Skocz do zawartości
zuse

BLACHA aulu zamiast plastikowych oslon pod silnikiem...moj pomysl

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś to chyba było w tym temacie- dużo nie waży i jak będzie porządnie zamocowana, to nie spadnie;)

 

 

Problem jest tylko taki, że jak na razie nie ma nikogo, kto by miał czas i chęci , by takową osłonę zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim B6 mam zamontowaną ori blachę pod silnikiem.

Ma ze 2-3mm grubości i jest zamocowana na śruby z łbem 13.

Żeby to uszkodzić trzeba mocno się postarać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w A4 też wykonałem osłonę metalową. Mam autko dość mocno obniżone i to był po prostu wymóg. Plastikowe osłony w moim przypadku byłby bez sensu. W zimię kilkanaście razy przyrżnąłem w gródy lodu które leżały na asfalcie. Nie żebym specjalnie w nie celował, ale często ciężko je zauważyć. Osłony plastikowej nie miałbym już z dobre 10 razy. Metalowa wytrzymała. Ma parę wgniotek, plus jedną porządną rysę na całej długości (nie wiem w co przyrżnąłem, chyba jakiś kawał asfaltu z jakiejś dziury) ale osłona wytrzymała. Mało tego. Jeszcze przed zimą wyskoczył mi przed maskę potężny pies. Udało mi się odbić trochę w lewo więc uderzyłem go lewą stroną. Zderzak poszedł w rozsypkę (a nie jest łatwo go połamać, próbowałem młotkiem, skakałem po nim - jedyne co udało mi się zrobić to zarysować lakier). Również i to podłoga przetrwałą. Zgięła się delikatnie w miejscu uderzenia i wyrwało zaczepy z pasa przedniego i nic po za tym - nie otworzyła się, nie oderwała itp a miałem 90km/h przy uderzeniu. Osłonę wyprostowałem, zaczepy w pasie przednim naprawiłem i osłona śmiga dalej. Zimę przetrwała to był największy test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto się pisze na aluminiowe osłony pod silnik - skrzynie?

 

jak będzie kilka osób (co najmniej 5) możliwe że dostaniemy jakiś rabacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka cena??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie 340zł z wysyłką

 

---------- Dodano o 20:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:55 ----------

 

blacha aluminiowa ryflowana 2mm (możliwość wyboru innej grubości i kupna płyty gumowej 2mm pod miskę olejową)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z mocowaniem? Trzeba cos rzezbic? Bo wstepnie bylbym zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z mocowaniem? Trzeba cos rzezbic? Bo wstepnie bylbym zainteresowany.

 

nie trzeba są otwory w ori miejscach i do nadkoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto się pisze na aluminiowe osłony pod silnik - skrzynie?

 

jak będzie kilka osób (co najmniej 5) możliwe że dostaniemy jakiś rabacik

 

od kolesia z Pomorza ? - jeśli tak odpuście sobie tą gumę która niby wycisza ... szkoda kasy za kawałek gumki przyklejonej butaprenem, a spasowanie wymaga delikatnej poprawy. Jeśli ktoś zainteresowany mogę wrzucić real fotki wieczorem.

 

 

Edit: Czy jakiś kolorowy mógłby poprawić tytuł ?

Edytowane przez Nikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikos wrzuć fotki

 

 

3mm - 450zł z wysyłka dla każdej osoby

2mm - 305zł z wysyłka dla każdej osoby

4mm - ~600zł z wysyłka dla każdej osoby

 

musi być co najmniej 5 zamówień aby była ta cena

Edytowane przez tees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie zobacze fotki. A ta drobna poprawka spasowania to wymaga tylko mlotka czy jeszcze innych narzedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostępne

z grupy VAG:

 

-Audi A4 B6

-Audi A4 B7

-Audi A3 8L

-Audi A4 B5

-Skoda Superb I

-Skoda Fabia I 1999-2007

-Skoda Fabia II 2007-

-Skoda Roomster 2006-

-Skoda Praktik 2007-

-Skoda Octavia I

-Skoda Octavia II

-VW Passat B5 / B5FL

-VW Golf IV

-VW Golf V i VI

-VW Golf Plus

-VW Bora

-VW Jetta

-VW Touran

-VW New Beetle

-VW Golf III

-VW Vento

-VW Polo 9N 2001-2009

-VW Fox 2005-

-Seat Leon I

-Seat Leon II

-Seat Altea

-Seat Altea XL

-Seat Toledo II

-Seat Toledo III

-Seat Exeo

-Seat Ibiza 6L 2002-2008

-Seat Cordoba 6L 2002-2008

 

Inne:

*Ford Focus II 2004 - 2010

*Ford Focus C-max 2003 - 2010

*Volvo C30 2006-

*Volvo S40 2004-

*Volvo V50 2004-

*Renault Kangoo do 98-08.

*Renault Clio II 98-05.

*Renault Thalia 98-03.

*Citroen Jumper; rama i blaszak; 1994 - 2006

*Fiat Ducato; rama i blaszak; 1994 - 2006

*Peugeot Boxer; rama i blaszak; 1994 - 2006

*Opel Astra G "2"

*Opel Zafira A "1"

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś chętny na te aluminiowe osłony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest ktoś chętny na te aluminiowe osłony?

 

coś Ty taki namolny ? sam je chcesz opchnąć że tak je wciskasz ?

 

TOPIC:

Co do zdjęć nie mogę ich znaleźć :/ jak tylko je odnajdę od razu wrzucę do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś Ty taki namolny ? sam je chcesz opchnąć że tak je wciskasz ?

 

TOPIC:

Co do zdjęć nie mogę ich znaleźć :/ jak tylko je odnajdę od razu wrzucę do tematu.

 

ja tego nie sprzedaje tylko pisałem z gościem co robi te osłony i jeśli znajdę kilka osób to da wszystkim rabat zawsze to taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowany, tylko Nikos postraszyl z tym spasowaniem ale szczegolow nie chce zdradzic:-(

W kazdym razie temat trzeba regularnie podnosic i jeszcze z tydzien poczekac, nie kazdy regulsrnie sledzi forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eduardo też chętnie bym się dowiedział szczegółów

rogalik17 to ta osłona

 

to czekamy aż znajdą się chętni chodź nie ukrywam że mi się śpieszy z zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja swoją osłonę brałem od sprzedawcy z cytatu

 

 

odradzam zamawiania w opcji "olejoodpornej gumy" która kiedyś kosztowała +50 zł a teraz z tego co widzę +80 zł - powód : przyklejenie na butapren pozostawia wiele do życzenia.

Spasowanie sprawiło odrobinę problemów w B5 FL 2,5 TDI (AKN) - sprzedawca stwierdził że osłona musi pasować - co nie do końca było zgodne z faktem autentycznym - była odrobina rzeźby, spasowanie się udało, jednak osłona nie jest zamontowana na wszystkie otwory. Generalnie oceniam na 3+ bo za tą cenę spodziewałem się lepszego towaru, co nie zmienia faktu że chyba spełnia swoja powinność.

 

mam i fotki :

DSC_5740.jpg

 

 

 

DSC_5744.jpg

DSC_5746.jpg

DSC_5737.jpg

DSC_5738.jpg

DSC_5739.jpg

DSC_5741.jpg

DSC_5742.jpg

DSC_5743.jpg

DSC_5745.jpg

Edytowane przez Nikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności