Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Oki wielkie dzięki kolego już teraz wszytko wiem, czyli tył jest ten sam a przód powinienem mieć OJG- czyli dla 1BA masa 824-853 natomiast te ze zdjęcia są to OJH dla 1BA masa 854-885.

 

tylko teraz jeszcze jedno ostanie pytanie zwiększenie troszeczkę masy, jakich efektów mam się spodziewać.. zęby się nie okazało że będzie straszna lipa:( I pasiu będzie stał jak terenówka:)

 

Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat??

 

sprężyny standardowe są wszystkie o takiej samej wysokości ,tylko do większej masy auta sa bardziej twarde tzn. przystosowane do większych ciężarów tak więc bez obaw.Zobacz jak mała jest róznica pomiędziy OJG i OJH.Śmiało zakładaj i będzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co jest nie tak,że zakładając do swojego Passka ori sprężyny "Sport" - przód - 2xnieb+1xszary i tył - 2xnieb+1xpomarańcz auto zamiast w dół poszło w górę /przód + 1cm,a tył + 2,5 cm/.

Do mojego w prawdzie powinny być przód 1xnieb+1xszary a tył 1xnieb+1xpomarańcz,ale między liftem,a przed liftem chyba nie ma takiej różnicy w springach,żeby auto szło w górę zamiast w dół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co jest nie tak,że zakładając do swojego Passka ori sprężyny "Sport" - przód - 2xnieb+1xszary i tył - 2xnieb+1xpomarańcz auto zamiast w dół poszło w górę /przód + 1cm,a tył + 2,5 cm/.

Do mojego w prawdzie powinny być przód 1xnieb+1xszary a tył 1xnieb+1xpomarańcz,ale między liftem,a przed liftem chyba nie ma takiej różnicy w springach,żeby auto szło w górę zamiast w dół ?

 

 

wymieniałem juz sprężyny ze sportowych na standard i ze standardu na sport ale jeszcze się nie spotkałem się żeby z takimi oznaczeniami jak napisałeś auto poszło w górę ze sprężyn standardowych które jak rozumiem miałes wcześniej.Spręzyny sportowe są krótsze o zwój i jak mogłes nie zwrócić uwagi przy wymianie po wyjeciu tych co miałeś, że cos jest nie tak.róznica pomiędzi sprężynami standard a sport jest widoczna gołym okiem a poza tym jak wymieniasz sprężyny to na przodzie musisz również wymienić amorki bo są różne w obu wersjach tzn. skok tłoczyska jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może ktoś bedzie chetny na spręzynki FKS48 HA i VA czerowne bo czerwone ale bardzo twarde nie są i za nisko też nie siedzi..

 

Jak by ktoś chciał to zapodam fotke jak wyglada auto na tych springach i 16 felgach. stan bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniałem juz sprężyny ze sportowych na standard i ze standardu na sport ale jeszcze się nie spotkałem się żeby z takimi oznaczeniami jak napisałeś auto poszło w górę ze sprężyn standardowych które jak rozumiem miałes wcześniej.Spręzyny sportowe są krótsze o zwój i jak mogłes nie zwrócić uwagi przy wymianie po wyjeciu tych co miałeś, że cos jest nie tak.róznica pomiędzi sprężynami standard a sport jest widoczna gołym okiem a poza tym jak wymieniasz sprężyny to na przodzie musisz również wymienić amorki bo są różne w obu wersjach tzn. skok tłoczyska jest inny.

 

No i z tego co mechanik mi powiedział to różnica była widoczna.Sport były krótsze,a auto poszło do góry.

Czy dobry,doświadczony mechanik może się pomylić przy wymianie sprężyn??? Czy to w ogóle jest możliwe,żeby źle założyć sprężynę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby źle założył sprężyny, choć wszystko możliwe :-) Ale mi jak strzeliła sprężyna to omyłkowo kupiłem standard, a mam sport to po założeniu auto starczyło jak koza, a różnica między sprężynami był 1 zwój. Tak więc nie wydaje mi się żeby sport podniósł auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tego nie rozumiem dlatego się nie wypowiadam bo to jakiś absurd,że jak się wymienia springi ze standardu na sport to auto idzie do góry.aleeeee...........

 

poniżej zamieszczam fotki jak było u mnie na spręzynach sportowych a jak jest po wymianie na standard oraz jakie miałem sprężyny w wersji sport czyli 1BE

 

 

sport.jpg

 

to jest na zawieszce sportowej

 

standard.jpg

 

to jest na standardzie (widać gołym okiem jak auto poszło w górę)

 

springi sport.jpg

 

a to są sprężyny na jakich był w wersji sport

 

pozdro.

Edytowane przez jaros69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym wymienic przednie sprężyny w swoim pasku. Auto bujało przodem góra, dół dośc mocno. Po diagnostyce wyszło, że jest ponad 20% różnicy pomiędzy przednimi, a tylnymi amorkami. Wymieniłem amorki, a autem dalej buja nawet na autostradzie. Troche mniej, ale nadal za mocno. Sprawnośc amorków przód i tył po 80%. Obecnie mam sprężyny z oznaczeniem jedna kropka żołta i jedna brązowa. Mam do wzięcia od znajomego sprężyny z oznaczeniem jedna kropka biala (siwa) i dwie brązowe. Jakie są kategorie wagowe tych moich sprężyn, a jakie tych drugich? Czy te 1xsiwy i 2xbrazowy bedą pasować? Na wlepce mam oznaczenie 0JH, OYE, 1BA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje wygląda tak :

 

6f1f10b30519a20cm.jpg

 

Przód :

 

8e70ed301d2bca9am.jpg

 

Tył :

 

2fc39c1b3680d3b8m.jpg

 

Wychodzi na to,że sprzedający specjalnie przemalowują oznaczenia ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moje wygląda tak :

 

6f1f10b30519a20cm.jpg

 

Przód :

 

8e70ed301d2bca9am.jpg

 

Tył :

 

2fc39c1b3680d3b8m.jpg

 

Wychodzi na to,że sprzedający specjalnie przemalowują oznaczenia ;-(

 

jeżeli miałeś sprężyny z takimi oznaczeniami jak napisałeś i auto stoi tak jak widać na fotach to jest coś nie tak.to są sprężyny do standardowego zawieszenia a nie sport i rzeczywiście ktoś ładnie przygotował je z innymi oznaczeniami.szkoda tylko ,że nie przyłożyłeś tych co zdjąłeś z auta do tych co zakładałeś i nie sprawdziłeś jaka jest różnica w wysokości.pozostaje tylko zakup jeszcze raz sprężyn sportowych od uczciwego człowieka a te co masz sprzedaj jako standard jeśli dalej myślisz o zawieszce sportowej.

 

---------- Dodano o 08:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:18 ----------

 

Witam. Chciałbym wymienic przednie sprężyny w swoim pasku. Auto bujało przodem góra, dół dośc mocno. Po diagnostyce wyszło, że jest ponad 20% różnicy pomiędzy przednimi, a tylnymi amorkami. Wymieniłem amorki, a autem dalej buja nawet na autostradzie. Troche mniej, ale nadal za mocno. Sprawnośc amorków przód i tył po 80%. Obecnie mam sprężyny z oznaczeniem jedna kropka żołta i jedna brązowa. Mam do wzięcia od znajomego sprężyny z oznaczeniem jedna kropka biala (siwa) i dwie brązowe. Jakie są kategorie wagowe tych moich sprężyn, a jakie tych drugich? Czy te 1xsiwy i 2xbrazowy bedą pasować? Na wlepce mam oznaczenie 0JH, OYE, 1BA.

 

1xżółta i 1xbrąz to OJH tak jak masz na wlepie czyli ok.zakres ciężaru to854-885kg na oś przednią.

1xbiała i 2xbrąz to OJF czyli sprężyny słabsze do zakresu ciężaru 795-823kg tak więc nie wchodził bym w temat wymiany bo to raczej nie jest przyczyna bujania Twojego auta tym bardziej ,że masz nowe amorki.A jakie kupiłeś i założyłeś??? jeśli jakieś porządne sachsy czy monroe i na dodatek gazowe to powinno być ok, auto powinno być dość twarde i nie powinno bujać.jeśli jest przy tych amorkach tak jak napisałeś ,że nadal buja no to jest zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny kupiłem od gościa,który wymienił całą zawiechę na standard,bo było mu za nisko.Mam jeszcze amorki - czerwone Sachs'y,też od niego.Nie posądzałbym go o jakieś przemalowania.Jego Passek to FL 130KM kombi.

Mechanik jak wyciągnął moje sprężyny to postawił obok nich te które są teraz założone i BYŁY KRÓTSZE.

Cuda ponoć się zdarzają ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za posta jednego pod drugim.

Założyłem czerwone Sachs'y od FL'a TDI 130KM kombi + zmieniłem na tyle sprężyny na takie,których oznaczenia kolorami są większe,tzn. te kwadraciki są większe :

 

29ec5054dd079a4am.jpg

 

Tył siadł tak jak ma chyba być.Jutro zrobię fotki to wstawię.

Przód poszedł na dół chyba nie cały 1 cm i dalej trochę "sterczy".

I teraz moje pytanie : czy mimo takich samych oznaczeń kolorów,ale różniących się wielkością i troszkę kształtem sprężyny mogą różnić się twardością i długością ??? Mechanik powiedział,że te z przodu są BARDZO twarde,a na nich właśnie tak jak poprzednie z tyłu kolory są oznaczone trochę mniejszymi "kwadracikami".

Koledzy pomóżcie bo zaczynam świrować.

PS.

Te "mniejsze kwadraciki" wyglądają tak jak na przednich sprężynach u Kolegi :

 

e2c58e534c88231dm.jpg

 

A tak wygląda Passek teraz z wymienionymi amorkami i sprężynami z tyłu,który siadł 2,5 cm i teraz od podłoża do błotnika jest 67,5 cm. :

 

98605298d32ca915m.jpg

 

020e73a49fd4e89am.jpg

 

Sprężyny,które tak "podniosły" wcześniej tył :

 

a0c1651d36ef37a1m.jpg

 

A tu w porównaniu ze starymi "uklepanymi",fabrycznymi sprężynami standard :

 

fe883592b502f958m.jpg

 

Wychodzi na to,że oznaczenia niby te same,a sprężyny jakieś chyba wzmacniane i podwyższające zawiechę.

Z przodu też mam takie "małe" oznaczenia więc zaczenam szukać czegoś co teraz "posadzi" przód.

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wymieniem całą zawieche z przodu plus amory olejowo gazowe sachs super touring i mam taki problem (albo i nie) chodzi o to że jest strasznie twardy czuję każde łączenie asfaltu każda dziurkę nawet jak kamień mały leży to go czuć, oponki mam 16 205/55 i tak myślałem że może one takie dają wrażenie ale w końcu nie są takie duże. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie wymieniem całą zawieche z przodu plus amory olejowo gazowe sachs super touring i mam taki problem (albo i nie) chodzi o to że jest strasznie twardy czuję każde łączenie asfaltu każda dziurkę nawet jak kamień mały leży to go czuć, oponki mam 16 205/55 i tak myślałem że może one takie dają wrażenie ale w końcu nie są takie duże. ??
astyczne

 

 

a jakie masz opony tzn. jaka firma.jeżdżę na kleberach i są fantastyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam juz ale zimą jezdzę na 15 195/65 i jest ciut lepiej ale to i tak nie to co powinno byc czuję się jak bym jeździł jakąś corsą z 90 r, a.. jedne sa to micheliny a drugie hmm... kurcze wyleciało i micheliny mam na przodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam juz ale zimą jezdzę na 15 195/65 i jest ciut lepiej ale to i tak nie to co powinno byc czuję się jak bym jeździł jakąś corsą z 90 r, a.. jedne sa to micheliny a drugie hmm... kurcze wyleciało i micheliny mam na przodzie

 

zainwestuj w jakieś nowe miękkie opony i będzie dobrze.poczytaj na forach jakie proponują opony i załóż, a na pewno komfort jazdy się polepszy.powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nikt z Was nie wie co to za sprężyny kupiłem z tymi "małymi" oznaczeniami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy nikt z Was nie wie co to za sprężyny kupiłem z tymi "małymi" oznaczeniami ???

 

kup na przód springi z oznaczeniami 1 pomarańcz i 1 niebieski lub 1pomarańcz i 2niebieskie kropki bez znaczenia czy kropki bedą maxi czy mini i zakładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 1 SZARY + 1 niebieski lub 1 SZARY + 2 niebieskie ? Te na przodzie mają 1 szary + 2 niebieskie a stoją tak wysoko :-(

 

Taki "zestaw" mam teraz na aucie :

 

84744e8db1d1fff7m.jpg

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że kupiłeś wcześniej zestaw z AUDI i te oznaczenia u nich mogą nie być od wersji SPORT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności