Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Śledzę ten wątek już od jakiegoś czasu. Pisaliście dużo o Pioneerze DEH 140UB i UBB. Ten drugi egzemplarz faktycznie w kolorystyce zegarów oraz klimy paska, ale czy do końca?

Kolega Mr_Nobody zamieścił tutaj fotki jak wygląda to w zestawieniu ze wspomnianymi zegarami i klimą w pasku i okazuje się, że efekt "końcowy" nie jest już taki fajny zwłaszcza dla estety, którym niestety jestem ja ;-):D.

Na zdjęciach np. z allegro podświetlenie niebieskie tego DEH 140UBB wygląda fajnie, natomiast rzeczywistość jest już inna. Ni to fiolet, ni niebieski - taki nijaki jak dla mnie :(. Co do kolorystyki przycisków - czerwone? Masakra, jakieś różowe, świecące faktycznie za mocno. Szukałem alternatywy dla tego radyjka, patrzyłem tu na wspomniane już wcześniej SONY z niebieskim wyświetlaczem, ale jeśli chodzi o brzmienie to faktycznie wypadał blado przy Pionku na głośniku ... SONY w sklepie, może to kwestia ustawień?

Mój wzrok przykuł również DEH-6300sd , niestety droższy od opisywanych modeli. Tam czerwone podświetlenie jest faktycznie CZERWONE, a nie blado czerwone (różowe). Pal już licho, że nie ma wyświetlacza niebieskiego, ważne dla mnie, że ładny desing no i że porządna firma. Wszystko byłoby świetne, gdyby nie okazało się, że te przyciski zachowują się jakby miały zaraz wylecieć no i ten ...JOYSTICK? masakra, według mnie nie wygodne i nie praktyczne, ale to moje zdanie.

Reasumując mój wywód chciałem was zapytać o jakąś ciekawą alternatywę dla tych modeli. Już pal licho te niebieskie wyświetlanie

Na koniec umieszczam fotkę swojego starego Blaupunkta zestawionego z klimą w moim pasku.

Pozdrawiam

 

5n4osy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałem was zapytać o jakąś ciekawą alternatywę dla tych modeli. Już pal licho te niebieskie wyświetlanie

 

Jeżeli chcesz coś do podświetlenia to zobacz sobie Kenwooda, moim zdaniem fajnie pasuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/url]

Ale brzydactwo :)

 

 

Wrzucam fotki mojego Pioneera DEH-140UB - wymiana z MCD.

7da47c1a79757eb8m.jpg

 

24e10f33e4e644b0m.jpg

fc43f1673471dff0m.jpg

8df86d54d11e65bbm.jpg

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brzydactwo bo stare, ale przyznasz, że kolor podświetlenia prawie idealny :P

Jak już mówiłem nie będę się kierował raczej podświetleniem niebieskim, poza tym dla mnie te pseudo czerwone przyciski w modelu UB, UBB to porażka i jeszcze świecą jak choinka :-/

Zastanawiam się nad LG LCF 600 URU, bardzo ładny i opinie pochlebne.

PS: Jericho, widzę, że masz "bazę" pod 2 din, nie chciałeś takiego radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czerwone przyciski w modelu UB, UBB to porażka i jeszcze świecą jak choinka
W nocnej jezdzie mi to nie przeszkadza.Plus za to taki, ze sa bardzo czytelne.
LG LCF 600 URU,
Juz prawie go bralem, bo gral naprawde bardzo ladnie. Ale chodzenie po menu to dla mnie zagadka, zero intuicji, ponadto trzeba umiec w celowac w przyciski w czasie jazdy ;), pilot to pewnie by lezal w schowku albo w domu, a mozliwosc nagrywania stacji radiowych na pena niby fajne, ale pewnie uzylbym tej funkcji tylko pare razy na poczatku i koniec. Duzy plus za mozliwosc calkowitego wylaczenia podswietlenia.

W jednym sklepie widzialem to radyjko z wadliwym, czyli bardzo slabo, malo czytelnym podswietleniem. Zmiana w menu nic nie dawala.

 

 

Co do 2dni, to rozpatrywalem takie radia, ale cena powyzej 600-600zl i kiepska jakosc grania przewazyly o takiej a nie innej decyzji.

Nawet JVC za prawie 1tys zl gral duzo slabiej niz moj pioneer za 270zl. Moze to kwestia glosnikow sklepowych, ale jesli wszystkie radia podlaczone sa pod jedne to chyba wystarczy by stwierdzic jak radio potrafi zagrav nawe na kiepskich glosnikach. Roznice moga byc znaczne.

Poza tym nie widzialem sensu wkladania 2dinowego radia. Co bym zyskal?

Tak po MCD wsadzilem dodatkowa poleczke na drobiazgi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w sklepie zajmującym się Car Audio, pan sprzedawca odpowiedział mi na moje pytanie odnośnie LG, że powinno robić dalej pralki i tv. Może i tak, ja również często wychodzę z założenia, że jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego. ;-)

Z drugiej jednak strony, jak Wy to mawiacie - nie jestem audiofilem i muszę pochwalić brzmienie radia LG (starszy typ, ale również z USB) w samochodzie mojej żony - fabia na oryginalnych głośnikach.

Wracając do pana z salonu, polecał mi alpine i pioneera, ale co miał nie polecać jak większość radyjek miał właśnie tych firm. Trudno jednak się z nim nie zgodzić bo te firmy do ekstraklasa.

Zwróciłem uwagę jeszcze na jedno radyjko, tym razem jest to ALPINE CDE-120RR

Zobaczę jeszcze jak się prezentuje w "realu", ale myślę, że nie ma tak wściekło-oczojeb*** tych czerwonych klawiszy.:dupablada

Co sądzicie?

i-alpine-cde-120rr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróciłem uwagę jeszcze na jedno radyjko, tym razem jest to ALPINE CDE-120RR
Co kto lubi, ale mi bardziej przypadl do gustu pioneer i jego bardzo instuicyjna obsluga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jericho mógłbyś zmierzyć szerokość tego środkowego schowka bo widziałem na ebay , ale wymiarowo coś mi był za wąski(podają 113mm a wg mnie powinno być 118) a muszę coś dokupić w miejsce tego otworu.

Piszę o tym:

http://www.ebay.ie/itm/FP-016-Volkswagen-Passat-Double-Single-DIN-Fascia-Facia-Adaptor-Pocket-Tray-CD-/160654855141?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2567c68be5

 

Aktualnie wygląda to tak:

pionek.jpg

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Jericho mógłbyś zmierzyć szerokość tego środkowego schowka bo widziałem na ebay , ale wymiarowo coś mi był za wąski(podają 113mm a wg mnie powinno być 118) a muszę coś dokupić w miejsce tego otworu.

Piszę o tym:

Ja kupilem tu:

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=27_120&products_id=3017

 

Pasuje idealnie. Dorobic tylko jakis material antyposlizgowy i zajefajna poleczke mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się!

Zakupiłem ALPINE CDE-120RR :-)

W tygodniu montaż.

Niebawem napiszę coś na temat jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Junior32_

Witam mam taki dylemat ponieważ chce kupić radio i nie wiem jakie ponieważ chce podłączyć wzmacniacz a nie wiem czy do orginalnego radia sie da. Moje pytanie jest takie czy kupic orginalne http://allegro.pl/orginalne-radio-navigation-vw-volkswagen-i2029574621.html czy moze http://allegro.pl/pioneer-deh-8300sd-gwarancja-pl-auto-hi-fi-w-wa-i2023194148.html.

Z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które z tych trzech będzie najlepsze ?

 

Ja bym szukał czegoś z większą ilością wyjść RCA a nie tylko jedna para pod suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które z tych trzech będzie najlepsze ?
Najlepsze pod jakim wzgledem?

 

Najwiecej basu uslyszysz na kenwoodzie, pozniej jvc. Sony nie ma basy. Sprawdzilem te modele jak kupowalem swojego pioneera.

 

Kenwood ma duzo ustawien dzwieku, tylko sprzedawcy nie wiedzieli po co one sluza, oprocz bass/trebble i middle.

 

Minusem kenwooda (nie wiem jak w pozostalych) jest to, ze nie ma mozliwosci cofania katalogow z plikami mp3. Mozna je przewijac tylko do przodu.

 

---------- Dodano o 23:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:30 ----------

 

Ja bym szukał czegoś z większą ilością wyjść RCA a nie tylko jedna para pod suba.
Po co mu, jak nie okreslil do jakich potrzeb, a w tej cenie to widac ze wymagan nie ma duzych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze pod jakim wzgledem?
Najlepsze pod względem dzwięku i funkcjonalności

 

Wcześniej miałem jvc nie pamiętam jaki model i po kilku godzinach jak zmieniałem płytę to nie wysuwało aż w końcu się zacięło i trzeba zmienić na coś innego.

 

Więc wymagań nie mam dużych ma grać czysto i żeby nie było żadnych problemów radio pod ori głośniki , kenwood najbardziej mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze pod względem dzwięku i funkcjonalności
Mnie sie nie podoba oblsuga JVC. Najlatwiejsza jest dla mnie w pioneerze i kenwoodzie.

 

Jak masz mozliwosc, to wez pena z mp3, podjedz do jakiegos sklepu nie dla idiotow i tam sie pobaw tymi radyjkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę was o pomoc :) 4 bądź 5 lat temu udało mi się za połowę ceny kupić Clariona DXZ65RMP. Gra po prostu rewelka! Wtedy dałem za niego 900zł, a na półce stał ponad 2000. Owszem cenę podyktowały bajery pt wygaszacze ekranu pilot, zmiana głośności zależna od prekości, praktycznie nieskończona ilośc kolorów podświetlania. Tylko 2 minusy :P Nijak nie pasuje mi do passata srebrny panel i pomimo tego ze sobie dorobiłem USB do niego sterowane z pilota, to zaczyna mnie denerwowac brak wyswietlania i przewijania utworów. No i teraz się szykuje do zmiany. Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/clarion-cz201e-cz201eg-cz201er-krakow-gratisy-i2027581580.html

 

Teoretycznie ma wszystko co ten mój. Najbardziej mi zależy na MAGNA BASS EXTENDED - bo wtedy subwoofer gra o niebo lepiej. A reszta opcji jest podobna. No owszem mój ma jakieś wygaszacze, pierdoły ale nie o to chodzi. Nowe ma grać! Jak włożyłem tego Clariona zamiast seryjnego to odczucie jest takie jakbym wymienił wszystkie głośniki:)

 

Pytam bo się kiedyś przejechałem na Sony GT chyba 200. Grał tragicznie, skrzynia to prawie przy nim nie grała i ogólnie patologia:P Wiem ze przez 4 lata się zmieniło sporo więc może to co ja mam teraz jest w takich modelach standardem?

 

Mam jeszcze na oku inne, ale może ktoś się wypowie :)

http://allegro.pl/kenwood-kdc-4051ur-kdc-4051ug-super-oferta-sklepfv-i2027447263.html

http://allegro.pl/radio-pioneer-deh-4300mp-multicolor-usb-fvat-i2046836231.html

 

Półka cenowa powiedzmy do 600zł :) Lepiej by było 400-500 :D Wydaje mi się, że jeśli coś kilka lat temu grało dobrze za 1000zł teraz powinno grać dobrze za połowe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Półka cenowa powiedzmy do 600zł Lepiej by było 400-500 Wydaje mi się, że jeśli coś kilka lat temu grało dobrze za 1000zł teraz powinno grać dobrze za połowe

kup taki który najbardziej Ci się podoba, bo w tym pułapie cenowym wszystko zagra podobnie:)

czyli bez rewelacji i gorzej od Twojego obecnego clarka.

 

---------- Dodano o 11:42 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:41 ----------

 

Wydaje mi się, że jeśli coś kilka lat temu grało dobrze za 1000zł teraz powinno grać dobrze za połowe

jest zupełnie odwrotnie:D teraz mało kto kupuje nowe radioodtwarzacze nie dlatego, że go nie stać na nowy tylko już brak jakości w nowych modelach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zagra porównywalnie do aktualnego clariona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności