Skocz do zawartości
Gość Kantorek

gaz+klima = problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kantorek

Witam,

 

Mam pewien problem-jak na wolnych obrotach na gazie wlaczam klime to silnik co pewien czas dostaje drgań i jak dodaje gazu to przez 1sek auto jest zmulone. Dodam ze na benzynie wszystko jest OK. Tak samo jak jade w trasie na gazie to nie ma zadnego problemu, wystepuje on tylko na biegu jałowym.

 

Gdzie moze tkwic przyczyna tego problemu. Nie bylem jeszcze z tym u gazownika.

 

Macie jakies sugestie????

 

Dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam DT i powiem tak -> w chwili gdy załącza się kompresor klimy faktycznie da się wyczuć lekkie wahanie obrotów na gazie - dzieje się to raz na kilkadziesiąt sekund tylko biegu jałowym. Podjedź do gazownika, ale wg mnie jest to związane ze skokowym załączeniem dużego obciążenia na silnik i regulatorem obrotów biegu jałowego - na gazie dochodzi jeszcze dodatkowe opóźnienie związane z komputerem gazu i... stąd opóźniona reakcja na włączenie klimy - chwilowe "opadnięcie" obrotów o 20-50obr/min... Ale to tylko moja teoria ;)

 

BTW - na gazie czuć, że klima obciąża silnik bardziej niż na benzynie... robi się po prostu muł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość imnothep
Witam,

 

Mam pewien problem-jak na wolnych obrotach na gazie wlaczam klime to silnik co pewien czas dostaje drgań i jak dodaje gazu to przez 1sek auto jest zmulone. Dodam ze na benzynie wszystko jest OK. Tak samo jak jade w trasie na gazie to nie ma zadnego problemu, wystepuje on tylko na biegu jałowym.

 

Gdzie moze tkwic przyczyna tego problemu. Nie bylem jeszcze z tym u gazownika.

 

Macie jakies sugestie????

 

Dzieki

Pozdrawiam

 

Wiesz co to jest? banał , otóż pewnie przy motazu gazu ofiary ze stacji LPG zdjęli pierwszą cześć kierownicy powietrza, tą która przykręcana jest na dwa wkręty do pasu przedniego. Pozostała część od strony obudowy filtra powietrza skierowana jest wprost na wentylator klimy. Aby na LPG było OKi trzeba wywalić ten przewód w całości i pozostawić samą obudowe powietrza bez tego kolana przy prawym reflektorze.

Znane z autopsji :)

pzdr.

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Aby na LPG było OKi trzeba wywalić ten przewód w całości i pozostawić samą obudowe powietrza bez tego kolana przy prawym reflektorze.

Znane z autopsji

 

OK, ale czy "te rzeczy" sa stosowane przy sekwencyjnym wtrysku gazu"?, chyba nie.

Proponuje ustawic jeszcze raz komp gazowy przy wlaczonej klimie, jak sobie przypomne to u mnie powlaczali wszysciutkie odbiorniki pradu w aucie (klima, rzadla czyli wszystkie swiatla, stop, grzanie szyb i lusterek oraz audio ;-) i pomoglo (przed regulacja przy wlaczonej klimie silnik dziwnie piszczal - nie paskiem klinowym - tylko "silnikiem" ;) no i sie kapke mulil

 

polecam udac sie do zakladu i niech przerowadza regulacje z pelnym obciazeniem ;-) powinno pomodz, a to ze ze jak wlaczasz klime to masz bujniecia obrotow to normalne (przy standardowym akku) nawet na super hiper beznynie V-paler 113 :627: oktanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sekwencji nie ma potrzeby demontażu dolotów powietrza , przy "zwykłej" instalacji mikserowej , owszem , w nie których modelach aut i silników, w sekwencji gaz jest wtryskiwany w fazie lotnej bezpośrednio pod zawory i nie dojdzie do "zdmuchnięcia" , przyczyna najprawdopodobniej jest nie prawidłowa regulacja czasów wtrysków , ale również prawdopodobne jest nie umiejscowienie wtryskiwaczy w odpowiednim miejscu , czyli za wysoko. Polecam podjechać do dobrego gazownika z doświadczeniem w instalacjach wtrysku gazu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kantorek

Witam

 

Juz po bólu - okazalo sie ze bylo jakies przebicie na kablach WN oraz goscie zapogramowali mi jakos inaczej kompa silnika i jest teraz wszystko ok. Zadnych szarpań niezaleznie czy klima czy bez.

 

Mimo wszystko wielkie dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam. :610: :610: :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności