Skocz do zawartości
Gość smakosz

Problem z odpalaniem passat b3 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość smakosz

Witam.Jestem tu nowy. Posiadam Passata b3 1.8 benzyna+gaz. Ostatnio mam problem z odpalaniem, jak jest zimny. Byłem u gazownika na regulacji i nic to nie dało kazał mi wymienić sonde lambda. Odpalam na benzynie i po 20 tyś obrotów przełącza na gaz. Po kilku chwilach samochód gaśnie i na gazie i na benzynie. Jak pochodzi dłużej tak ok 5 minut to jest ok. Do tego czasu obroty wachają sie poniżej 10 tyś nie wiem za co mam sie brać potrzebuje pomocy żeby mnie mechanik na koszta nie narażał. Z góry dzięki za odpowiedzi.POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sonda nie ma nic wspólnego z gazem. Prawdopodobnie masz instalację II generacji, prawidłowo przy dojściu do 2 tys. obrotów automatycznie przeżuca na gaz, zadziała silnik krokowy i powinien chodzić na gazie, czy to zimny czy ciepły. Przyczyn może być kilka. Tylko napewno nie sonda. Może silnik krokowy za późno się włancza, membramy w parowniku już do wymiany, filterek gazu, może coś z elektrozaworem.

Ale dziwię się, że gazownik nie naprawił ci tego.

Napisałem tylko to co ja uważam za stosowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz na ręczne sterowanie, odpal na Pb przejedź z kilometr i przełącz na gaz, będzie gasł czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cieslo

Jak zgaśnie to sprawdź czy parownik nie zamarzł. Miałem coś podobnego... układ chłodzenia się zapowietrzał, były ubytki płynu chłodzącego i parownik zamarzał (i właśnie nie dało się później przez jakieś 10-15 minut odpalić auta), chyba że dłużej pochodził na benzynie i trochę się zagrzał. U mnie pomogła wymiana krućca wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że auto na zimnym silniku (zimnym płynie chłodniczym) przy odpalaniu na gazie i wczesnej jeździe tak się zachowuje. Należy odpalać na PB i pojeździć aż się wskazówka ruszy od temp. cieczy chłodzącej i dopiero przełączać na gaz. Albo ręcznie albo nauczyć się tak jeździć by przez pierwszy kilometr nie przekroczyć danej wartości obrotowej. Każde auto z instalacją II to ma. Po prostu ciepły płyn chłodniczy powoduje lepsze przejście ze stanu płynnego na stan lotny gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smakosz

Problem w tym że na benzynie też nie za bardzo działa dopiero po kilku minutach pali ok. Jak przejade z 2 kilometry to wskakuje na swoje obroty i działa perfekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj mu zresetować kompa i zobacz czy wtedy odpala? Może padł czujnik temperatury i podaje do komputera zafałszowany odczyt - komputer "myśli", że silnik ma bardzo wysoką lub bardzo niską temperaturę i albo zubaża, albo wzbogaca mieszankę, przez co nie można odpalić. Zacznij od tego czujnika - koszt zakupu nowego to grosze.

Możliwe też , że np. elektrozawór się zawiesza i jednocześnie podawany jest gaz i benzyna - na takiej mieszance również ciężko odpalić.

Ewentualnie silniczek krokowy nie zwiększa wolnych obrotów po odpaleniu.

Edytowane przez Malutki2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Uwazam ze to co opisal kolega Smakosz jest zupelnie normalne.Gaz potrzebuje ok30 stopni zeby dobrze odparowac,a jak zimny zgasnie to ciezko odpalic bo sa swiece zalane.

Napisz czy masz silnik krokowy czy srube do regulacji na przewodzie gazowym.No i przestan jezdzic do gazownika bo masz wszystko w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To normalne, że auto na zimnym silniku (zimnym płynie chłodniczym) przy odpalaniu na gazie i wczesnej jeździe tak się zachowuje.

 

Z tym bym się kłócił, bo w poprzednim aucie odpalałem na gazie przy -10 stopniach i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym bym się kłócił, bo w poprzednim aucie odpalałem na gazie przy -10 stopniach i było OK.

 

lol, idiotyzm i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdun_VW idiotyzm czy nie sam nie mogłem uwierzyc kolega ma audice 80 1,8 na gaźniku instalacja ma dobre z 6-8 lat ostatnio otworzyłem u niego wlew patrze a tam pusto :o mów ze ma wiekszy bagażnik mówie, to jak zimą odpalasz on mówi ze kiedys jak miał zbiornik to nie mogł odpalić na benzynie na gazie mu zapalił, a jadąc do pracy po drodze chciał zataknowac gazu ...Nie starczyło mu gazu chciałzapalic na benzynie nie zapalil za chiny zacholowali go pod dystrybutor zalal gazu i zapalil odrazu ... Jak przyjechał do roboty postawił do warsztatu a tam 15 stopni :D postał 2 godziny i zapalil na benzynie .... Mówi mi, że nigdy nie miał kłopotu z zapalaniem na gazie w zimę :o Żeby nie było chłopak nie laik skończył szkołe na jakiegoś mechanika( więc jakąś wiedze ma i umie coś naprawić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DEMkO
Odpalam na benzynie i po 20 tyś obrotów przełącza na gaz

 

chce widziec te Twoje 20 tys :D

ale do tematu miałem golfa2 na gazniku 2EE w zimie przy -25 odpalał bez problemu (czasami sie zdarzało ze dopiero za drugim razem ale bez problemowo!!) raz przy minus 27 nie odpalił ale zamarł elektrozawór <lol> a teraz mam silniczek 1,8 ADZ i co? na benzynie pali ale na gazie juz ciezko (przy temp minusowych)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności