Skocz do zawartości
sprinter

Kontrolka zużycia klocków hamulców

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanko zaświeciła sie kontrolka zużycia klocków hamulca po wymianie musze jechać na WAG-a czy jest na nia jakiś knif:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz. Po zmianie klocków zgasnie sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość energytom

A czy da radę jakoś wyłączyć tą kontrolke, bo wlozylem klocki bez czujnika, byly tańsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy da radę jakoś wyłączyć tą kontrolke, bo wlozylem klocki bez czujnika, byly tańsze

Musisz zmostkowac kable we wtyczce instalacji do czujników zużycia klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obetnij wtyczkę od klocków które wyjąłeś zlutuj kable w miejscu cięcia, zaizoluj, wepnij w kostkę.

Jak przy następnej wymianie będziesz miał klocki z czujnikiem to będziesz miał czystą kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też wyłączyć to VAGiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kodowania Soft Coding odejmujesz 1 i już nie piszczy. Czyli jeżeli masz w kodowaniu 05xxx to wpisujesz 04xxx i się wyłączy kontrolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vag'u 17-instruments, 07-recode i w pierwszym polu: XX140 (pewnie masz tak jak ja, 1- Europa,4- 4 cylindry, 0- diesel)

XX to suma liczb wyposazenia dodatkowego, tj.:

01-wskaznik zuzycia okladzin hamulcow

02-wstaznik o braku zapiecia pasow bezp

04-wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu

16-navi

 

czyli jak chcesz miec wskaznik zuzycia okladzin hamulcow i wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu to 01+04=05

a wiec wpisujesz 05140, dzisiaj mialem 00140, ale sobie zmienilem na 04140 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby ktoś mi napisać jak VAGiem wyłączyć ta kontrolke zużycia klocków przednich? Bo sprawdziłem juz wszystko i kontrolka dalej mi się zapala a mam już tego dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież masz wszystko napisane post wyżej, łatwiej juz nie idzie napisać :P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odgrzewam kotleta... mnie też dopadła ta wkurzająca kontrolka. Klocki sprawdziłem i są ok. "Przedzwoniłem" kable i jest przejście czyli w klocku kabel nigdzie się nie przetarł. Pytanie do was gdzie znajdę drugą stronę kabla do którego podpina się klocki hamulcowe? Kable wchodzą w nadkola i dalej idą... no własnie gdzie do komputera? do konsoli środkowej?

Jeśli gdzieś jest to w innym temacie to proszę o link.

P.s. Nie chciałbym wyłączać tej kontrolki przez VAGa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do licznika

Poszukałem jeszcze chwilę i własnie znalazłem Pin 7 zielona wtyczka do licznika. Hmm... chyba jednak po prostu ją wyłączę Vagiem za dużo rozbierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności