Skocz do zawartości
Stuku

Wartości średniego spalania w komputerze MFA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem Passata takiego jaki mam pod nickiem. Posiada on instalację LPG. Pytanie brzmi w następujący sposób ? czy wartości spalania jakie pokazuje komputer są realne ? W trasie przy prędkości do 100 km/h pokazuje mi wartości na poziomie 7.4-8 L w miescie i przy bardziej dynamicznej jezdzie około 8-9 L

 

pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yogidogi

sa jak najbardziej realne!! mam passka z tym samym silnikiem i pali dokladnie tyle ile pokaze mfa!! ostatnio przy butowaniu (ruszanie z miejsca hamowanie i tak kilka razy naprawde ostro) na dystansie 0,7km mfa pokazalo 67,5l :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sa jak najbardziej realne!! mam passka z tym samym silnikiem i pali dokladnie tyle ile pokaze mfa!! ostatnio przy butowaniu (ruszanie z miejsca hamowanie i tak kilka razy naprawde ostro) na dystansie 0,7km mfa pokazalo 67,5l :D:D:D

 

To chyba jezdze jak emeryt, z tego co czytałem na forum średnie spalanie tego silnika jest nieco wyższe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yogidogi

mi na trasie 300km srednio 100km/h za tirem pokazalo 5,9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba jezdze jak emeryt, z tego co czytałem na forum średnie spalanie tego silnika jest nieco wyższe ...

Też mam 2E i nawet przy emeryckiej jeździe ciężko uzyskać takie spalanie, no a przy butowaniu 9 litrów to nie realne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj sprawdziłem wartości na miescie, dłuższa trasa chociaż na brak zielonej fali nie narzekałem. Przeciętnie 12-13L więc chyba wartości jakie pokazuje komputer są ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile w końcu pokazuje? Raz piszesz 7.4-8 w mieście a teraz 12-13 na trasie, zdecyduj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ile w końcu pokazuje? Raz piszesz 7.4-8 w mieście a teraz 12-13 na trasie, zdecyduj się.

 

Własnie chodzi o to że ostanio mi strasznie skakały te wartości i nie wiem czym to jest spowodowane - czy warto sugerować się tym co pokazuje ten komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie warto. Nawet w nowszych paskach komputer fis potrafi okłamać. MFA to tylko takie poglądowe badziewie, dla bajeru bardziej. Oczywiście jakaś tam zasada wyliczania funkcjonuje, ale nie liczy każdej kropli paliwa, tylko wie, że tak butując, w takiej temperaturze powinien tyle spalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Roverek

Skoro taki temat to się podepnę.

Mój B3 z silnikem 2e pali w normie, ale wyniki jakie pokazuje komputer są średnio 2 razy większe niż faktyczne zużycie paliwa\gazu.

Instalacja LPG bez komputera - na skrócie i zachowuje sie prawidlowo.

Pytnie brzmi - od czego moze zależeć tak wysokie wskazanie komputera?

 

Zazwyczaj wskazania komputera sa na poziomie 18-20 litrów na 100km.

Już się przyzwycziłem do dzielenia przez 2, ale może ktoś wie od czego to zalezy i da sie to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem, MFA to jest sztuka jakich mało :) Mój przy odpaleniu pokazuje 99,9 L :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już kiedyś pisałem, MFA to jest sztuka jakich mało :) Mój przy odpaleniu pokazuje 99,9 L :D

 

Skąd ja to znam - mi rano pokazuje powyżej 44 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

pobijamy się :D ? ja przy włączonym chwilowym spalaniu w B4 VR6 zobaczyłem 72l/100km :D widok bezcenny... Przy max bucie na 1 biegu

 

koniec OT

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mi pokazuje rankiem jak jest zimny okolo 80 a 99 :) jak widzialem to pierwszy raz to szok ale teraz juz przywyklem hehe :)*

Tak jak ktos juz napisal MFA to pogladowe dane ;)

 

PS OT

 

a najmniej pokazal mi 4,3 przy spokojnej jezdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną że czasem komputer nie pokazuje przeciętnego spalania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja spytam trochę inaczej: czy jest opcja podglądu chwilowego spalania na MFA w B4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja spytam trochę inaczej: czy jest opcja podglądu chwilowego spalania na MFA w B4?

Niema takiej opcji, jest tylko średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niema takiej opcji, jest tylko średnie.

 

 

jest :D i zaraz ci powiem jak, tylko skocze do autka jeszcze sprawdzić ta kombinację żebym bajek nie napisał...

 

 

EDIT

 

ok, sprawdziłem

 

Wkładamy kluczyk do stacyjki (pozycja 0), naciskamy przycisk MFA na manetce i cały czas go trzymamy, przekręcamy kluczyk do pozycji 1, następnie przekręcamy kluczyk do pozycji 0, następnie ponownie do pozycji 1, i możemy już odpalić silnik (pozycja 2) dopiero teraz możemy puścić przycisk MFA

 

 

leganda :P

pozycja 0 - kluczyk w stacyjce (wkładamy i nie przekręcamy)

pozycja 1 - kluczyk w stacyjce przekręcony (palą się kontrolki, ale nie uruchamiamy silnika)

pozycja 2 - odpalamy silnik

 

może nie jest to tak dokładne wskazanie jak w B5, ale jakieś rozeznanie nam daje ;)

 

pozdro

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a moim zdaniem inaczej :P

A mianowicie MFA ma dwie pozycje 1 i 2

Pozycja 1 odpowiada za chwilowe zuzycie a pozycja 2 za srednie :P

 

Jak sie myle to poprawcie mnie :)

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to się mylisz

 

pozycja 1 kasuje się co 2-3godz? jeśli auto pozostaje w bezruchu (wyłączony zapłon). Pozycja 2 kasuje się po 10 czy tam 15 tys km

 

tak jest w B5, mniemam że w B4/B3 jest bardzo podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności