Skocz do zawartości
haast

Mocniejsza turbina do BGW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam możliwość dostania w dobrej cenie nowej turbiny od 1.9 150 . I tu pytanie: czy ktoś się orientuje czy, turbina od 150-ki będzie pasowała do 2.0 bgw 136? Noszę się z zamiarem podkręcienia wirusem silnika i myślę, że dobrym krokiem było by też zamontowanie mocniejszej turbiny. Czy ktoś już może zawirusowywał ten silnik? Ile z niego da sie bezpiecznie "wyjąć" samym programem?

 

A z innej beczki, którego tunera polecacie do modyfikacji bgw 136 km z dpf-em ze śląska-krakowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pasowała P&P bo jest wykonana razem z kolektorem a BGW ma taką samą turbine jak AWX/AVF czyli przykręcaną do kolektora.

Szukaj turbiny od BRD albo hybrydy (Rogalotti, Rob555).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o Śląsk - Kraków a ty mu tunerów z Wawy i Gdańska polecasz. U siebie masz CompSport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega pytał o Śląsk - Kraków a ty mu tunerów z Wawy i Gdańska polecasz. U siebie masz CompSport

 

 

Kolega czytać ze zrozumieniem potrafi? Podałem gdzie można dostać takie hybrydy, a konkretnie którzy tunerzy je sprzedają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zwracam honor. Umie umie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert i Witek chyba od "turbo Bodzia" biora? jaro ty siedzisz w temacie to pewnie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o krótką charakterystykę silnika BRD, on jest poprzeczny czy wzdłużny?

 

Gdzieś na forum czy na www jest ponoć galeria zdjęć większości silników montowanych w VW, możecie rzucic linkiem , bo chyba oślepłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRD to 170 KM wzdłużny. Turbo pasuje do 1.9 TDI i 2.0 TDI P&P. Tylko wyjście węża z cześci zimnej jest na opasakę nie szybkozłączkę (czyli tak jak w 1.9TDI 101, 110, 115 KM). Co potrafi ta turbina przekonamy się lada dzień bo mi Rogal stroi A4 B5 po swapie motoru i skrzyni na AVF z FMIC, pompakmi AL i turbo BRD. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

 

Souler skąd biorą tunerzy turbiny to nie wiem, ale ze znanych mi nie biorą od turbo Bogdana ;)

Edytowane przez jaro4444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam możliwość dostania w dobrej cenie nowej turbiny od 1.9 150 . I tu pytanie: czy ktoś się orientuje czy, turbina od 150-ki będzie pasowała do 2.0 bgw 136? Noszę się z zamiarem podkręcienia wirusem silnika i myślę, że dobrym krokiem było by też zamontowanie mocniejszej turbiny. Czy ktoś już może zawirusowywał ten silnik? Ile z niego da sie bezpiecznie "wyjąć" samym programem?

 

A z innej beczki, którego tunera polecacie do modyfikacji bgw 136 km z dpf-em ze śląska-krakowa ?

 

Witam

 

Z seryjnego mechanicznie zrobisz do 170PS i 370-380Nm. Jeżeli coś wiecej to większy IC, większe turbo oraz przeróbka wydechu (demontaź DPF).

 

Turbo od 150ki podejdzie ale tak jak pisali przedmówcy po przeróbkach. Możesz szukać turbiny od 170ki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vtech w Jastrzębiu - seria pokazała 128-131km, moment 330, przerobiony na 154km i moment 380, więcej km ponoć ryzykowne, a to dziwne bona 160 ten silnik powinien się kręcić.

 

W załączniku wykres

 

3016766290

3016766290

bgw.jpg

Edytowane przez haast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a orientuje się może ktoś gdzie mi takie BGW zainfekują w okolicach Szczecina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności