Skocz do zawartości
filip141

B5 istalacja ele. do tylnich drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz jeśli Cie uraziłem, ale widzę, że dalsza rozmowa z internetowym teoretykiem nie ma sensu.

Nie będę Ci udowodniał ile czego montowałem. Nie mam czasu na zabawy.

Prośba tylko, szczera prośba. Zachowaj dla siebie większość porad i nie wprowadzaj w błąd userów. Gdybym tak zechciał zebrać i zacytować kilka głupot o których pisałeś byłoby prawdziwe voodoo. Daruje sobie, szkoda czasu.

 

Miłego wytłumiania czego popadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz

Pozdrawiam Cię "montażysto" .

 

Z całym szacunkiem kolego, ale bede udzielał się tak często jak bede miał na to ochote, a sami uzytkownicy wyciągną wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz tego nie kazdy chce przeznaczac nie wiadomo ile kasy na audio, gdy słucha muzyki po cichu, czasami jadac samemu pogłosni. btw nie wszystkie drzwi trzeba wygluszac i tego będe sie trzymał, mam clio 2 '02 wrzucilem tam swoj sprzet z passata tylko bez suba i basu bylo nawet za duzo na tych ustawieniach z paska, poprostu komora akustyczna tych drzwi jest bardzo dobra, moze ktos to przemyslal projektując?, a wygluszanie bylo by bez sensu bo te drzwi sa i tak bardzo cięzkie (3d)..

nie ma co trzymac sie scisle zasad, moze nie wszystko co mowią wielcy uczeni jest prawdą i mądroscią?

'robi się tak i juz', a w branzy audio robi sie tak aby gralo, a nie dlatego ze pan heniek powiedzial ze kolumna ma stac pod takim kątem itd. Powiem wam nawet ze obecnie robie szkołę realizacji dzwieku, bo bez tego nie da sie dostac do pracy w tv i teoria ni jak ma się do praktyki, a pracuje juz jakis czas w jednej z najwiekszych firm naglosnieniowych w polsce, takze troche juz wiem..

To samo jest z car audio, moze warto przed wytlumianiem wsadzic glosniki i sprawdzic, bo moze jednak fajnie zagrają, moze nie zawsze trzeba kupowac powerbassy, czy dlsy bo moze dana osoba nie jest jakims wytwornym sluchaczem i chce poprostu zeby cos grało.

Kumpel wsadzil kupe kasy w naglosnienie meganki, wygluszyl drzwi, ma dobre kable klotza, porzadne glosniki, dobry wzmak i co? jest nie zadowolony bo u mnie gra tak jak u niego, a wsadził duzo wiecej pieniedzy bo naczytal sie mądrosci na elektrodzie.. niestety nikt mu nie powiedzial zeby zamiast wygluszania i kupowania super wzmaka, poprostu zmienił radio bo ma syfiastego blaupunkta.. chłopak juz chcial ladowac sie w skrzynie, a podpielismy mojego pioneera i dzwiek byl na tyle dobry ze skrzynia okazala sie zbedna.

Ja zgadzam sie w 100% z Doc'iem bo trzeba myslec realnie, a nie tylko zasadami.

W tym przypadku do wydania sa 2 kafle takze moze i warto wytlumiac skoro będą dobre glosniki, chociaz tu znowu zaczyna sie temat rzeka po co taki sprzet skoro slucha sie mp3.. moim zdaniem przeznaczanie wiecej pieniedzy niz 1,5-2 tys na audio to bzdura i lepiej pojechac za te pieniadze na 2 tyg na krete, a po powrocie z takich wakacji z openbarem wszystko bedzie nas cieszylo nawet seryjne glosniki ;)

jak dla mnie audiofilstwo to zboczenie i dla mnie okreslenie to jest wręcz obrazliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz
jak dla mnie audiofilstwo to zboczenie i dla mnie okreslenie to jest wręcz obrazliwe.

 

Łaskoczesz moje "ego" ... niestety na miano audiofila nie zasługuję i jeszcze troche czasu upłynie, zanim to się zmieni.

 

A co do całej reszty, to moze kiedyś będzie okazja sprawdzić w rzeczystości nasze koncepcje.

 

pozdrawiam,

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano masz rację Tomku, ale widzisz... internet ogarnęła mania car audio. Wiele osób wypisuje to, co inni wypisują na elektroda.pl, a Ci co wypisują to na elektroda.pl, biorą to jeszcze z innego forum. Tak się kręci teoretyzm, w którym jest duzo prawdy, ale nie odzwierciedla się ona zawsze i wszędzie.

 

Tydzien temu był u mnie kolega z tego forum. Nie wiem czy powinienem pisać nick, moze sam to przeczyta i potwierdzi. Chciał wygłuszać drzwi mimo nie stosowania wzmacniacza. Nie było problemu. Ponieważ posiadam zdecydowanie taniej dynamat niż ceny allegro zrobiłem lewe drzwi.

 

Po zrobieniu ich podłączyłem na chwilę oba głośniki pod jeden kanał (mono) w celu sprawdzenia dokładnie tego samego sygnału.

grają lewe, wytłumione drzwi, za chwile włączam prawe drzwi, znowu lewe, znowu prawe. I co ?

Pffff czy ja wiem no chyba lepiej (?)

 

Były to głośniki Helixa, a radioodtwarzacz Sony z dolnej półki. Prawe drzwi też zostały wytłumione, aby nie kaleczyć już rzemiosła.

 

Dlatego własnie powiadam, że teoria to jedno, a życie, właściciele, klienci to zupełnie coś innego.

Nie należy generalizować. Wygłuszać trzeba w przypadku niektórych instalacji i to jest niepodważalne, ale raz jeszcze - nie generalizować!

 

UpDate.

 

Jeszcze jedna anegdota. Niedawno był u mnie kolega Passatem 1.8T granatowym, tu pokuszę sie o nick, aby być wiarygodnym (darek_tz)

Zgodnie z teorią zamontował midbasowe głośniki, porządne zwrotnice, radioodtwarzacz Blaupunkta.

Przyjechał do mnie, ponieważ gra mu to słabo. Okazały się źle zestrojone zwrotnice ( dość drogie i firmowe dedykowane do midbasówi tweeterów ). Zgodnie z moimi sugestiami i wyliczeniami zrobił własne - ktoś mogłby tu powiedzieć ze amatorskie badziewie. - Dzisiaj jest zadowolonym posiadaczem audio.

I znowu coś czego nie można wrzucić każdemu... Jemu hałasowały cięgna w prawych drzwiach, zatem tu własnie przydała sie ingerencja w postaci wygłuszania, a dokładniej zadbania o luźne elementy.

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieje Kuba ze nidgy nikt Cie nie obrazi i nie nazwie Cie audiofilem, no chyba ze faktycznie słyszysz jak trawa rośnie i ze kabel jest klotza a nie dotza ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz
Po zrobieniu ich podłączyłem na chwilę oba głośniki pod jeden kanał (mono) w celu sprawdzenia dokładnie tego samego sygnału.

grają lewe, wytłumione drzwi, za chwile włączam prawe drzwi, znowu lewe, znowu prawe. I co ?

Pffff czy ja wiem no chyba lepiej (?)

 

 

Bo trzebabyło mu wytłumić soudalem a za zaoszczedzone pieniążki zaproponować prostą 2 kanałowkę z allegro. Koncepcja kolego, jak ktoś nie myśli to i dynamat sprawy nie załatwi, a potem ludzie są niezadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo trzebabyło mu wytłumić soudalem a za zaoszczedzone pieniążki zaproponować prostą 2 kanałowkę z allegro. Koncepcja kolego, jak ktoś nie myśli to i dynamat sprawy nie załatwi, a potem ludzie są niezadowoleni.

Myślałem, że skonczyłem dyskusję z Tobą, ale widzę, że koniecznie chcesz doprosić sie zamknięcia tematu przez moderatora.

 

Ten człowiek słucha Polskiego radia pr 1 i tok fm ( debaty polityków ) w 90%. Mówi CI to coś ?

Ty byś mu rozumiem zamontował "dwukanałówkę", aby lepiej słyszał dudnienie Ziobry ?

Chłopie, proszę Cię, więcej wyobraźni i pytan do czego to ma służyć. 19 raz piszę, aby nie generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz
Ten człowiek słucha Polskiego radia pr 1 i tok fm ( debaty polityków ) w 90%. Mówi CI to coś ?

Ty byś mu rozumiem zamontował "dwukanałówkę", aby lepiej słyszał dudnienie Ziobry ?

Chłopie, proszę Cię, więcej wyobraźni i pytan do czego to ma służyć. 19 raz piszę, aby nie generalizować.

 

 

Pogrążasz się. To na jaką cholerę robiłeś mu drzwi dynamatem ? Bo poprosił ? Skoro on się nie znał, a Ty pojęcie masz i wiedziałeś że nie ma sensu po co wykonałeś usługę ? Stary, to co piszes nie ma ładu i składu.

 

I nie strasz mnie moderetorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogrążasz się. To na jaką cholerę robiłeś mu drzwi dynamatem ? Bo poprosił ? Skoro on się nie znał, a Ty pojęcie masz i wiedziałeś że nie ma sensu po co wykonałeś usługę ? Stary, to co piszes nie ma ładu i składu.

 

Usilnie chcesz mi dogryźć nie wiedzieć czemu i do tego wrzucasz aluzje.

Nikt z klubowiczów mi za to nie płaci. Pomagam Im Non profit. Mimo sugestii i odradzania chce wygłuszyć bo naczytał się od teoretyków że to być powinno zawsze i wszędzie. Dlaczego mam Mu zabronić ?

 

Atakuj dalej.

 

UpDate.

Przepraszam. Ostatnio wziąłem 50 zł za demontaż i montaż reflektorów, przetwornic, przewodów, żarników i diagnostykę komputerową od jednego z kolegów. To było bardziej koleżeńskie "na flaszkę"

 

Wydaje mi się, że Ty uważasz, że ja sądzę, iż wygłuszać nie należy. Otóż kolejny raz Ci pisze, że tak nie jest. Wygłuszać drzwi często warto i należy to robić, ale często nie oznacza zawsze.

Podobnie jest ze wszystkim w tej dziedzinie.

 

Moderatorem Cię nie straszę, ale uważam, że robienie komunikatora z forum to słaby pomysł. Może się dostać zarówno Tobie jak i mi.

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz

No patrz a w moim gronie vagujemy się za free.

 

Andrzejku, dla mnie możesz mieć głośniki wszędzie, możesz również je sobie testować w swoim aucie, robiac tym samym super frajde znajomym, mi to naprawde dynda i uwierz mi, że są ludzie ktorych to nie jara, a ja do nich należę bez względu na to jak mnie nazwiesz. I jeśli nadal bedziesz tak mocno wciskał wszystkim swoje mądrości wypracowane latami montaży to za każdym razem dostaniesz riposte z mojej strony, a wiesz dlaczego... bo nie potrafisz dyskutować a łapiesz się argumentow, aby Twoje było na wierzchu a z całym szacunkiem...gównarzerią mi to wieje.

 

pozdrawia i zmykam spać, do napisania w kolejnym wątku.

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No patrz a w moim gronie vagujemy się za free.

Na tym polu teraz chcesz się targować ? I kto to mówi o gównarzerii ?

Czytałeś co pisałem ? Pewnie tak, ale kolejna aluzja, przekręcanie słów widać podoba Ci się.

Zacytuję sam siebie, przeczytaj jeszcze raz uważnie.

Przepraszam. Ostatnio wziąłem 50 zł za demontaż i montaż reflektorów, przetwornic, przewodów, żarników i diagnostykę komputerową od jednego z kolegów. To było bardziej koleżeńskie "na flaszkę"

 

Chętnie z każdym dyskutuję, ale w przypadku argumentowania, a nie przepychanki.

Wyśpij się. Mam nadzieję, że zamiast wylewać złości i aluzje będziesz jako wypoczęty pisał poważniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sie rozwinela ladna dyskusja na ten temat. bede mial 2 kola moze nawet wiecej. Powiem tak ja nie slucham radia maryja tylko techno (najmniej wazne) i uwielbiam sluchac glosno muzyki tylko zeby mi nic nie charczalo nie trzeszczalo ani nie szumialo bo to sie mija z celem. Wsumie co do wygluszania drzwi wydaje mi sie (moze sie myle) ze tu chodzi o to zeby dzwiek pozostawal we wnetrzu auta a nie na zewnatrz myzyka ma byc dla mnie a nie dla przechodniow i zeby jakies dzwieku z zewnatrz nie mialy wplywu na jokosc sluchanej muzyki? nie wiem czy dobrze mowie ale takie bynajmniej mialem pojecie o wytlumianiu drzwi. Samochod bede odkupywal od rodzicow wiec juz teraz chcialbym zaczac od przerobek w nim .... dobrych przerobek. Mysle ze pojade sie zapytac do zakldu co sie specjalicuje w CA i zobacze co mi powiedza ale mile widziane wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę niestety trzymać zdecydowanie stronę Doc'a. Teoria wyczytana na forach (gdzie każdy może napisać co chce) to jedno, praktyka to drugie. To tak jak rozmowy o seksie w podstawówce - najwięcej wiedzą Ci którzy zdobywali doświadczenie (dosłownie) w "pojedynkę".

 

Czytałem kiedyś artykuł człowieka który ma pojęcie na temat dźwięku. Wyśmiał chociażby rajcowanie się (w domowych zestawach audio) mega drogich kabli. Zmontował zestaw na kablach od żelazka i rezultat był identyczny. Muszę gdzieś odkopać jego wywody, wywracają sporo mitów do góry nogami - całość podparta konkretami i pomiarami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Kolego lubisz słuchać techno tak więc zakladam ze jakis tam bardziej instrumentalnych odmian elektroniki nie słuchasz.

 

Potrzebujesz coś z wyraźistą górą i mocnym kickiem.

 

Moj typ to DLS R6A - http://www.bestsound.pl/index.php?p47,glosniki-dls-r6a

Plus uDymision jr 300 - http://www.bestsound.pl/index.php?p328,wzmacniacz-udimension-jr-4-300

 

Mamy 1700 na same klocki tak więc zostaje nam 300 na kable i wytłumienie.

 

Kolego widze ze masz b5 tak więc duże otwory technologiczne zaslepiasz blachą i na to elegancko dekara tytana.

 

Te DLSy fajnie nogawkami majtają obojdzie sie bez suba przez jakiś czas.

 

Jak uzbierasz następne dwa dwa i pół klocka dokupisz jakiegoś dwukanałowca moze uzywanego monobloka i jakiś niewielki subik.

 

I teraz jedno primo przy techno proponował bym jakąś konstrukcje z małego ale mocnego suba i tu problem bo cie to wyjdzie jeszcze raz tyle co za system przedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh "YEZU" :eek: jak tego słucham podczas mojej jazdy "expressivo" to aż mi ręce z kiery opadają (zacząłem czytać, ale się powstrzymałem). Dobrze, że kolega Tomczak się nie podłączył do tej dyskusji, bo by tu się piekło rozpętało. Moderatorzy zamknijcie ten wątek, bo od słów koledzy przejdą do rękoczynów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze inaczej zrobimy powiedzcie czy za 2 kola do 2,5 da sie zrobic pozadny zestaw car audio nie oczywiscie demo car tylko auto z ladnym zestawem i czy warto wkoncu instalowac tylnie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz
Kolego lubisz słuchać techno tak więc zakladam ze jakis tam bardziej instrumentalnych odmian elektroniki nie słuchasz.

 

Potrzebujesz coś z wyraźistą górą i mocnym kickiem.

 

Moj typ to DLS R6A - http://www.bestsound.pl/index.php?p47,glosniki-dls-r6a

Plus uDymision jr 300 - http://www.bestsound.pl/index.php?p328,wzmacniacz-udimension-jr-4-300

 

Mamy 1700 na same klocki tak więc zostaje nam 300 na kable i wytłumienie.

 

Popieram, przy odpowiednim zasileniu r6a potafi pracować bez filtra, czyli od samego dołu i zapewania masę basu i kick basu. Co prawda tweetery z tego zestawu nie są najfajniejsze, ale do techno będą się nadawać. Suba dokupisz z czasem, ale myślę że mono + solidny sub za 1500zł do tego zestawu spokojnie dobierzemy. W tym konkretnym sklepie, jestem w stanie załatwić Ci jakiś rabacik, lub może mały gratis, sie zobaczy.

 

Teoria wyczytana na forach (gdzie każdy może napisać co chce) to jedno, praktyka to drugie. To tak jak rozmowy o seksie w podstawówce - najwięcej wiedzą Ci którzy zdobywali doświadczenie (dosłownie) w "pojedynkę".

 

 

Sugerujesz, że brak mi praktyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz przecież najlepiej, co ja Ci będę sugerował.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze inaczej zrobimy powiedzcie czy za 2 kola do 2,5 da sie zrobic pozadny zestaw car audio nie oczywiscie demo car tylko auto z ladnym zestawem i czy warto wkoncu instalowac tylnie czy nie?

 

oczywiscie ze się da, czy montowac tył- na to pytanie musisz sam sobie odpowiedziec. Jesli wozisz z tyłu pasazerów to jak najbardziej! mowiles ze lubisz głosno słuchac muzyki, z tylnymi będzie wiecej powera.

A jakie masz radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności