Skocz do zawartości
berlo

Do czego te przyciski: po prawej stronie skrzyni biegów (SET) i pod parktronikiem?

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie współpracują , sprawdziłem z 7 róznymi pilotami od bram i nie mozna zniczym to zestroić ... oprócz tego monaż daszka jest problematyczy ..trzeba ciąć przewody ...

Rozumiem, że postepowałeś zgodnie z instrukcją załączoną do tego daszka. Zawsze możesz poprosić dealera o zapytanie do KT dlaczego nie chce to współdziałać. Może to kwestia sposobu zabezpieczenia przesyłania sygnału przez oryginalnego pilota (kody kroczące etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do producenta tych systemów. Można tam znaleść sposób programowania oraz wykaz urządzeń kompatybilnych.

 

http://www.johnsoncontrols.co.uk/publish/gb/en/products/automotive_experience/Electronics/homelink_/homelink_microsites/Aktuelle_Fahrzeuge.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość petermajster

A może ktoś już programował tego pilota w osłonie przeciwsłonecznej. Pobrałem instrukcję po angielsku ale nie wychodzi mi to. Albo robię coś źle albo nie obsługuje tan pilot moich pilotów. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu z pytankiem jak działa SET?

Od kilku dni mam autko i jest przycisk SET przy dzwigni zmiany biegów lecz nie wiem czy są czujniki w kołach.

Czy po przyciśnięciu guzika (jeśli są czujniki) powinno pojawić się coś na wyświetlaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy napompujesz sobie koła do właściwego ciśnienia wtedy przytrzymujesz na chwilę SET i takie ustawienie on zapamiętuje.

Czujników nie musi być w kołach.

Może mierzyć obroty koła czujnikami od abs.

Jak spadnie ciśnienie to koło wykona więcej obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy napompujesz sobie koła do właściwego ciśnienia wtedy przytrzymujesz na chwilę SET i takie ustawienie on zapamiętuje.

Czujników nie musi być w kołach.

Może mierzyć obroty koła czujnikami od abs.

Jak spadnie ciśnienie to koło wykona więcej obrotów.

wybacz ale jakim cudem koło ma wykonać więcej obrotów jak spadnie ciśnienie bo nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy spadnie ciśnienie w kole wtedy zmniejsza się rzeczywisty jej profil.

Wówczas koło ma mniejszą średnicę i aby nadążyć za resztą musi wykonać więcej obrotów.

W skrajnym przypadku, na totalnym flaku, jedziesz już na samej feldze.

Myślisz, że koło nie wykonuje wtedy większej ilości obrotów...?!?

 

Przykładowo:

Prawidłowo napompowana opona 205/55/16 ma średnicę 631,9 mm.

Kiedy ubędzie jej trochę powietrza może stać się odpowiednikiem np 205/50/16.

Czyli o średnicy 611,4 mm. Wówczas różnica w prędkości to 3.35%.

 

Dla mnie to proste jak konstrukcja cepa...

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy spadnie ciśnienie w kole wtedy zmniejsza się rzeczywisty jej profil.

Wówczas koło ma mniejszą średnicę i aby nadążyć za resztą musi wykonać więcej obrotów.

W skrajnym przypadku, na totalnym flaku, jedziesz już na samej feldze.

Myślisz, że koło nie wykonuje wtedy większej ilości obrotów...?!?

myślę że jak złapałbym flaka przy 90km/h to niema mnie na drodze (auto nie do opanowania) bo to koło raczej hamuje niż przyspiesza mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio złapałem gumę i po chwili zapaliła mi się kontrolka SET więc działa to jak najbardziej prawidłowo. Bardzo przydatna funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O flaku napisałem dla lepszego zobrazowania działanie tego systemu...

Pomyśl czy np w traktorze koła przednie i tylne wykonują tę samą ilość obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O flaku napisałem dla lepszego zobrazowania działanie tego systemu...

Pomyśl czy np w traktorze koła przednie i tylne wykonują tę samą ilość obrotów?

w traktorze nie, ale tam masz inne średnice tarcz i opony inne a w aucie są przeważnie takie same średnice tarcz (jeśli różne to ABS wariuje) a co w instrukcji obsługi pisze na ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest nie tyle średnica felgi (czy jak piszesz tarczy) tylko całego koła.

Jak dobierzesz idealnie tę samą średnicę koła to możesz wbić na auto po jednej sztuce 15, 16, 17 i 18 i też będzie OK.

A kiedy ubywa ciśnienia w kole to zmienia się jego średnica.

Felga jest wtedy bliżej podłoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na wyświetlaczu nic się nie pojawia, myślałem że system będzie zbliżony do tego w Lagunach tam na wyświetlaczu pokazuje autko z czterema kołami i obok każdego koła pokazane jest aktualne ciśnienie.

 

Pikopiko jesteś pewny że to działa z abs`em czy może jednak w kołach potrzebne jest coś takiego

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-w-oponach-volkswagen-audi-i1433104329.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przycisk SET przy lewarku ma wykrzyknik to system jest na zasadzie ABS-u ,jeśli nie, to jest wersja z czujnikami w felgach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie. Wymieniałem ostatnio mieszek z gałka zmiany biegów w passacie b6 1.9tdi rok 2005 i pod wygłuszeniem po prawej stronie jest niebieska wtyczka ale na panelu nie mam żadnego przycisku po prawej stronie. Od czego może być ta wtyczka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności