Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

podaj kody wyposażenia z wlepy koło koła zapasowego .chodzi o ostatni rząd kodów to podam Ci jakie masz oznaczenia sprężyn i kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dolaczam sie do tematu.Che passka na sportowym zawieszeniu...nie wem jaki kolor sprezyn dobrac...podaje kody SR1 ... 0JG 0YC 1BA tam gdzie kropki nie mam cyfr bo nie widac niestety:/ kropeczki maja duze znaczenie z tego co czytam na forum wiec sie zdaje na WAS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj masę własną auta

 

---------- Dodano o 18:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:09 ----------

 

Jeżeli posiadasz oryginalne sprężyny w aucie to aby go obniżyć w/g etki na sport dopasowując mase wychodzi że masz wsadzić do niego sprężyny :na przód 1x kropka pomarańczowa 3x kropki niebieskie natomiast tył 1x pomarańcz 1x niebieski.

 

 

Witam dolaczam sie do tematu.Che passka na sportowym zawieszeniu...nie wem jaki kolor sprezyn dobrac...podaje kody SR1 ... 0JG 0YC 1BA tam gdzie kropki nie mam cyfr bo nie widac niestety:/ kropeczki maja duze znaczenie z tego co czytam na forum wiec sie zdaje na WAS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli posiadasz oryginalne sprężyny w aucie to aby go obniżyć w/g etki na sport dopasowując mase wychodzi że masz wsadzić do niego sprężyny :na przód 1x kropka pomarańczowa 3x kropki niebieskie natomiast tył 1x pomarańcz 1x niebieski.

1394kg Prosze cie abys potwierdzil oznaczenie sprezyn (rodzaj nadwozia sedan)

Edytowane przez Lukaszhenleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1394kg Prosze cie abys potwierdzil oznaczenie sprezyn (rodzaj nadwozia sedan)
Według kodu, który podałeś, obecnie w aucie powinieneś mieć:

Przód

8D0 411 105 AR sprężyna śrubowa 1 pasek biały i 3 brązowe PR-1BA/0JG

 

Tył

3B0 511 115 N sprężyna śrubowa 1 pasek zielony i 1 brązowy PR-1BA/0YC

 

 

Wersja sport, to

 

Przód

8D0 411 105 CS sprężyna śrubowa dla zawieszenia sportowego 1 pasek szary i 1 niebieski PR-1BE/0JG

 

Tył

4B0 511 115 AB sprężyna śrubowa dla zawieszenia sportowego 1 pasek pomarańczowy i 2 niebieskie PR-1BE/OYC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro przed południem to zrobię bo muszę pilnie zakupić amory i sprężyny, a na szrocie prosili o te dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1394kg Prosze cie abys potwierdzil oznaczenie sprezyn (rodzaj nadwozia sedan)

 

 

Tak zgadza się jak jest post wyżej tj.obecnie posiadasz jesli masz oczywiscie oryginalne sprężyny- przód 1x biały 3x brązowy natomiast tył 1x zielony 1x brązowy.

 

Jeżeli chodzi o zawieszenie sportowe to w/g mnie adekwatnie do klasy masy pojazdu powinieneś założyć na przód 1x pomarańcz 3x niebieski oraz tył 1x pomarańcz 1x niebieski co łącznie daje max zakres ciężaru do 1437kg.Twoje auto ma 1394kg czyli masz jeszcze mały zapas tzn. 40 kg extra nacisku.Tak wychodzi w/g etki i na podstawie kodów wyposażenia pojazdu.Oczywiście możesz dać mocniejsze ale to już Twój wybór i decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zgadza się jak jest post wyżej tj.obecnie posiadasz jesli masz oczywiscie oryginalne sprężyny- przód 1x biały 3x brązowy natomiast tył 1x zielony 1x brązowy.

 

Jeżeli chodzi o zawieszenie sportowe to w/g mnie adekwatnie do klasy masy pojazdu powinieneś założyć na przód 1x pomarańcz 3x niebieski oraz tył 1x pomarańcz 1x niebieski co łącznie daje max zakres ciężaru do 1437kg.Twoje auto ma 1394kg czyli masz jeszcze mały zapas tzn. 40 kg extra nacisku.Tak wychodzi w/g etki i na podstawie kodów wyposażenia pojazdu.Oczywiście możesz dać mocniejsze ale to już Twój wybór i decyzja.

Kolega tomnik podaje inne wartosci...nie twierdze ze ty sie nie znasz ale dostalem dwie odp i nie wiem co myslec...a moze obie wersje sa wporzadku i nic na tym nie strace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja tylko zasugerowałem jak ja bym zmienił na sport, to co bym wstawił za kolory.Twoja decyzja.Kolega Tomnik tez mi kiedys pomógł i nie moge podważac jego tezy.Po prostu ja podwyższam auto na standard za sportu i troszkę posiedziałem w necie, na etce i zanim wymienię moje sprężyny to musze być pewien że bedzie ok. Zasugerowałem Ci tylko jakie spręzyny ja bym wstawił bo w/g masy Twojego pojazdu wychodzi tak a nie inaczej.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masa pojazdu przód.jpg

masa pojazdu tył.jpg

 

powyżej masz pokazane masy pojazdu i najlepiej sam zadecyduj jakie springi sobie wrzucisz.Wybierz standard czyli 1BA i dopasuj do masy pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujące pytanko ?

Zamierzam wymieniać amortyzatory w moim pasku zawieszenie standartowe 1BA kombi 1,9tdi /130 kM i oto co widzę :

- przód sprężyny żółty/brązowy/brązowy a amortyzator 3BO-413-031-AB sachs NIEBIESKI 81-4903-000-144

- tył sprężyny zielony / niebieski a amortyzator 3B9-513-031-N sachs czerwony 81-4901-000-074

Czytałem , że amorki czerwone to do zawieszenia sportowego a niebieskie do komfortowego . pytam czy dobrze to jest z pasowane?

I jakie amorki w końcu muszę wybrać ? Bosłyczałem że te do sportowego są o nieco krótszym skoku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaros69 czy moge szukac sprezyn od kombi?? chodzi o tyl...

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: masa pojazdu przód.jpg Wyświetleń: 8 Rozmiar: 43.5 KB ID: 92862

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: masa pojazdu tył.jpg Wyświetleń: 8 Rozmiar: 46.5 KB ID: 92863

 

powyżej masz pokazane masy pojazdu i najlepiej sam zadecyduj jakie springi sobie wrzucisz.Wybierz standard czyli 1BA i dopasuj do masy pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Jeśli chcesz mieć zawieche sport to na tył dajesz 1xpomarańcz 1xniebieski(chodzi mi o oznaczenia barwne na sprężynach) i nie ma znaczenia czy latały one w sedanie czy w kombi.Są dopasowane do masy wozu tak jak już Ci pisałem w poście wyżej.Auto idzie w dół i masz sport.powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

Jeśli chcesz mieć zawieche sport to na tył dajesz 1xpomarańcz 1xniebieski(chodzi mi o oznaczenia barwne na sprężynach) i nie ma znaczenia czy latały one w sedanie czy w kombi.Są dopasowane do masy wozu tak jak już Ci pisałem w poście wyżej.Auto idzie w dół i masz sport.powodzenia

Tez tak myslalem jak ty:) lecz pewien forumowicz pisal inaczej heh.Znalazlem sprezyny...2 niebieskie 1 pom lecz od kombii i mialem dylemat czy podeja do sedana.Cena 25zl za komplet i ten kolor pasuje do tego co podaje tomnik: (kolorow tych co mi podales nie znalazlem-SZUKAM)

4B0 511 115 AB sprężyna śrubowa dla zawieszenia sportowego 1 pasek pomarańczowy i 2 niebieskie PR-1BE/OYC

Jeszcze takie pytanko...na spezynie sa jakies kody??czy najwazniejsze sa "kropeczki"??

(ciezko poszukac uzywki)

Edytowane przez Lukaszhenleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez tak myslalem jak ty:) lecz pewien forumowicz pisal inaczej heh.Znalazlem sprezyny...2 niebieskie 1 pom lecz od kombii i mialem dylemat czy podeja do sedana.Cena 25zl za komplet i ten kolor pasuje do tego co podaje tomnik: (kolorow tych co mi podales nie znalazlem-SZUKAM)

 

Jeszcze takie pytanko...na spezynie sa jakies kody??czy najwazniejsze sa "kropeczki"??

(ciezko poszukac uzywki)

 

Jezeli dasz te sprężyny o których piszesz tzn. 1xpomarańcz 2xniebieski to nic sie nie stanie.Poprostu są one do samochodu o większej masie.Być może będzie Ci min. wyżej stał ale to nie powiedziane.Jesli nie znajdziesz tych co podałem to wydaje mi się że śmiało ładuj te co są dla ciebie dostępne bo nie odbiegają daleko od tych co zasugerowałem.Mam takie sprężyny w moim aucie i wygląda całkiem- całkiem.No i szukając sprężyn patrzysz na kolory.Nigdy nie miałem sprężyny w ręku ale wydaje mi się ,że nie mają żadnych kodów tylko oznaczenia kolorem.Po kolorze w etce dobierasz sprężyny do danego modelu gdzie podany jest również nr katalogowy VW.powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam passata 1997 1,9. tdi 81 kw i nie mam pojęcia jakie mam kupić sprężyny do przodu do zawieszenia pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jakie masz obecnie z przodu sprężyny i kup z takim samym oznakowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o dobranie sprężyn oryginalnych lecz by Auto stało niżej, passat b5 1.9 90 km wersja kombi . Obecnie mam zamontowany zestaw weiteca -40 jednak w mieście jest tyle dziur i tak wysokie krawężniki że niestety muszę przejść na ori amortyzatory jednak chce dalej lekką glebe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zmienilem auto wiec i kropoeczki mogly sie tez zmienic...wlepa:1LB 0JG TYE 1BA nadwozie kombi.Masa auta 1456kg.Prosze aby ktos byl tak mily i napisal jakie musze miec sprezyny w wersji sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cabanmat

Witam

 

Prosiłbym o pomoc jakie sprężyny mam kupić.

Auto : Audi A3 8L 1.9TDI 90KM rocznik: 2001.

Wersja wyposażeniowa : Ambition

(Obniżona o 16mm)

 

Aktualnie mam sprężyny z oznakowaniem :

różowy - biały - biały

 

VIN : WAUZZZ8LZ1A042929

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności