Skocz do zawartości
Krynio

spalanie w 1.9 tdi 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

witam. chciałem sie jakie sa wartości odnośnie spalanie w tym samochodzie?? mogłby mi ktos powidzieć ile naprawde paliw trasie a ile pali w mieście?? chodzi mi oczywiście o wartości samo miasto/50%miasto+50%trasa/sama trasa.

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeszow
witam. chciałem sie jakie sa wartości odnośnie spalanie w tym samochodzie?? mogłby mi ktos powidzieć ile naprawde paliw trasie a ile pali w mieście?? chodzi mi oczywiście o wartości samo miasto/50%miasto+50%trasa/sama trasa.

 

 

Jezdze codziennie 7 km prosta droga bez swiateł - i pozniej 5 km po miescie w korkach i spowrotem - jak jest cieplo to na klimie.

 

Wg komputera spalanie srednie wychodzi mi 5,8 litra ( sprawdzane po przjechaniu 1000 km) , a wg ilosci wlanego paliwa (tankuje na tej samej stacji, tym samym dystrybutorze :) wychodzi 5,14.

 

Najniższe zuzycie na eksperymentalnym odcinku 50 km, to 3,8 l/100 km ( wg. komputera)

 

Najwyższe zużycie to godzinna jazda w korku - 11 l/100 km ( wg. komputera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jelcyn

Moj jak jeszcze żył czyli do wczoraj, na trasie przy wolnej jezdzie maks 5.5 litra, przy szybkiej z obciazeniem do 7 litrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zatankowałem i przejezdziłem 100km w trasie tak 90km/h i 100km w miescie tak troszke w duzym ruchu to mi wyszło srednia prawie 7 litrów. zastanawiam sie co moze byc przyczyna troszke wiekszego spalania niz normalnie?? bo z tego co wiem to te silniki sa oszczedne i w miescie nawet przy ostrej jezdzie wiecej jak 7 litrów wziasc nie powinnien a na trasie to po nizej 5 powienien smiało nawet z obciazeniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Zależy kolego jak jeździsz na jakich dystansach z jakimi prędkościami.

 

Mi zawsze pali ok 7,5-8,5 silniki nowszej generacji zawsze wypadną w tym porównaniu lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trasie przy 90km/h udalo mi sie zejsc delikatnie ponizej 5 w co sam nie wierzylem , w miescie przy wlaczonej klimie max 7 srednio jezdze troche trasy troche miasta i spalanie do 6 litrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy takiej jeżdzie mieszanej połowa miasto połowa trasa przy nodze niedźwiedzia i oponach 215/40 r 16 wyszło 6,5 litra. Oczywiście przebieg skorygowałem bo przy tym rozmiarze oszukuje. przy oponach 195/50 R15 było tak do 6 litrów...

 

W trasie ok 5,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie w jeździe codziennej na miejscu i na trasie (różne proporcje) to max 6 litrów.

 

Pomiar na trasie do Anglii:

- przez Polskę 700km w dzień, z klimą, 2 osoby + bagaż, prędkość ok 100km/h, max 120km/h - ok 5,00/100km

- przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję do Anglii - bez klimy, prędkości typowo autostradowe (130-170) - 5,80/100km.

 

Maksymalne spalanie jakie zanotowałem to jazda z lawetą gdzie dostał porządnie w pupę - 8,1/100km

 

Pozdrawiam, Sławek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie pali po trasie do 120km/h 5l/100km

A jak juz jade powyżej 120km/h to licze sobie te 5,5 - 6l/100km.

I często przy chodzacej klimie.Jak to w lecie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jezdze po miescie srednio tak jak wyjade rano to robie jakie 15km za jednym zamachem poźniej na rozgrzanym silniku jeszcze robie drugie tyle po jakims czasie. i wychodzi mi podkreslam jezdzac bardzo delikatnie nie dusząc go ani nic to pali nawet z 8 litrów a to mi sie wydaje stanowczo za duzo tu koledzy pisza ze z noga niedzwiedzia wychodzi im 6.5 jak to mozliwe:)? a jak mozliwe to co moze byc odpowiedzialne za wieksze spalanie?? w miescie to staram sie jezdzic mozliwe jaknajdelikatniej i zeby trzymac go w granicach 2tys obrotów(słyszałem ze tak jest dla nich najlepiej) no i zadko zdaza sie przekraczac te 3tys. a na trasie to raczej tez jezdze delikatnie zdazy sie przycisnac:) ale diesel nie powinien tyle łykac;p

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, a może Twoje pomiary są niedokładne? Bo silniki 1Z są naprawdę oszczędne. Możesz sprawdzić w warsztacie ustawienie pompy i rozrządu. Może coś jest przestawione? A może gdzieś gubisz wahe? :eek:

U mnie jak wcześniej pisałem ten silnik spalił 8, ale w jeździe z lawetą, i miasta i korki po drodze też były. Więc duże spalanie u Ciebie nie jest normalne. Poszukaj na forum. Były tematy nt wysokiego spalania.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje zacząć poszukiwania od wtrysków bo może nie rozpylają tylko kapie z nich ciurkiem...

 

swojego czasu za sprawdzenie zapłaciłem coś poniżej 50 zł jeszcze w poprzednim aucie i okazało się ze końcówki do wymiany i spalanie wróciło do normy bo też miałem solidne przepały i do tego kłęby dymu w lusterku po każdym butowaniu jeśli można o nim mówić w przypadku silnika 1.8D ;)

 

te 8 litrów można by osiągnąć ale trzeba by jeździć tak do 4 tys na każdym biegu w mieście no ale skoro tak nie dostaje... trzeba szukać przyczyny bo jakby mój miał palić 8 litrów...

 

 

PS. Jak holowałem sprintera przez 150 km to po skazówce widziałem że mam niezły przepał ale jaki to nie wiem bo nie mam MFA i mierze tylko tankując do pełna.

Edytowane przez damianko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie ale podobno jak wtryski leja to wasnie dymi strasznie itd a moj wogule nie dymi i wszystko ładnie wmiare chodzi. no ostatnio troszke silnik bardziej drga i buczy ale to mysle ze wina ktorejs poduchy i tłumika bo chyba juz jest na wykonczeniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem ale napisze jescze. Po kliknięciu w dystrubutor w moim podpisie wejdziecie na stronke gdzie można sobie monitorowac ile co i po ile:rotfl:

Jest wersja englisz, i można porównać ile podobne szpeje palą.:on:

Pozdro

EDIT :

Te cyferki obok dystrybutorka to moje średnie spalanie.Można podziwać w jakich okolicznościach itd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz napisac jak sie tym czymś bawić;p??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mozesz napisac jak sie tym czymś bawić;p??

Na początek tutaj zakładamy nowe konto.

Później trzeba pamiętać, żeby każde tankowanie wprowadzić w zakładce fuelings, a inne wydatki w notes/costs. Jako że bak w passacie miewa różną pojemność niekoniecznie książkowe 70l ja u siebie przy rejestracji dałem 75l. Nie wiem jak jeszcze wyjaśnić, ale chętnie podpowiem/odpowiem na konkretne pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam swój 1z miesiąc, i średnie po 2k km 6,6 , miasto ok 7, trasa zwykle 5,4 raz 5,1 wszystko według MFA

średnie spadły po pierwszym tygodniu, kiedy nauczyłem się oszczędniej jeździć, może jeszcze coś się nauczę, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vw_maniak

Moj spala w cyklu mieszanym max 5.5l fakt ze nie przekraczam 2,5 tys obr. i jezdze sam, codziennie robie okolo 50km w tym z 10km miasto.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie średnie latem 5,3 pół na pół miasto/trasa, zimą ok 5,6 śr wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę już prawie 2 lata tą samą trasą jakieś 20km miasta i 30 trasy czyli 50 km w jedną stronkę i powrót, czyli codziennie 100km. Spalanie jest zależne od pory roku, ogumienia, obciążenie i jeszcze kilku jak nie kilkunastu warunków. Tak czy siak ja prawie zawsze wożę 4 osoby, czyli pasek dociążony jest sporawo. Ja liczę średnie spalanie w ciągu całego roku koło 6 literków, w lato spalanie jest mniejsze między 5-5,3 litra w zimę większe miedzy 5,6 - 5,9. Zawsze mam włączoną klimę. Z doświadczenia wiem też, że jak na początku postoję kilka razy na światłach i kilka razy przygazuje spalanie jest większę 6 lub ponad 6 litrów, a jak sie uda przejechać bez stawania na światłach to można naprawdę nisko zejść, najmniej dałem rade do 4,3 litra z klimą oczywiście. W dłuższych trasach na rozgrzanym silniku spokojnie 5literków łyka i nie więcej. Jak wpadnę w korki na zimnym silniku to MFA pokazuje 11 i większe spalanie, ale jak się przejedzie kawałek wszystko wraca do normy. Ja osobiście uważam że jest to bardzo oszczędny silniczek. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności