Skocz do zawartości
darekguma

Problem z Windowsem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam taki problemik z windowsem jak odpalę kompato ładowanie kończy się na czarnej planszy na której jest jaki procesor,coś z pamięcią ale nie widać dysków i napędów optycznych(w biosie jest wszystko widoczne)po wciśnięciu jakiego kolwiek klawisza windows ładuje sie dalej i dalej wszystko działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hufi

Rozumiem, że nie dochodzi do ładowania systemu, tylko zatrzymuje Ci się na ekranie podsumowującym BIOSu.. tak? Jeśli tak, to powinien być jakiś komunikat na dole... i komp czeka na potwierdzenie "świadomości błędu"... Napisz dokładniej, co jest na ekranie w momencie zatrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś w stylu :

 

"No keybord found. Press any key" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hufi

Taaaaaaa... zawsze mnie bawił komunikat "Keyboard error, press F1 to continue" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.na dole pojawia sie komunikat - Press del to enter setup,ALT+F2 to enter AWDFLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hufi

A chwilkę wcześniej? Linijkę wyżej powinien być komunikat o błędzie typu cośtamcośtam not found albo error cośtam cośtam.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są w BIOSIe włączone dyski SATA bądź ATA a któryś z nich w rzeczywistości nie istnieje (nie jest podpięty). Trzeba więc wyłączyć wszystkie te których nie ma a zostawić te które faktycznie są.

To jedna z możliwości Twojego problemu.

 

Tak jak pisze hufi co wyświetla się linijkę wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że żaden inny błąd się nie pojawia a w biosie nic nie kopałem,ześwirował tak z dnia na dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dziwne rzeczy działy mi się jak mi bateria (potrzymanie pamięci bios) padła - więc może warto ją sprawdzić. Wtedy resetuje wszystkie ustawienia i wyświetla dziwne komunikaty przed załadowaniem WIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zrobiłem już wcześniej i nic to nie zmieniło i jeszcze dodam że mam tylko dyski ATA,mój komp jest trochę leciwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kończy ci się bateryjka podtrzymania pamięci bios, inne objawy to zerujący się zegarek i komunikat cmos checksum error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kończy ci się bateryjka podtrzymania pamięci bios, inne objawy to zerujący się zegarek i komunikat cmos checksum error

Bateria jest o.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bateria jest o.k

 

Wymieniałeś że tak twierdzisz :?: Wyjmowałeś baterię :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie hakerem to ja nie jestem ale wyjąć bateryjke i zresetować bios to jeszcze potrafię więc nie zadawajcie takich pytań.przeciesz napisałem że bateria jest o.k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hufi

Hmmm... powiadasz, że bateryjka Ci trzyma, ustawień BIOS nie gubi... A mógłbyś zrobić fotkę ekranu? Coś mu musi być nie-halo, ewentualnie, jeśli twierdzisz, że wszystko jest wporzo (może być jeszcze np. problem z obrotami wentylatorka albo napięciami - kiedyś przez przypadek włączyłem monitorowanie obrotów wentylatora który nie miał linii do sygnalizacji RPM i BIOS zatrzymywał sięz komunikatem, że za niskie obroty) - możesz poszukać u siebie opcji na czym ma się BIOS zatrzymywać - gdzieś możesz mieć taki parametr jak "POST halt on: " albo podobne, i do wyboru opcje, np. Keyboard error, Drive error, no errors itp ... - przełącz na "no errors" wtedy powinien "olewać" wszystkie błędy i ruszać z kopyta... :-|

 

EDIT:

P.S. - jakie masz napięcie bateryjki mierzone woltomierzem bez obciążenia i po obciążeniu byle jaką diodą LED?

Edytowane przez hufi
P.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hufi

Kurtka... dziwne... faktycznie... Czy to się stało po jakimś konkretnym zdarzeniu, typu brak prądu, nagły zwis sprzętowy itp? Może masz gdzieś w BIOSie opcję, żeby czekał na naciśnięcie dowolnego klawisza na ekranie podsumowania POSTu? Jaka to jest płyta główna (producent, model)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurtka... dziwne... faktycznie... Czy to się stało po jakimś konkretnym zdarzeniu, typu brak prądu, nagły zwis sprzętowy itp? Może masz gdzieś w BIOSie opcję, żeby czekał na naciśnięcie dowolnego klawisza na ekranie podsumowania POSTu? Jaka to jest płyta główna (producent, model)?

Płyta glówna EPOX 8RDA3I.Faktycznie jest to dziwne,przeglądałem bios,szukałem takiej pozycji jak pisałes i znalazłem coś podobnego ale w ustawieniach jest wyłączone, pozatym aż tak się nie znam na ustawieniach biosu i dzięki za wskazówki:). a co do przyczyn to nie mam zielonego pojęcia komp chodził do póżnego wieczoru ale przynim nie siedziałm i go nie wyłączałem,żona siedziała przy kompie i mówiła że też go nie wyłączała a z rańca komp był wyłączony(albo coś padło,albo żona nie pamięta czy wyłączyła) i od tego czasu tak się dzieje

Edytowane przez darekguma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kolejności bootowania na pewno jest hdd-0 na pierwszym miejscu?

wyłącz sobie "try boot other devices" i "network boot" jeśli masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kolejności bootowania na pewno jest hdd-0 na pierwszym miejscu?

Wyłącz sobie "try boot other devices" i "network boot" jeśli masz

na pewno pierwszy jest hdd-0 a reszte zaraz sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności