edytuj pierwszy post, następnie "zaawansowana edycja" i wpisz nową nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności