Skocz do zawartości
Gość Nucek

Problem z VAG K+CAN 1.4 brak komunikacji z autem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nucek

Czesc. Zakupilem na ebay od chincow tak jak w tytule vag k+can 1.4 z programem 409.1 vag com i nic z tym nie moge zrobic porty mam poustawiane prawidlowo.Kiedy wlaczam go test wypada pomyslnie ale kiedy zaczynam skanowac skanuje powietrze zadnych informacji na ekranie kompletnie nic a tylko pojawia sie komunikat sprobuje z pamieci "controler not response"

 

kiedy ten sam kabel podlaczam do programu Polski VAG widze ze sie laczy ale tylko na wybranych modulach pokazuje jakies pismo klinowe przy opcji silnika przy liczniku ze mam vdo 04 przy tempomacie zupelnie nic nie pokazuje.wspomne jeszcze ze nie moge ingerowac w te moduly a one mnie interesuja

 

nie mam pojecia w czym tkwi przyczyna moze w sofcie a moze w samym fejsie.

Podlaczam to do paska 2004 rok avf silnik komputer z vista

 

Czy ktos moze mi cos podpowiedziec ? Nie wiem czy dobrze mi sie wydaje ale moge miec tak zwany konflikt pokonen pomiedzy tymi gratami a rokie prod auta i azastanawiam sie czy nie dziala to tylko wlaczajac w to samochody do 2003 roku aczkolwiek pimpongi napisaly w opisie ze powinno to dzialac i w moim aucie .....

 

lekko zdesperowany bo za pare dni lece sobie do polski i chailem pobawic sie tempomatem a ciagle nie moge go aktywowac

 

No i z gory dzieki bo napewno ktos sie znajdzie kto bedzie mial cos do powiedzenia w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trudno Ci pomóc. Wiadomo ze za marne pieniądze sprzęt nic nie wart, to samo tyczy się jak to okresliłeś produktu od ,,pimpongów'. Yasek z tego forum miał dobre kable i softy, więc go zapytaj, jesli jeszcze się tym zajmuje a kupisz, twoje problemy znikną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nucek

Co to fejsa to wcale za nigo malo nie zaplacilem a to ze wzgledu na to ze mialo dzialac no i niestety nie dziala.Nie chcialem kupowac najtaniej ale to i tak niczego nie zmienilo.Nurtuje mnie tylko jedno pytanie czy jest roznica w passkach pomiedzy rokiem produkcji do 2003 wlacznie a od 2004.bo moze to i jest tego przyczyna ze wiekszosc "kabli " nie chce wspolpracowac z moim autem. Tak z tego co zauwazylem juz wlasnie kolega Yasek moze cos wiecej mi podpowiedziec na ten temat - tak zrobie sprobuje nawiazac z nim kontakt i moze on rozjasni mi temat. Pozdrawiam i dzieki za odp. na posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na jakim porcie sterownik ci się zainstalował bo czasami instaluje się np na COM25 i świruje przestaw sobie na np COM3 i spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nucek

Poprawnie wszytsko mam zainstalowane com'y sa dobrze skonfigurowane ... i nic.Jak ten kabel podlacze pod soft polski vag wtedy co nieco zaczyna dzialac moge navigacje testowac radio kasowac ustawiac inspekcje i pare innych rzeczy natomiast nie moge dobrac sie do licznika i zakodowac tempomatu buuuuuuuu i chyba skoncze w serwisie no chyba zeby znalazl sie ktos z moich okolic ktos kto ma kabelek i bedzie on dziala z moim denerwujacym mnie autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nucek

Czy dziala hmmmm com'y poustawiane interface laczy sie z kompem funkcje odblokowane mozliwosc skanowania ale zadnych danych i mozliwosci ingerowania w oprogramowanie auta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam fejsik, ale z Polski... robi to pewien gosciu i sprzedaje.. Bys moze cos w nim jest chinszczyzny i zaobserwowalem ze z jednymi Vag-comami dziala z innymi nie... Generalnie dziala z VWTool i do testu wyjsc uzywam vwtoola a do loginow i zczytywaniem blokow vagcoma 409,1, bo jest przyjazniejszy i dziala.. 311,2 nie bangla :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty masz k+can commandera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nucek

Jezeli chodzi o nie to tak mialem can+k uszkodzony byl jak sie okazalo odeslalem do chin i nawet dostalem cala kase lacznie z kosztami wysylki tak wiec bylem szczesliwy ze sie pozbylem badziejstwa>w to miejsce nabylem inny fejsik i jestem z niego zadowolony laczy sie tak jak trzeba robi loda i ma prysznic ... Pytankmo czy can+k mozna ingerowac w stan licznika???? samochodow vw wlacznie z 2004 czyli po 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do licznika potrzebny jest VAG-Tacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nucek

Marjanko ... tak zgadza sie masz w 100% racje :) a moze sie orjetujesz jak to zrobic poniewaz ..... mam dwa fejsy vag-tacho rozne programy i ... swietnie dzialaja w samochodach do 2003 roku od nastepnego 2004 tez wlacznie nie chca sie sie znalezc i podlaczyc probowalem juz na wielu autkach i to jest ten problem wlasnie ze mam "za nowy" samochod chociaz wszytsko wyglada tak samo problem jest w jakims sterowniku podejzewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do licznikow jest tacho(starsze) i commander K plus CAN(najnowsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności