Skocz do zawartości
Gość Tomek111

OPassat z Anglii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chirurg Zdzich
Uwaga Na CarGiant autochandel w londynie sprzedaja tam porozbijane firmowe fury z pokrhttp://www.cargiant.co.uk/econymi licznikami firmowy syf z calej angli!!! Karzde auto tam jest po przejsciach sam widzialem lawety z porozbijanymi autami ktore tam przyjezdzaja!!

 

Tak sie sklada, ze wynajmuje gabinet w budynku wlasciciela cargiant, ktory znajduje sie zaraz przy parkingu dla ciezarowek, przywozacych im codziennie samochody. Od 9 lat znam osobiscie zarzad tej firmy, jak i polowe pracujacych tam chlopakow, wiec smiac mi sie chce z powyzszego komentarza, bo ludzie rozne rzeczy o nich mowia, ale jako sasiad i bezstronny obserwator, moge Was zapewnic, ze tam nie ma mowy o przyjezdzajacych na lawetach rozbitych autach - oni sprzedaja do 1,000 aut tygodniowo, a maja tylko jedna mala lakiernie, gdzie na niektorych samochodach wykonuja male poprawki blacharskie - owszem, przewaznie wyraznie widoczne, bo robione "na szybko" (i zgodnie z brytyjskimi standardami, ktorym baaaardzo daleko do polskich!). Co do krecenia licznikow, to kazde ich auto ma certyfikat HPI, a gdy spojrzec na oferte sprzedazy, to sa tam rowniez samochody z przebiegami ponad sto tysiecy mil - gdyby mieli krecic, to wszystkie by mialy male przebiegi! Moje 4 poprzednie auta kupilem wlasnie w cargiant i z wszystkich bylem zadowolony (z czego dwa ostatnie: Passat B5 i Sharan jezdza obecnie przerobione po Polsce!), wiec urazila mnie nieco wypowiedz Tomala123, ze jakoby "kazde" auto z tego "autohandlu" jest po przejsciach... A ze mojego aktualnego Bluemotion'a, ktorego przez VW Leasing mam od nowosci z salonu Alan Day VW, pewnie ujrze za pare lat za plotem cargiant to inna sprawa!

Edytowane przez Chirurg Zdzich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to auto mozna zarejestrowac z kiera po prawej stronie w PL ,jezeli przerabiasz auto traci homologacje .pl jak i gb sa w unii kolega sciagnal sobie z gb do niemiec i nie przkeladal nic i tylko mosial zrobic badanie tech.i zarejestrowal ,w polsce stawiaja sprzeciwy no ale to sa tylko u nas takie cyrki ,ostatnio widzialem na polskich blachach vectre c z kiera po prawej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciechm

Przebieg aut z angli bardzo łatwo sprawdzić bo informację z ostatnich 2 przeglądów znajdują sie na stronie internetowej. Wystarczy wziąść certyfikat z przeglądu angielskiego tam pisze jak to sprawdzić i które nr wpisać na stronie internetowej.

 

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

 

Mam paska po przekładce jeżdze nim już rok, jedyne problemy jakie miałem to woda która wlewała mi się przez źle zamontowane uszczelki. koszt przekładki części +robocizna to ok. 7000 PLN + reszta jak byś sprowadzał auto np. z niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebieg aut z angli bardzo łatwo sprawdzić bo informację z ostatnich 2 przeglądów znajdują sie na stronie internetowej. Wystarczy wziąść certyfikat z przeglądu angielskiego tam pisze jak to sprawdzić i które nr wpisać na stronie internetowej.

robisz 2 x mot i 2 razy cofasz licznik przed kazdym MOT-em i kazdy wpisuje to co jest fizycznie na liczniku. Nie wiem ile ty masz lat ze w to wierzysz jeszcze ;)

Tak samo jak przed kazdą wizytą w ASO. Jak ktos duzo jeździ i wie jak to ruszyc to odmłodzi sobie auto o polowe i ASO zadowolone, i nowy nabywca tez bo historia czysta jak mleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major,nikt nie mówi ze takie rzeczy sie nie zdarzają (kręcenie liczników),ale bardziej jest to popularne w PL,tudzież w DE-gdy auto wedruje do Polski,w GB natomiast nikomu nie opłaca sie tego robic,bo auta są tu i tak tanie to raz,a dwa dużo samochodów wystawionych na sprzedaż szczyci się przebiegami powyzej 140 tys mil;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma następujący problem i szuka pomocy.

 

Znalazł w Polsce Mondeo - Anglika. Auto jest pół roku w Polsce. Nie ma ważnego przeglądu, ma przywieźć to na lawecie do siebie do domu.

Tylko nic nie wie na temat dokumentów jakie ma odsyłać do Anglii, umowie itp.

Facet, który chce sprzedać to auto ma chyba jakąś umowę z Anglikiem i komplet dokumentów (potrzebnych do rejestracji). Kolega chce to auto na części kupić.

Ma spisywać z nim jakąś umowę, czy dać kasę i zabrać auto z dokumentami? Jakie dokumenty trzeba odsyłać do Anglii, żeby nikt się w Polsce nie przyczepił, że rozebrał to auto na części? Po prostu najlepiej dla niego jak by nigdzie nie było, że on ma to auto..

Z góry dziękuje w jego imieniu na odpowiedź i pomoc :)

 

//chyba trochę nie ten dział. Nie wiedziałem za bardzo gdzie to pisać i zakładać nowego tematu.

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu najlepiej dla niego jak by nigdzie nie było, że on ma to auto..
troche to niezrozumiale, skoro kupujesz auto legalnie to w czym problem??
Tylko nic nie wie na temat dokumentów jakie ma odsyłać do Anglii, umowie itp.
skoro koles mial to auto na siebie (sprzedajacy) to on powinien zawiadomoc DVLA ze chce wyrejestrowac auto na export
umowie itp.
tutaj nie wiedza co to jest umowa ;)
Ma spisywać z nim jakąś umowę, czy dać kasę i zabrać auto z dokumentami?
wydaje mi sie, ze jezeli sprawa papierkowa auto, z angielskim urzedem komunikacji, tzw DVLA bedzie zalatwiona, czyli auto bedzie wyrejestrowane z uk, na export. to powinien spisac umowe kupna sprzedaży tak jak to sie robi, przy normalnej tranzakcji w polsce kupujac auto, czy to europy czy anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności