Skocz do zawartości
ormowiec

temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz

Rekomendowane odpowiedzi

grill ABT załatwi sprawę :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grill ABT załatwi sprawę

Ale tam jest "okropne" blaszysko...ja wstawiłem za siatką blachę ocynkowaną aby tak okrutnie nie raziła...

Miałem sobie wyciąć laserem inna siateczkę a'la plaster miodu lub spłaszczony plaster miodu...muszę ją pomierzyć i może sie w końcu "zepnę".

Miałem też podobny przypadek w innym aucie , na postoju po włączeniu wentylatora temp. zbijała sie ładnie ruszałem i szła w góre, przyczyna...wiatrak zamiast zasysać powietrze to je wypychał w stronę grila...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem też podobny przypadek w innym aucie , na postoju po włączeniu wentylatora temp. zbijała sie ładnie ruszałem i szła w góre, przyczyna...wiatrak zamiast zasysać powietrze to je wypychał w stronę grila...

 

Nie, to mój pracuje w dobrą stronę;p

 

W takim razie szukam na allegro jakiejś dobrej używki i musi byc całośc zderzak+hokej bo nic nie zostało :/

 

Sprawdzę też może czy załącza się drugi stopień wiatraka. Wystarczy go spiąc na krótko?? Ale jak sprawdzić (jeżeli dzałają 2 stopnie) przy jakiej temp załącza sie 2 stopień?? Na postoju raczej go tak nie nagrzeje ?? Albo sie mylę.

 

Dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzę też może czy załącza się drugi stopień wiatraka.

sprawdzenie drugiego stopnia wiatraka nic nie da bo wiatrak załącza się na postoju a nie w czasie jazdy więc nie w tym przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś może mi pomoc mam Passata 1.8 oznaczenie silnika RP ostatnio zaczął mi się grzać i nie wiem już co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co napisano w tytule? Przeczytałeś? Na 100% nie ;) Przeczytaj wątek od początku i będziesz wiedział co zrobić, a jeśli będziesz miał wtedy jakieś pytania (konkrety) to na pewno ktoś będzie mógł Ci pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy ktoś może mi pomoc mam Passata 1.8 oznaczenie silnika RP ostatnio zaczął mi się grzać i nie wiem już co z tym zrobić.

tak jak kolega sebus mówi, przeczytaj pierwszy post, dużo Ci powie. potem napisz co sprawdzałeś, co wymieniłeś, chyba że znajdziesz tam już odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat, ponieważ zastanawia mnie jedna rzecz... Mianowicie temperatura silnika (1Z) po osiągnięciu 90st. stoi w miejscu na postoju choćby nie wiem co. Ostatnio kręciłem go do 2000 na postoju jakieś 10 minut. Wskazówka nie podskoczyła choćby 0,5cm. Wentylator również się nie załącza (jest sprawny, bo działa przy klimie) Czy takie coś jest normalne?? Nie mam dostępu do termometru, więc nie mam jak porównać czy wskaźnik cieczy jest prawidłowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum było opisywane że wskazówka od temperatury ma pewną tolerancję że tak to nazwę.Ja podłanczając swojego paska pod kompa zauważyłam że gdy wskazówka od temp osiągnęła 90stC na kompie było 85,za chwilkę doszło do 90.Natomiast maksymalnie co mi komp pokazał to 93stC a na zegarach dalej 90stC.Czekałam aż wentylator się załączy ale trwało to ładnych parę chwil bo zanim termostat otworzył się i schłodził silnik i tak kilka razy to wypaliłam więcej benzyny niż to warte.Ja mam benzynę więc napewno szybciej się grzeje niż diesel ale żeby wentylator się załączył to musi być naprawdę upał.

Ja bym zostawiła Twoją sprawę w spokoju bo jest wszystko ok.

Pozdrawiam Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podepnę się pod temat, ponieważ zastanawia mnie jedna rzecz... Mianowicie temperatura silnika (1Z) po osiągnięciu 90st. stoi w miejscu na postoju choćby nie wiem co. Ostatnio kręciłem go do 2000 na postoju jakieś 10 minut. Wskazówka nie podskoczyła choćby 0,5cm. Wentylator również się nie załącza (jest sprawny, bo działa przy klimie) Czy takie coś jest normalne?? Nie mam dostępu do termometru, więc nie mam jak porównać czy wskaźnik cieczy jest prawidłowy.

po co szukać dziury w całym jak wszystko jest ok??

gotuje Ci wodę czy co, że się nad tym zastanawiasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co szukać dziury w całym jak wszystko jest ok??

gotuje Ci wodę czy co, że się nad tym zastanawiasz??

 

Po prostu pytam czy coś takiego jest normalne. A ty jak nie chcesz wnieść czegoś sensownego do tematu, ani nie chcesz pomóc to po co się w ogóle wypowiadasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu pytam czy coś takiego jest normalne.
Normalne. A jeśli nie masz termometru to może ktoś z forumiaków w okolicy ma VAG-a to by Ci sprawdził jak zegar pokazuje.

Gorsza sprawa gdyby Ci się gotował lub w ogóle nie łapał temp roboczej.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty jak nie chcesz wnieść czegoś sensownego do tematu, ani nie chcesz pomóc to po co się w ogóle wypowiadasz??

napisałem że wszystko jest ok więc w czym problem?? po co od razu się tak unosisz??

ani nie chcesz pomóc

nie znasz mnie to nie oceniaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty jak nie chcesz wnieść czegoś sensownego do tematu, ani nie chcesz pomóc to po co się w ogóle wypowiadasz??

 

Jak to nie wniósł nic sensownego? Dał Ci do zrozumienia że wszystko jest ok i żebyś nie tracił czasu na szukanie dziury w całym. To za mało? Nie chciał pomóc? No to zobacz ile razy dostał "pomógł" na tym forum...

 

nie znasz mnie to nie oceniaj...

 

i wszystko w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil0711

ja również mam problem i nie znajduje rozwiązania, boję się że to uszczelka. mój problem polega na tym, że passat również się grzeje, podczas jazdy 105 - 110 stopni i więcej gdy na dworze ciepło i prędkość pow 100km/h, termostat ok, chłodnica chyba też (dolny ciepły), może szukałbym w czujnikach ale jak się mocno nagrzeje - pow 110 - to kontrolka oleju mi pipczy na niskich obrotach, na postoju temp spada do ok 95 - 100 st. (wentylator pomaga), dzisiaj wyrzuciło mi oba węże od nagrzewnicy, ale mocno mu przycisnąłem zaraz po odpaleniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termostat ok

Nie byłbym taki pewny...

chłodnica chyba też (dolny ciepły)

Jak sie otworzy termostat to musi byc gorący...a nie tylko ciepły...

dzisiaj wyrzuciło mi oba węże od nagrzewnic

Masz ewidentnie coś przypchane...czyli

-termostat-

-zapchana chłodnica

-nie drożny wężyk cienki weżyk na zbiornik wyrównawczy

-niesprawny korek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciśnienie jest takie że wywala węże, to głowica do zdjęcia niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podczas jazdy 105 - 110 stopni i więcej gdy na dworze ciepło i prędkość pow 100km/h

a w jakim stanie zderzak, a dokładnie hokej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam zderzak ori tylko go jeszcze przemalować na właściwy kolor i zobaczymy czy pomoże z temp ,

 

Mam jeszcze tylko pytanie nie ma on kratki w środku jakie zadanie ona spełnia?? Na Alledrogo widziałem je po ok 30zeta tylko nie wiem czy warto kupowac.

 

Bez niej przecież więcej powietrza będzie leciało na chłodnice,

Hokej cały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności