Skocz do zawartości
Gość volker88

Jaki filtr stożkowy do passata b6 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość volker88

Jaki polecacie filtr stożkowy do passata b6 ?

Czy jest sens montowania takiego wynalazku w siniku 2.0 tdi 140 km aby troszeczkę poprawić pracę tej jednostki ?

Czy jest jakieś ryzyko uszkodzenia silnika po wymianie standardowego filtra na stożkowy?

 

Proszę uprzejmie o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jesteś jednym z nielicznych polaków który chce zakłada stożek do B6 ;)

 

ale twoja wola ;) chcesz poprawic pracę jednostki? moc się nie zmieni (nie odczujesz spadku bądź wzrostu mocy, bo nikt nie powiedział że stożek musi doda KM i NM) jedynie dźwięk silnika będzie przyjemniejszy dla ucha.

 

jak już się zdecydujesz to wybierz coś z gamy K&N (~200zł), przy okazji zaopatrz się w środki piorąco nasączające do tego filterka ~50zł (tez polecam K&N) no i przydał by się jakiś uchwyt na filterek, żeby sobie tak bezzwładnie nie latał, a i dolot zimnego powietrza tez był by wskazany. Nie wiem jak wygląda fabryczne uszczelnienie komory silnika w B6, ale do stożka nie może dostawac się woda!! Więc jeśli są jakieś nieszczelności to trzeba je połatac np silikonem. Całkiem dobrze by było gdybyś też odgrodził stożek od silnika, żeby nie waliło tak gorąco powietrze do niego.

 

Silnika tym nie uszkodzisz, jeśli dasz dobry filterek i odpowiednio będziesz dbał o niego to nic się nei stanie.

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanie się... przepływka boscha + stożek to nielubiący się duet w VW :) Ale działaj...

 

ja bym zainwestował w dobrą wkładkę do filtra i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedynie dźwięk silnika będzie przyjemniejszy dla ucha.

 

no proszę Cię... dzwiek dizla przyjemniejszy dla ucha... ja sie z takim nie spotkalem....

 

 

a do kolegi co chce poprawiac silnik- jedz zrob program i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jak już wkładkę filtra K&N, żadne stożki do diesla!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no proszę Cię... dzwiek dizla przyjemniejszy dla ucha... ja sie z takim nie spotkalem....

 

właśnie - jak dizel ma być przyjemny dla ucha? :P Poza tym, że stożki ryczą, to jeszcze trzeba mieć silnik, który się kręci powyżej 4k rpm, żeby w ogóle coś usłyszeć... Ogólnie to sztuka dla sztuki taki stożek. Passaty mają na tyle dobrze zaprojektowane doloty, że ludzie zostawiają całość w setupach do 300 koni i nie ma z tym problemu... Sam się wpakowałem w stożek bo nie było miejsca na oryginalną puszkę i same z tym problemy są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności