Skocz do zawartości
.:Wilas:.

Podłączenie wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

Podepnę się pod ten post ponieważ w nim znalazłem coś - co myślę, że jest powodem mojego problemu. Zacznę od początku:

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem "Blaupunkt gta 470 mystic" oraz "Alpine SBE-1243BP". Dziś postanowiłem pobawić się w elektryka-amatora. Przewody przeciągnąłem jak należy (FAQ). Ku mojemu rozczarowaniu "wzmak nie wstaje". Dopiero gdy zmostkuję przewód plusowy z przewodem remote na wzmacniaczu dzieje się jak dziać się powinno. Chcę jednak aby radyjko budziło wzmacniacz a nie tak, że chodzi cały czas. Dodam, że moje radio wyposażone jest w niebiesko-biały kabel "Remote Control Wheel" - jednak po jego podpięciu pod remote we wzmacniaczu nie dzieje się nic :( Radio JVC KD-R791BT musiałem poddać lekkiej przeróbce - tj. zamieniłem przewody czerwony z żółtym w złączce ISO . Czy to jest powód dla którego nie włącza się wzmacniacz? Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powitać.

Podepnę się pod ten post ponieważ w nim znalazłem coś - co myślę, że jest powodem mojego problemu. Zacznę od początku:

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem "Blaupunkt gta 470 mystic" oraz "Alpine SBE-1243BP". Dziś postanowiłem pobawić się w elektryka-amatora. Przewody przeciągnąłem jak należy (FAQ). Ku mojemu rozczarowaniu "wzmak nie wstaje". Dopiero gdy zmostkuję przewód plusowy z przewodem remote na wzmacniaczu dzieje się jak dziać się powinno. Chcę jednak aby radyjko budziło wzmacniacz a nie tak, że chodzi cały czas. Dodam, że moje radio wyposażone jest w niebiesko-biały kabel "Remote Control Wheel" - jednak po jego podpięciu pod remote we wzmacniaczu nie dzieje się nic :( Radio JVC KD-R791BT musiałem poddać lekkiej przeróbce - tj. zamieniłem przewody czerwony z żółtym w złączce ISO . Czy to jest powód dla którego nie włącza się wzmacniacz? Help

Możesz spróbować remote wzmacniacza wysterować z wyjścia automatycznej anteny z radia a jeśli nie będzie chciał z tego "wstać" to załóż przekaźnik wysterowywany z tegoż kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Remote Control Wheel
ta opcja odpowiada za regulację natężenia dźwięku w zależności od prędkości pojazdu, czyli z tego kabla nie wychodzi sygnał ale powinien wejść z wiązki auta. Poszukaj kabla o oznaczeniu AERIAL, REMOTE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, wszystko pięknie ale nie mam innego wolnego kabla poza tym biało-niebieskim :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20130120_212144v.jpg

 

Oto instrukcja radyjka. Nie wiem czy dobrze rozumiem ponieważ słaby jestem w te klocki - czy nie można byłoby podpiąć remote w wzmacniaczu do jakiegoś gniazda w kostce ISO? Rozumiem, że gniazdo A5 to ten sam niebiesko-biały kabel, który wychodzi osobno z radyjka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to właśnie ten kabel A5, oz uruchamia antenę, wzmacniacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek ten mam podłączony pod wzmacniacz (gniazdo rem) i zestaw nie włącza się przy "zapalaniu" radia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernik w dłoń albo żaróweczkę 12V i jazda sprawdzić czy jest na nim napięcie po uruchomieniu radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zajmę się tym jutro. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.podepnę się bo mam podobny problem brak kabla ,który steruje anteną.Ja posiadam radionawigacje i wlutowałem konwerter do wyjścia RCA.Próbowałem coś pokombinować popiołem się pod jeden z pinów i wszystko działa ale teraz radio gubi fale i nieraz szumi. na zdjęciu zaznaczyłem gdzie się podpiąłem może ty coś doradzisz jak mam to zrobić.

Z góry dziękuje i czekam na odpowiedź.

DSC00952.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do "mojej sprawy" z przykrością zawiadamiam, że po podłączeniu biało-niebieskiego kabelka z masą auta do żarówki nie dało żadnego efektu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ty coś doradzisz jak mam to zrobić.

 

powinieneś podpiąć się pod pin obok, oznaczony jako remote control ale najpierw sprawdź czy po włączeniu/wyłączeniu radia jest tam i znika 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. spróbuję jutro to zrobić,bo też wyczytałem że ktoś się podpiął pod 12V zmieniarki a w moim radiu ,który to by był pin?no niestety w elektryce jestem cienki bardziej siedze w mechanice.

Edytowane przez seba101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności