Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

a ja kupiłem...to znaczy pokierowalem mikolaja na ten modelik ;] sony CDX-GT550UI niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merc, gra lepiej, niż ORI? Może jakieś zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy gra lepiej niż ori bo nigdy nie słuchałem ori. A zdjecie wrzucę jak poczytam jak to się robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki merc :)

Tak więc Pioneer DEH-140UBB vs. Blaupunkt San Francisco 300 :) Dzięki Wam odrzuciłem sonego, keenwoda itp.. teraz już tylko zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma. Myślę, że na oryginalnych głośnikach powinny zagrać podobnie. Niestety żadnego z nich nigdy nie słyszałem, ani nie wiedziałem :( Okazji do tego także raczej nie bedę mial.

W blaupunkcie martwi mnie mini usb, jednak raczej będzie lepiej do passata pasował. W sumie najważniejszy jest teaz dźwięk bez wzmacniacza pod ORI głośnikami. W przyszłości może jakieś głośniki dokupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pioneer DEH-140UBB vs. Blaupunkt San Francisco 300

 

Pionek lepiej zagra pod ori głośnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem w fachowym zakładzie spytać jakie radio kupić to mi gość powiedział , że jest alpine ( oprócz serii 120 bo to panasonic) i reszta swiata . Cała reszta świata dla zwykłego ucha będzie nie do odróżnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem radio Kenwood KDC-BT61U i jestem bardzo zadowolony. I jeżeli chodzi o wyświetlacz to i z tym nie ma problemu ponieważ możesz sobie ustawić tak jak np. ja czerwone przyciski a niebieski wyświetlacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki..... ale lepiej późno niż wcale ;) sory za jakośc bo robione nokią c6.

 

13122011248.th.jpg

13122011249.th.jpg

13122011252.th.jpg

13122011253.th.jpg

13122011254.th.jpg

13122011255.th.jpg

13122011256.th.jpg

13122011257.th.jpg

13122011258.th.jpg

jakby ktoś chciał fotkę z innym kolorem to pisać ;) nastepnym razem wezme normalny aparat ;)

radio ma płynną reguacje kolorów... wczutuje pliki dosyć szybko... ustawienia audio są ..wydaje mi się bardzo rozbudowane. jedynie cena odstrasza... :bleble i jakby ktos posiadał takie radio... to info dla posiadających: przytrzumując klawisz menu wchodzimy do ustawień zaawansowanych i tam jest coś jak low power amplifier / hight power amplifier. w domyśle jest ustawione zazwyczaj na low. róznica polega na tym iż radio gra odpowiednio z mocą 30w rms i 50w rms. róznica w dzwieku kolosalna ;) nie wiem po co to zrobili taką opcje ale wydaje mi się że do "oszczedzania" fabrycznych głosników.

 

 

pozdro i niech moc RMS będzie z Wami.

 

ps. wszystkim forumowiczom życzę szczęścia i bezawaryjności w nadchodzacym 2012 roku ;)

 

mniszek.

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pionek lepiej zagra pod ori głośnikami

 

I tu mnie zdołowałeś, ponieważ na innych forach czytałem że zagrają tak samo, przez co już się napaliłem na blaupunkta. Piękny z wyglądu on jest :) Jednak radio ma grać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak radio ma grać

 

Grać to mają głośniki a w twoim przypadku radio ma raczej "wyglądać" :) a jeszcze lepiej: "wkomponować się w deskę rozdzielczą z kolorystyką podświetlenia". Z doświadczenia poradzę ci w ten sposób: kup blaupunkta skoro się napaliłeś - po co masz później żałować decyzji. Przecież to radio ma zadowolić wyłącznie ciebie. Nawet jeśli ono zagra delikatnie gorzej niż pionek, to aż tak mocno tego nie odczujesz, no chyba że jesteś audiofilem :) Ja tylko napisałem które zagra lepiej ale nie odradzałem ci zakupu któregoś z tych modeli. I tak przecież kupisz te, które ci się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupić to co mi się podoba, to dawno miałbym w samochodzie LG ;). Nie chodzi mi tylko o kolorystykę podświetlenia. Zobacz jak to radio ogólnie wygląda w VW:

http://www.motor-talk.de/blogs/tobis-blog/besserer-sound-blaupunkt-san-francisco-300-und-lautsprecher-hinten-t2487902.html

 

Bardzo szkoda, że nie ma dużego USB z przodu, lub obojętnie jakiego z tyłu. Jednak z przejściówką lub kabelkiem także chyba da się żyć :) Nie widziałem pendriva z micro usb.

 

Porównywałeś obydwa radia w samochodzie/sklepie? Różniła się głośność, bass..?

 

jak by zagrało jak coś takiego:

5172b0h_23.jpeg

U brata w touranie(ori głośniki tylko przód), to byłbym super zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem oba radia w samochodzie pod ori głośnikami w Leonie i dla mnie zdecydowanie lepiej zagrał Pionek. Na twoim miejscu zastanowiłbym się również nad zakupem tego Clariona - można powiedzieć, że to rozwiązanie pomiędzy Pionkiem a Blaupunktem. Niestety masz tylko jeden z trzech kolorów podświetlenia do wyboru (w żadnym wypadku nie polecam niebieskiego, czerwony jest o wiele spokojniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja osobiscie miałem około roku radyjko ALPINE IDA X001 i jak dla mnie to super radyjko pasowało do passata. ma 2 rodzaje podswietlenia przycisków. niebieskie i czerwone, ale na czerwonyhm wyglada perfect :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu mnie zdołowałeś, ponieważ na innych forach czytałem że zagrają tak samo, przez co już się napaliłem na blaupunkta. Piękny z wyglądu on jest Jednak radio ma grać...
Jak pisalem wczesniej, przetestowalem w sklepie na scianie kilkanacie szt. radyjek w przedziale do ok 500zl. Pionek DEH-2300UB za ok 300zl gral zdecydowanie lepiej niz drozsze modele innych firm. Co z tego, ze nie ma sterowania Ipoda i BT. Kto co lubi ;). Chodzi mi o to , ze na badziewiastych glosnikach sklepowych bez wzmaka pioneer potrafil cos z nich wyciasnac, a pozostale radia pozostowala daleko w tyle. Wyjatek to LG 600 i Kenwood 4051, ktore graly prawie identycznie jak pioneer.

 

Czekalem ok. 1,5 miesiaca na nastepce modelu DEH-3300, ale ze nie pojawil sie do poczatku grudnia, to kupilem DEH-140UB (nie UBB).

Osobiscie, na poczatku bardziej podobal mi sie wyglad DEH-2300 i 3300, i uwazalem za glupote umieszczenie w DEH-140 przycisku od equalizera na panelu. Zrobilem juz pare tras z rodzina i jednak uwazam to za trafne rozwiazanie. Gdy rodzinka z tylu przysypia, to jednym przyciskiem zmieniam rodzaj dzwieku (obcinam tony niskie i wysokie), aby stawal sie mniej slyszalny dla pozostalych pasazerow ;). Dla mnie opcja bardzo przydatna.

W porownaniu do fabrycznego radia w modelu DEH-140 dzwiek jest jadnokowo czysty w prawie calym zakresie glosnsci. Prawie, bo na maksa juz ori glosniki nie daja rady ;), ale graja glosniej i czysciej niz na fabrycznym radiu.

Z zakupu jestem zadowolny. Niedlugo wstawie fotki z auta.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pionka 4000ubb i 140ubb uważam ,że ten nowszy model to porażka taki zabawkowy. Za mocno świeci wyświetlacz i nie zamieniłbym mojego 2 letniego radia na tego.

Co polecicie w zamian tego 4000ub? ważne żeby miało usb, nawigację i oczywiście 2 DIN?

 

@mayson nie wiem czego nie rozumiesz bo dla mnie jest to jasne pytanie ;-) no ale Nowy Rok niedługo to nie ma się co dziwić ;-)

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiem o co pytasz ....:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za mocno świeci wyświetlacz
UBB ma czarne litery na niebieskim tle - tak jak zegary w passku.

UB ma biale litery na czarnym tle. Dla mnie pierwsze podswietlenie jest malo wyrazne i dlatego zdecydowalem sie na to drugie z czego jestem zadowolony.

 

Jesli chodzi o jakosc grania to czy sie kupi wersje 140 czy inna z tego samego rocznika to nie ma roznicy, bo w kazdym z nich siedzi ten sam procesor dzwieku. Te radia roznia sie tylko dodatkami i wygladem. Takie info otrzymalem ze strony http://www.audiopioneer.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam UB czyli białe litery a podświetlanie czerwone- czasem ten czerwony zbyt mocno. Tj fakt dlatego pisze o modelu starczym 4000ub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledzę ten wątek już od jakiegoś czasu. Pisaliście dużo o Pioneerze DEH 140UB i UBB. Ten drugi egzemplarz faktycznie w kolorystyce zegarów oraz klimy paska, ale czy do końca?

Kolega Mr_Nobody zamieścił tutaj fotki jak wygląda to w zestawieniu ze wspomnianymi zegarami i klimą w pasku i okazuje się, że efekt "końcowy" nie jest już taki fajny zwłaszcza dla estety, którym niestety jestem ja ;-):D.

Na zdjęciach np. z allegro podświetlenie niebieskie tego DEH 140UBB wygląda fajnie, natomiast rzeczywistość jest już inna. Ni to fiolet, ni niebieski - taki nijaki jak dla mnie :(. Co do kolorystyki przycisków - czerwone? Masakra, jakieś różowe, świecące faktycznie za mocno. Szukałem alternatywy dla tego radyjka, patrzyłem tu na wspomniane już wcześniej SONY z niebieskim wyświetlaczem, ale jeśli chodzi o brzmienie to faktycznie wypadał blado przy Pionku na głośniku ... SONY w sklepie, może to kwestia ustawień?

Mój wzrok przykuł również DEH-6300sd , niestety droższy od opisywanych modeli. Tam czerwone podświetlenie jest faktycznie CZERWONE, a nie blado czerwone (różowe). Pal już licho, że nie ma wyświetlacza niebieskiego, ważne dla mnie, że ładny desing no i że porządna firma. Wszystko byłoby świetne, gdyby nie okazało się, że te przyciski zachowują się jakby miały zaraz wylecieć no i ten ...JOYSTICK? masakra, według mnie nie wygodne i nie praktyczne, ale to moje zdanie.

Reasumując mój wywód chciałem was zapytać o jakąś ciekawą alternatywę dla tych modeli. Już pal licho te niebieskie wyświetlanie

Na koniec umieszczam fotkę swojego starego Blaupunkta zestawionego z klimą w moim pasku.

Pozdrawiam

 

5n4osy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności