Skocz do zawartości
mira102

Nietypowy problem z turbiną.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początek pisze że szukałem na forum i nic nie znalazłem.:(

Mam problem z załonczeniem tyrbiny.Dzieje się tak ruszam wciskam gaz i samochod dojdzie do 2500 obrotów i się muli ale gdy lekko odejmę gazu i dodam turbina się załancza i ciagnie tak jak powinna przeżucając biegi ciągnie normalnie chyba że na jakims biegu obroty spadną poniżej 1000 obrotów znów to samo muszę lekko poruszac gazem i znów się załonczy.

Podłonczyłem pod vaga i wyskoczył błąd zaworu N75 kupiłem nowy i wymieniłem.Pojechałem do mechanika podłączylismy pod komputer i już nie ma błedu.Prędzej też wymieniłem intercooler,turbina też była sprawdzana przez mechanika i stwierdził że jest dobra.Węże niby są dobre jak sprawdzałem.Już mnie wkurza jeżdzenie do mechaników bo każdy bierze za podłonczenie do komputera i zawsze słysze to samo.Komputer nie widzi błędów dziwny to przypadek nie wiem co to może byc.:confused:

Może ktos z was miał taki probłem lub wie co to może być to proszę o pomoc.

POZDRAWIAM

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robili Ci diagnozę podczas jazdy? Czy tylko stacjonarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdzali mi na postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie czasem zapieczone kierowniczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko sprawdzali mi na postoju.

 

Rób logi dynamiczne a nie zrobiłeś tylko statykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chakmen

Miałem identyczny objaw na bank masz zapieczoną geometrie. Daj turbine do czyszczenia a objaw zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak ruszam kierowniczkami to lekko chodzą.Czy w ręku nieda rady wyczuc najlepiej wyczyscic i będzie spokój?

A wie ktos z was kto by mi mógł wyczyscic z okolicy Włocławka bo paru mechaników jak się pytałem to mi powiedzieli że turbiny się nie czysci tylko regeneruje lub wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysci sie czysci. tych mechanikow wiecej nie odwiedzaj, bo cos strasznie napaleni na kase sa. w brodnicy chlopaki cos dlubia przy tdikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy lekarze od turbawek oczywiście mówili że regeneracja bo turbin się nie czyści, ale ja dałem do swojego mechanika-znachora że tak powiem i wyczyścił mi turbawę i AUTO NORMALNIE DOSTAŁO SKRZYDEŁ ''BOLID KUBICY''

i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to nie kierownice jak lekko chodza tylko przewod lub przeplywka.

mialem takie same objawy plus wyl. turbinki i okazalo sie ze przewod mial dziurke nie widoczna na pierwszy rzut oka (przy obejmie).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem samochód do serwisu i po trzech godzinach się okazało że wszystko jest OK jedynie co to turbinka ale oni zaproponowali mi nową za 5tys.więc im podziękowałem pojechalem do domu wyciągnołem ją sam i dałem do regeneracji zamontowałem i jestem wpełni zadowolony wszystko dziala jak należy.

Tylko mam jeszcze takie pytanie czy u was na zimnym silniku na jedynce jak sie wcisnie gaz szybciej to tez sie lekko przymuli a wciskając normalnie dziala ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim drugim aucie z silnikiem jak twój mam tak, że jak jest zimny i wcisne mu mocniej dopiero po chwili rusza z kopyta przej jakiś czas jest brak reakcji na gaz ale ja myśle że to normalne i nie mam zamiaru nic z tym robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności